Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben és mennyit segített...

Miben és mennyit segített férjetek a szülés utáni hónapokban?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 14:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%

ő járt vásárolni kb. 3 hónapig, az első hónapban ő is takarított, készítette nekem a reggelit, a teát, fürdetni segített.

Most már csak abban segít amire megkérem külön, meg a fürdetésben. De rengeteget dolgozik szóval nem is macerálom

2016. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%
Semmiben nem kellett segítenie, szerencsére nem voltam, két nappal szülés után(hüvelyi, gátvarrattal) törökülésben ültem az ágyon, még a dokim is csodálkozott.
2016. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
28%
*szerencsére nem voltam rosszul
2016. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
8%
Semmiben nem segített. Még a kisbabát sem nézte meg, ha elment a gyerekágy mellett, bele sem nézett, meg se fogta. Semmit nem segített, de ha hazajött, még nem is kérdezett róla. Fogalmam sincs milyen az, ha ebben valaki segít és őszintén le is nézem azokat, akik ebben segítséget várnak el, mert ha nekem ment egyes egyedül, nekik is fog. Engem leszartak ebben az ügyben, nem volt segítség, megerősödtem, megkeményedtem. Ennyi előnye azért volt ennek is.
2016. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, Utolsó, a normális az, hogy ha egy szülőpár a közösen vállalt gyereket közösen látja el. Ez még csak nem is segítség az apától, hiszen neki is a gyereke. Nem lenézned kellene azokat, akiknek normális párt sikerült választaniuk.
2016. márc. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
utolsó! sajnálom, hogy a szar házasságod miatt meg kellett keményedned, de képzavar azért ne legyen, hogy bárkit is lenézel...azért, mert a te férjed egy nulla. a gyereket közösen vállalják általában, ha vsn férjed akkor ti is úgy vállaltátok, ergo a felelősség és az ellátás is közös. nyilván nem végletekben kell gondolkodni, de az apának is legyenek feladatai. normális esetben ez így működik, mondom normális esetben. a tiéd nyilván nem az..., mert ha rá sem néz a gyerekre az apuka az a helyzet nem természetes állapot. az én férjemről ez elképzelhetetlen, ellenben listával megy és bevásárol. fürdeti a gyerekeket, segít asztalt leszedni, mindezt munka mellett. közös a szàmlánk, közösek a gyerekek is, az ágyunk és minden. ez a házasság. számomra ez a normális.
2016. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
4-es. Őszintén, szomorú a párod hozzáállása. Én sem vártam el segítséget, de a saját akaratából, empátiájából, szeretetéből kiindulva rengeteget segített. Mindenben, amit éppen látott hogy szükséges. Ha kellett boltba ment, vagy tisztába tette, altatta, vagy elmosogatott. Bármit. És ez lenne a természetes, és normális hozzáállás egy apától, férjtől.
2016. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

4-es! Nem lenézni kell másokat, hanem elgondolkodni, hogy kinek szültél gyereket... Megkeseredett és szánalmas a hozzáállásod.

Én is mindent meg tudok oldani a gyerek körül egyedül, de mivel nem spermadonornak szültem, a párom is kiveszi a részét abból, amit közösen vállaltunk. Ezt nem segítségnek hívják, hanem szülői felelősségnek.

2016. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
az hogy valaki elfogadja a segítséget, nem jelenti azt hogy nem lenne rá képes hogy egyedül oldja meg a dolgokat ha úgy hozná a sors....a férjem kikérte volna magának, ha nem engedem hogy megfogja a gyereket, segítsen a fürdetésben stb. Tudod, őt úgy hívják hogy apa.
2016. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek voltak nagyjából, és tudom, hogy ez nem tipikus. Én nem is vártam el ezeket, de a férjem ilyen és kész.:)


- benn voltunk velünk a kórházban és ugyanúgy csinálta a dolgokat, mint én

- itthon maradt velünk az első hetekben (3 hét)

- most is, de már akkor is volt "apanap", amikor én azt csináltam, amit akartam, ők pedig kimentek a Margitszigetre kettesben

- viszont volt "anyanap" is, amikor a férjem elmehetett vásárolgatni, a barátaival inni egy kávét, munkahelyi dolgait intézni, vagy amit csak akart, és mi ketten voltunk a gyerekkel

- a gyerek és a háztartás körül természetesen bármit ugyanúgy meg tud és akar is csinálni, mint én

2016. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!