Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák! Mi a...

Kisgyermekes anyukák! Mi a véleményetek a mosható pelenkáról? Megéri megvenni? Hosszútávon kifizetődő?

Figyelt kérdés

2016. febr. 26. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

az hogy macerásabb, nem ér annyit az árkülönbözet (annyival nem olcsóbb), mint amennyi a macera vele.

sokszor leszoktam írni hogy kizárólag környezetvédelmi szempontból értem meg a döntést, mármint aki azért dönt a mosható mellett hogy védje a környezetet annak minden tiszteletem. Más szempontból semmi értelme.

2016. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Én környezetvédelmi szempontból sem értem. Hiszen mosni kell, víz, tisztítószer, áram. És azért a kakás pelenkát nem hiszem, hogy valaki 30 fokos kímélő programon mossa.

Meg eleve nem lenne gusztusom abban mosni a ruhákat, amiben tudom, hogy előtte kakás pelenka volt. Vagy akkor ki kéne mosni előtte kézzel a nagyját és utána be a gépbe?

Nagyon macerás.

Meg ha éppen nem otthon vagy és cserélni kell, akkor mit csinálsz vele? Viszed magaddal a kakis pelenkát, amíg haza nem érsz?

2016. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megoszlanak a vélemények nagyon. Én környezetvédő vagyok, de ebben nem látom a nagy környezetvédelmet... Próbáltam, macerás, nekem nem jött be.
2016. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Én moshatót használok, de időnként eldobhatót is. Egyértelműen kevesebb macera az eldobható, de a moshatót meg meg lehet szeretni. Ha meg szeretsz valamit csinálni, akkor az sem érdekel, hogy kicsivel több macera. Amit szeretni lehet benne. Nagyon szép tud lenni, ha a baba bőre jól viseli, akkor nem kell krémezni sem, ha csak természetes anyagokból készültet veszel, akkor ez is jó érzés lehet, hogy nem műanyagban van a kicsi, stb.


A környezetvédelmi szempontokat nem látom át teljesen, nyilván a pamut gyártásához is sok víz, áram, stb. kell, és én ugyan 40 fokon mosok mindent, de sok öblítéssel, hosszú programon, és fertőtlenítő öblítőt is teszek hozzá, és nem szeretem a mosószódát, hanem finom babamosószert használok, ami nem olcsó kifejezetten. tehát vízen egyáltalán nem spórolok, és nem 5 fillér a mosás. EZért kimondottan a mi családunkban csak azért éri meg anyagilag, mert nem egy gyerek használja a készletet, hanem három, így már egyértelműen olcsóbb anyagilag, főleg akkor, amikor párhuzamosan pelenkázok kettőt.


Ha márkás, prémium minőségű moshatókat vesz valaki, akkor szerintem még akár drágább is lehet a moshatózás, pláne, hogy pár száz forintokért lehet csak használtan eladni a többezres pelusokat (vannak szerencsés kivételek persze). Én azt mondom, jobb a legegyszerűbb, legstrapabíróbb típusokba beruházni, ha valaki az anyagiak miatt választja ezt a megoldást. A tetra/két tetra egy külsőben nagyon olcsó, és ugyanazt tudja, mint a cifrább pelusok, és garantáltan kiszolgál több gyereket is.


Amit én az eldobhatóban szeretek: állva is fel lehet adni, ha muszáj. Amit utálok benne: a szaga, ami _nekem_ sokkal kellemetlenebb, mint a sima pisiszag, de akár a kakiszagnál is. Ha abban a minutában nem tudom kivinni a szemetet, az eldobhatós kakis pelus az egész kukát olyan büdössé teszi, hogy utána ki kell mosnom az egészet. Nálunk egyébként speciel a mosható pelussal szinte egyáltalán nem voltak balesetek, eldobhatóban rendszeresen, főleg éjszaka, és nem volt kisebb meló az egész ágyneműt, pizsamát, stb. mosni, mint a pelusokat.

2016. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

aki környezetvédelmi szempontból moshatót használ, az nyilván ecetet használ öblítéshez, és mosószódát, legalább is ha én természetvédő volnék ezzel kezdeném.

egyébként az én babám bőrét az eldobhatóban sem kell krémezni, szóval hogy kell e a krém az nem a pelenkától függ szerintem hanem hogy mennyire érzékeny a bőre.

2016. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Bármennyire környezetvédő is valaki, a mosószódát nem minden anyag szereti, ahogy az ecetet sem (pl. bizonyos bambuszkelmék), így ha tényleg három gyereknél akarjuk használni a készletet, néha nem marad más, mint a márkás mosószereknél is sokkal drágább öko mosógélek, stb.
2016. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

nem tudom, én nem vagyok környezetvédő, de ecetet használok a mosógép miatt, és eddig semmiben nem tett kárt..mondjuk nem tudok róla hogy lenne bambusz kelmém :)

de nem is ez a lényeg, nem hasonlítottam még össze sosem melyik módszer a környezetvédőbb, mert én sajnos nem figyelek erre, de hallottam sokaktól hogy környezetvédelemből használnak moshatót. Ezért írtam.

2016. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Bár nem nekem szól a kérdés; de mosható -tetra- pelenkát

használtam hosszú évekig.

Vasaltam is, ameddig csak használtam.

DE nem kizárólag azt; hanem volt egy háromszögletű nedvességáteresztős vékony sárgacsíkos , amit a bőrhöz legközelebb , aztán papírbetétet, és végül a háromszögben hajtott tetrapelenkát használtam pelenkázni. Ezt a gumibugyival -oldalt pattintós- adtuk a gyerekre, addíg, amíg nem állt, járt.

A papírbetétet kidobtam, a csíkos pelenkáról a wc-be dobtam a darabosat, ha volt, és rögtön öblítettem. A tetrapelenkát is. És kiöblítve mentek a fedeles pelenkatartó vödörbe, amiben enyhe hipós víz volt. Minden nap kimostam az aznapit, volt, hogy 40-et. Másnap vasaltam.

Hozzá lehet szokni, utána gyorsan, könnyen, automatikusan megy.

2016. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat ☺
2016. febr. 26. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!