Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szocpol visszafizetéssel...

Szocpol visszafizetéssel kapcsolatban tdna nekem valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Röviden.

Lejár a teljesítés határideje és sajnos nem lett baba :(

Lombikozunk de még sajnos még így sem sikerült :(

Lenne pár kérdésem ami nem tiszta :)

Elméletileg ha leigazolják hogy lombikozunk akkor a kamatot elengedik és csak a tőkét kell visszafizetni.

Mind az 5 tb-s lombikot ki kell használni amit az állam ad vagy az is beleszámít ami mi fizettünk?

Mert volt több lombi és fagyasztott beültetés is de nem mind TB-s.


2016. márc. 2. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen jelezni kell,hogy folyamatban van az ügy,ha jól tudom a szocpolt lehìvó banknàl vagy pedig az àllamkincstàrnàl. Ilyen esetben kaptok haladékot,talàn még plusz 2-4 évet,ha addig sem jön össze,akkor hitellé minősìtik,de valóban csak tőkét kell fizetni. Azt nem tudom,hogy az összes àllamit ki kell-e hasznàlni,de ha nem az 5 lehetőségnek gondolom meg kell lennie akkor is.
2016. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# vagyok,ezt talàltam:

Amennyiben a gyermekvállalás nem teljesül határidőn belül, akkor a kölcsönt kamataival együtt vissza kell fizetni. A vonatkozó kormányrendelet szerint, amennyiben az igénylő a gyermekvállalását nem teljesíti határidőben, azonban a megfelelő egészségügyi szolgáltató igazolja, hogy az igénylő a rendeletben meghatározott alkalommal (jelenleg ez hat alkalmat jelent) lombikbébi-programban vett részt, illetve a programban azért nem tudott részt venni, mert egészségügyi szempontból annak elvégzése az igénylőn nem javasolt, ebben az esetben nem a teljes összeget kell visszafizetni, kizárólag a megelőlegező kölcsön tőkeösszegét. Ez azt jelenti, hogy az állam által kifizetett ellenszolgáltatásokat, mint kamat és egyéb költségek, nem kell visszafizetni.


Fontos, hogy a megelőlegező kölcsönszerződés megkötésének időpontja meg kell, hogy előzze a kizáró ok megállapításának első időpontját.


Ha a vállalt gyermek azért nem születik meg,mert a házastársak egyike elhunyt, vagy a gyermek megszületését a házastársak egyike munkaképessége megváltozott, vagy a gyermek a terhesség 24. betöltött hetét követően halva születik a folyósító hitelintézethez benyújtott igazolás alapján a támogatás feltételeit teljesítettnek kell tekinteni és a tőketartozást a központi költségvetés fizeti ki az adós helyett.



Ezek szerint 6 lombik kell,hogy kamatmentesen fizethessétek vissza.

Hatàridő lejàrta előtt kell benyújtani az orvosi igazolàst,hogy mikor derült ki a probléma és mennyi lombik volt. De érdeklődj utàna a folyósìtónàl.

2016. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál.


Volt 3 tejes lombik ami tb- volt. Volt 1 amiből nem lett beültethető sejt :(. Volt 2 lombik amit fizetünk és volt 2 fagyasztott beültetés is. Elméletileg megvan az 5 csak ugye az nem tiszta hogy minden bele számít e vagy nem.


Esetleg a betegjogi képviselő tud ebben felvilágosítást adni?

2016. márc. 3. 08:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ott kérdezd meg ahol kértétek a szocpolt vagy bank vagy àllamkincstàr.
2016. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyik sem tud semmit :( Ezt a kört már lefutottam :(
2016. márc. 3. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs. El kell intézni. Ìrsz szépen egy levelet,amiben felteszed a kis kérdéseidet és feladod nekik tértisen,meg ìmélben és beviszed személyesen ahol àtvételit kapsz róla. 30 napjuk lesz vàlaszolni. Ha nem akkor lehet perelni meg fenyegetőzni,és amìg folyamatban van jogi ügy a fizetés is szünetel.


Vagy nem tudok màst mondani, akkor hagyd magad leràzni és majd fizetitek kamatokkal.

2016. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!