Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes lettem, egy három...

Terhes lettem, egy három hónapos kapcsolatban most mit csináljak?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok. Három hónapja van egy kapcsolatom, nem túl komoly, még most ismerkedünk. A pasi sem komoly, eddig rövid kapcsolatai voltak. És pozitív lett a tesztem. Mindig úgy terveztem, hogy komoly kapcsolatban vállalok gyereket a párommal. Őt meg nem is ismerem, nem tudom mennyire számíthatok rá. Egyedül nem tudom eltartani a gyereket.
2016. jan. 20. 18:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Elveteted vagy örökbeadod, esetleg megtartod. Én döntsem el?
2016. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
ha nem tudod eltartani (a gumi olcsóbb lett volna..) akkor add örökbe. sokan várnak babára.
2016. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Hát, nem irigyellek... hasonló helyzetben vagyok én is, azzal a különbséggel, hogy én fél éves kapcsolatban lettem terhes, de előtte már volt alkalmam megismerni a páromat. És mi beszéltünk már előre arról, hogy hogyan viszonyulnánk egy esetleg becsúszott terhességhez. Mi úgy döntöttünk (közösen), hogy megtartjuk...

De a te esetedben nem tudom, hogyan viszonyulnék hozzá, mert nekem nagy könnyebbség volt, hogy már előzőleg ismertem a párom, a hibáit is, és róla tudható volt előre, hogy "komolyak a szándékai". Na meg a fél év alatt eléggé elmélyült a kapcsolatunk, erre merek építeni...

De még így is sok a bizonytalanság, elég ijesztő úgy babát vállalni, hogy még össze sem csiszolódtunk...

Na meg én idősebb is vagyok, ez is eléggé szerepet játszott a döntésben, hogy később már nem biztos, hogy belevágnék...

Összességében azt hiszem, ha a te helyzetedben lennék, nem merném vállalni...

2016. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Hát nekem egyértelmű lenne az abortusz
2016. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy mivel védekeztünk. Az örökbeadás kizárva.
2016. jan. 20. 18:43
 6/23 anonim ***** válasza:
59%
na, akkor a három alternatívából kettőt már ki is zártál (eltartani nem tudod, örökbe adni nem akarod) ergo elveteted. Van még kérdés?
2016. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
Én elvetetném.
2016. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
Tehát az örökbeadás és a megtartás kizárva. Akkor végülis mit is szeretnél? Miért írtad ki a kérdést?
2016. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
nem komoly, ismerkedtek, de gumi nélkül dugtok? ez hogy fér össze?
2016. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Döbbenetes, hogy micsoda érzéketlen, fölényeskedő hozzászólások érkeztek...

Nulla empátia... tudjátok ti, milyen érzés ez?! Milyen mardosó kétségbeesés? Amikor nekem pozitív lett a tesztem, azt gondoltam, ez nem velem történik, ez csak egy álom, amiből majd felébredek, vagy egy filmben látom, de velem ilyesmi nem történhet, hiszen védekeztünk!

Úgy éreztem, kicsúszott a kezemből az életem, hogy mostantól semmi nem lesz olyan, mint régen, bárhogy döntök is.

Értem én, hogy aki nem volt még ilyen helyzetben, az el se tudja képzelni, na de empátia is van a világon... vagy ezek szerint mégsem...

2016. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!