Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többműszakos, egészségügyi...

Többműszakos, egészségügyi munka összeegyeztethető a kisgyermekes anyasággal, családdal?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem ment segítség híján. Apu ugyanis reggeltől estig dolgozik.
2016. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha van apa is, akkor igen.
2016. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Több tízezren megoldották és megoldják, köztük egyedülálló anyák is...
2016. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem az egészségügyben dolgozom, de hetente két-háromszor egy az egyben a férjem csinálja a három gyerekkel a vacsora-fürdés-fekvés dolgot, és olyan is van, hogy egy-egy egész napra nem vagyok otthon.

Egyéb segítségünk nem nagyon van, vagy csak alkalomszerűen.

Viszont a legkisebb gyerek már majdnem két éves volt, amikor dolgozni kezdtem, és akkor napközben még együtt voltam vele, csak esténként mentem el, illetve már nem szoptattam akkor.


Az is kérdés, hogy mennyi idős lesz a kicsi, amikor visszamész, meg hogy van-e megfelelő segítség, még akkor is, ha intézményben van, mert ugye gyakran betegek, és akkor is kell velük valakinek lennie.

2016. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha apa, nagyik folyamatosan ott tud lenni akkor igen
2016. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

nálunk nem a logisztikával volt gond _(a férjemmel valahogy mindig sikerül kisakkozni), hanem a lelki oldalával. Kicsik voltak a gyerekek, megsínylették a hiányomat és én is az övéket :(

muszáj voltam váltani

2016. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csakis segítséggel amúgy kizárt.

Nálunk pl. a férjem is több műszakban jár, segítség csak a nagyi van, de ő is csak napközben és nem mindig, így esélyem se volna több műszakos állást elvállalni, sajnos így a lehetőségeim nagyon korlátozottak.

2016. febr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hosszú távon nem hinném. Az összevissza munkarend, hol nappal, hol éjszaka, sok helyen 12 órázás, ált. 7-től 7-ig.

Reggel 6-kor már indulsz, este 8 előtt nem érsz haza, aznap a gyerekből semmit nem látsz, max. adsz egy puszit álmában.

És akkor még nem beszéltünk a hétvégékről, ünnepekről.

Az általános emberhiány miatt örülhetsz, ha egy hónapban akad egy szabad hétvégéd. Normális helyeken működik az, hogy a beosztásnál figyelembe veszik a kéréseket, pl. ha programod van, de egyrészt ezt sem lehet túlzásba vinni, másrészt bármikor borulhat. Ha az éjszakás kollégád lebetegszik simán felhívhat a főnővér, hogy menj be helyette, hacsak nem nappalos vagy aznap. És ha aznap van mondjuk a gyereked szülinapja, vagy Karácsony? A kutyát nem érdekli, ember mindig kell bentre, az egészségügy ilyen.

2016. febr. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen munkakör az apasággal összeegyeztethető, akkor az az anyasággal is összeegyeztethető. A gondok akkor kezdődnek, ha mindkét szülő olyan munkahelyen dolgozik, ami lehetetlenné teszi, hogy a klasszikus munkaidő után valaki a gyerekkel legyen. De még így is sokan vannak, akik megoldják, bár ahhoz már kell, hogy legyen segítség (nagyszülő, rokon, barát, fizetett segítség, stb.).
2016. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem még egy műszakos melo is logisztikát igényel..
2016. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!