Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkákról mi a...

Mosható pelenkákról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 15. 09:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sok anyukát ismerek, akinek bevált. Nekem nem tetszett. Mindenkinek más a kényelmes és jó. Nekem nem jött be.
2016. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

nekem az a véleményem hogy nagyon macerás, az ember viszonylag kapkod a pelusozón, főleg ha jó kis híg kaka van, folyik szanaszét, nekem sokkal egyszerűbb mindezt becsomagolni és azonnal kidobni a pelusozó mellett elhelyezett kukába, mint gyűjtögetni, áztatni, turkálni a kakás vízben, hogy aztán összejöjjön egy mosásra való..a férjem szintén nem azért gályázik 10 órát naponta hogy aztán pelenkát mosson.

Szerintem időt lehet spórolni az eldobhatóval, és annyival nem drágább, ha veszed az áztatáshoz és a mosáshoz a víz és energia fogyasztást, a mosószert, ha netán szárítógépbe kerül utána, még annak is az energia fogyasztását, meg az amortizációt, mert azért gondolom nem lesznek hófehérek és egy idő után már nincs gusztusod ráadni, még akkor se ha elvileg tiszta.


Na hát én kb. így vagyok vele. Minden tiszteletem annak, aki környezetvédelmi szempontok miatt mindennek mégis kiteszi magát. Ez az egyetlen érv ugyanis, ami engem rá bírna venni a dologra. De nem bír.

2016. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

én vegyesben használtam a gyerkőc kb 1 éves korától.

addig nem, mivel napi 10 pelust elhasználtunk, nem tudtam volna akkora készletet felhalmozni, mosni, illetve ami a legnagyobb gondot okozta volna: nem lett volna hol szárítanom.


arra tökéletes volt viszont, hogy pelust spóroljak. a tipikusan "1pisis" pelenkákat... amikor tisztába kell tenni a gyereket, de tudod, hogy pl 1 óra múlva újra pelus-csere van, mert mentek fürdeni, aludni, tanácsadásra, stb... ilyenkor adtam rá.

csak külsőt vettem, és a tetrákat hajtottam bele. később volt egy zsebes is, azt nem jött be, úszópelusnak viszont tökéletes.

sokat varrtam is.


szerintem nagyon jó. jó hogy van ilyen, lehet ezt is választani... rég nem arról szól már, hogy anyu ilyenkor görnyed a mosás felett, pelenkát főz, hypóz, stb... némi folttisztítón kívül nem igényel különösebben más bánásmódot, mint a rendes ruha.

2016. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

"mint gyűjtögetni, áztatni, turkálni a kakás vízben"

nem kell kakás vízben turkálni. ha olyan a kaka, akkor kakifogó papírral együtt megy a vécébe, ha pedig híg, akkor ki kell öblíteni belőle és mehet a gyűjtőbe. amikor a gyerek nyakig fossa magát, akkor sem dobom ki a ruháját... márpedig ilyen időszaka majd minden gyereknek van.


" mert azért gondolom nem lesznek hófehérek és egy idő után már nincs gusztusod ráadni, még akkor se ha elvileg tiszta. "

ebben nagyon tévedsz!

rengetegen vesznek használt mosható pelenkát. attól még, hogy foltos belül, bizony tiszta.

2016. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kényelmesebb az eldobható. Biztos jó a mosható de újszülött korában állandóan szoptattam meg fejtem mert nem volt elég tejem majd hasfájós lett és azért nem lett volna rá időm mostanra meg elképzelhetetlennek tartom, hogy azzal is pepecseljek.
2016. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nekem megfordult a fejemben, hogy veszek még az első babánál (most várjuk a harmadikat), de anyum (aki azért mosott annak idején pelust, meg főzött ki stb.)és a férjem is lebeszélt. Egyszerűbb az eldobható, nekem sem lett volna idő ezzel pepecselni, mert más az amikor 1-2 ruhája kakis lesz, mert kifolyik a pelusból, vagy a kakis pelenkát gyűjtögetni ,áztatni, mosni, szárítani! Egyedül a környezetkímélés miatt vállalnám én is, de nem, nem fogok mosható pelust venni! :)
2016. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

Egyszer próbáltam, nem jött be.

Sokkal kényelmesebb az eldobhatós. Elég fárasztó, kemény időszak volt ez nekünk így is.

Ezen kívül nem vagyok biztos benne, hogy olcsóbb mosni, öblíteni, stb, mint az eldobhatós pelus. Nem vettem sose márkásat, sokan ajándékba is pelust hoztak meg popsitörlőt (szerencsére).


Azt itt olvasom, hogy van aki használtan veszi.... khm... hát én nem adnám a gyerekemre, pedig amúgy semmi bajom a turkálós ruhákkal. De azért azt hiszem, mindennek van egy határa.

2016. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
Használtan én nem veszek fehérneműt magamra sem, nemhogy a gyerekekre, mert a pelus nekik olyan mint nekünk a bugyi!!!! Én sem vetem,meg a turis ruhákat, de a bugyi, zokni, cipő az mindig új nekik!!!
2016. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
meglepődnétek, hogy némely márkás pelusnak használtan is milyen ára van!
2016. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Biztos kényelmesebb az eldobható de az a baj vele,hogy rengeteg szemét halmozódik fel míg szoba tiszta nem lesz a gyerek, és végül is a saját gyerekeink, unokáink,dédunokáink jövőéről van szó, mert szerintem ők fogják megérezni a környezetre gyakorolt rossz hatását. Szóval szerintem megéri legalább kipróbálni.
2016. febr. 15. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!