Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3. babát tervezzük és Megijedt...

3. babát tervezzük és Megijedtem hogy felelőtlenség lenne, Szerintetek is?

Figyelt kérdés
Sajnos elvetéltem és azóta mindenféle rossz gondolat van a fejemben. Talán nem kellene tovább próbálkoznunk. Nagyon vágyunk még egy babára viszont Félek, hogy történik velem vagy a férjemmel valami és nem tudjuk egyedül felnevelni őket. Túl nagy a felelősség három gyereknél. Amíg vagyunk mind a ketten addig oké anyagilag, van biztosítás is, de az mire elég. Mindig ezek a negatív dolgok járnak a fejemben, talán azért mert már idősek vagyunk hozzá. En 36 Férjem 43. Ha bevallalnank felelőtlennek tartanám magunkat. Érzelmileg oké lenne,anyagi oldal addig rendben amígmind a ketten élünk. Őszinte véleményeteket kérném. Köszönöm!
2016. márc. 2. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Nem vallalnam, ha a helyedben lennek. Pusztan azert, mert mindig hallgatok arra bizonyos belso hangra. Es a tied most nemet mondott.
2016. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a belso hang.. hanem nyugodt felelossegteljes atgondolas, amin lehetseges hogy az elso veteles koruli 'kapkodasban' nem estel at.

Szerintem teljesen normalis amit erzel. Es igy van jol hogy erzed ezt. Szerintem sok kulonbseg nincs hogy ha valami tortenik ket gyerek harom gyerek lesz erzelmileg kiszolgaltatott. Es ez minden nagycsaladnal fennallo veszely. Viszont anyagilag tenyleg alaposan at kell gondolni!!!!


Harom gyerekes

2016. márc. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem a logikát! Ha két gyereked van és töténik valami,akkor nem bizonytalan a felnevelésük?? Csak 3 gyereknél bizonytalanodik el a felnevelés???

Ha bajotok lesz,édes mindegy hogy két vagy három gyerek,hisz egyet is nehéz egyedülállóként nevelni.

2016. márc. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
ez nekem is félelmem, hogy mi lenne, ha bármelyikünkkel történne valami...három gyerekünk van, de sztem nincs sok különbség, hogy 2- vel vagy 3- al maradna egyedül az egyik fél. mindenképpen tragikus lenne. nem emiatt nem vállalnék. nekem a korod sok és a férjedé is. 37 lennél mire szülsz... sok. én 34 évesen szültem a harmadikat és sok. persze, ha annyira vágytok rá és az orvos azt mondja, hogy oké, akkora korod se tantoritson el. lehet te jobb karban vagy mint egy 28 eves.
2016. márc. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Megijedtél,hogy felelősség lenne a 3.baba?? A másik kettő nem felelősség?
2016. márc. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A vetélés okozta nálad ezt a negatív hozzáállást. Nekem is ez volt, csak nálam a méhenkívüli okozta. Végig stresszeltem, a harmadik terhességet. Ami szerintem normális, hisz az ember szembesült azzal milyen esendő az élet.

Az, hogy törtnik valami, az bármikor bármelyikünkkkel megtörténhet és onnanstól borzasztó lesz az élet. Talán azt mondodm a gyerekeknek annyival könyebb, ha többen vannak testvérek. Anyagilag így is úgy is nehéz.

2016. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Azt hiszitek, attol vagytok csaladcentrikus, humanista anyukak, h azt valljatok, egy gyerek ide vagy oda, mar nem szamit...?! De, nagyon is!
2016. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk most született az első babánk. Én 31 a párom 43 éves. 4 éve vagyunk együtt, szóval sokkal korábban nem vállalhattunk volna. Szóval mi is szeretnénk még, de a párom kora miatt 1-2 éven belül. Van mindkettőnknek életbiztosítása. Van olyan a családban, aki, ha ne adj' isten, velünk lesz valami fel tudja nevelni. Mi is aggódunk, de akkor ilyen alapon ne vállaljunk gyereket? Fiatallal is történhet bármi. Meg dédik már nemigen leszünk, de azért még bőven fel tudjuk nevelni Őket.
2016. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem csak én gondolkodom így ezek szerint. Két gyerek is probléma ha történik valami, nem arra gondoltam, félreértettetek. A meglévő két gyermekem miatt is felelősséggel tartozom, tisztában vagyok vele. Csak mikor szóba került a 3 gyerek mindenki elkezdett ijesztegetni. Lehet én gondolkodom rosszul, csak az futott végig az agyamon, hogy 10 év múlva már lesz kettő serdülőkorú gyerekem, így ha bármi történne talán én is könnyebben tudok munkákat vállalni, viszont még egy 10 éves mellett nem igazán tudok. Lehet velem van a baj, hogy ennyire félek a jövőtől.
2016. márc. 3. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Az anyagi félelmedre megoldás egy kockázati életbiztosítás. Sajnos nem olcsó, akár 10e Ft per hó is lehet, de cserébe ha keresőképtelen lesz az illető akkor is megoldott a gyerekek anyagi gondja.

Mindenféle himihumi olcsó biztosítás erre nem segít ami baj esetén fizet mondjuk max 5-10 milliót. Azzal ugye mire megy 3 gyerek és a házastárs? Pár évig elég lehet, de egyetemet és egyebeket 3 gyerekre fizetni ez nem sok.

2016. márc. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!