Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi nem kívánt...

Hogy lehet ennyi nem kívánt terhesség?

Figyelt kérdés

Csak kapkodom a fejem, mennyi a nemkívánt terhesség, kamaszoknál és felnőtt nőknél egyaránt.

Egyszerűen nem értem.

Ha nem védekezünk, 1-2 hónap alatt teherbe esek (háromszor legalább is sikerült), de akár tablettát szedek, akár gumit használunk (erre is volt példa évekig, nem szedhettem tablettát), megbízhatóan véd. Sőt, nálam a hüvelytabletta is bevált, pedig rengetegen panaszkodnak rá, és mi is úgy voltunk, ha összejön mellette, akkor összejött.


Ehhez képest nekem hihetetlen, hogy ennyi nő úgy esik teherbe, hogy védekezett.

Ez csak szerintem kamu? Mármint hogy valójában nem védekeztek, legfeljebb megszakítással, vagy csak utána elmondtak egy imát, és aztán várták a csodát, hátha megússzák.

Aztán amikor késik, meg pozitív a teszt, akkor jön a kétségbeesés, hogy most mi lesz??


Jól érzem, hogy legtöbbször felelőtlenség áll a háttérben?

Semmi sem 100%, tisztában vagyok vele, de kizárt, hogy ennyi baleset történjen.

Szerintem.



2016. jan. 12. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem csak szerinted kamu. Ennyi szakad gumi a világon nincs, mint amennyit itt összeszedsz egy hét alatt. Személyes véleményem, hogy fenn se volt.
2016. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az a véleményem, hogy ezeket simán telibekapták, csak a pasi azt hazudta, hogy áh, kivette időben, vagy olyan hülye, hogy fogalma sem volt, mikor kéne kivennie ezért azt hitte kivette.


Ez kb az esetek 80%-a lehet, a többi pedig gyógyszer mellett esik teherbe, úgy, hogy pl. nem szedi rendesen, és azt hiszi az is jó, ha kétnaponta beveszi, vagy aktus után...


Van egyébként 1-2 %, akik tényleg védekezés mellett esik teherbe, pl. a spirál mellett, mert ott megtörténik a megtermékenyítés csak a beágyazódást akadályozza meg a spirál. De van, hogy mégis meg tud valahol tapadni.

2016. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
régen is ugyanannyi nem kívánt terhesség volt mint most, csak akkor nem volt net, hogy erről olvasgassunk :)
2016. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Régen nem is volt ezer és egy módja a védekezésnek, meg ahogy én emlékszem, nálunk nem volt elterjedt, hogy 15-16 évesen már együtt aludjunk a pasinkkal. Sőt, apám agyon is csapott volna.


20 évesen aludtam ott a vőlegényemnél, de akkor is balhé volt.

És bármilyen hihetetlen, "az én időmben" az volt a normális, hogy 17-18 évesen vesztette el valaki a szüzességét, ma már ez jóval előbb történik.


Már csak ezért sem volt ennyi 16 éves terhes lányka. :)

2016. jan. 12. 12:34
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt tudjuk, hogy amit ezen az oldalon olvasunk, annak nagyon nagy része kamu, amit osztani kell hárommal. Biztos vagyok benne, hogy sokan nem állítanak valósat, amikor leírják, hogy védekeztek, de mégis teherbe estek.


Másrészt azonban a saját példámon keresztül tudom, hogy ez megtörténhet. Gyógyszert szedtem, miközben egy ételintolerancia miatt a megszokotthoz képest sűrűbben jártam wc-re, de mivel az állaga normális volt, és más tünetem sem volt, valamint eredetileg elég ritkán sikerült a dolog és azt gondoltam, hogy végre normális - hát a nőgyógyászom szerint emiatt nem hatott a gyógyszer. Bocsi a naturális leírásért. Mondjuk nálunk nem volt gond, megtartottuk a babát, de el tudom képzelni, hogy más is jár így, nem csak én...


A harmadik dolog pedig, hogy ez egy olyan oldal, ahová kérdezni/panaszkodni járnak az emberek. Azzal kapcsolatban nyilván nem sokan tesznek fel kérdést, hogy minden rendben van a védekezéssel, hat a bogyó, véd a gumi. Az jön ide, aki pont kivétel.


Olyan ez, mint a családi kapcsolatok, ami tele van borzasztó szülőkről szóló sztorikkal (tekintsünk el attól, hogy valós vagy sem), ez nem azt jelenti, hogy az emberek többségének szar gyerekkora volt, hanem egyszerűen az, akinél minden rendben, nem jön ilyen oldalra kérdezni/panaszkodni.

2016. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy van ennyi!

Csak úgy jobban hanzik,hogy jaj védekezés mellett estem teherbe,mit az,hogy a pasim nem akart én meg már nagyon és rásegítettem!

2016. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Sok esetben amegszakítást is védekezésnek gondolják, de

- fogamzásgátlóknál például nem teljesen tisztázott még, hogy melyik gyógyszerek csökkenthetik az antibiotikumokon kívűl a hatékonyságukat, illetve van, akinek túl gyenge, két olyan közeli hozzátartozóm is van, akik így fogantak

- guminál én sem tudom, hogy lehet ennyi hibás, vagy szakadt gumi, de ez is megtörtént egyik barátnőmmel, ráadásul ő vette be utána esemény utánit, igaz, csak 48 órábn belül, 24 órán belül nem sikerült, és a baba addigra már nagyon kapaszkodott

- spirál mellettiről személyesen nem hallottam, de itt nagyon sokan írják


Hát, azt mondják, csak az a biztos, ha valaki nem szexel. Én 4 évig fogamzásgátló, 3 évig gumi és néhány hónap megszakításos együttlét (utóbbi ugye nem védekezés) mellett sem estem teherbe, csak mikor élesben is arra gyúrtunk:)


Szerintem a sok nem kívánt terhesség nem olyan meglepő, ha megnézed, hogy itt milyen kérdések vannak, milyen téves hiedelmekkel (előváladékot észreveszi a férfi, vagy hogy abban nincs sperma, vagy hogy csak ciklus közepén lehet teherbeesni, menzesz alatt nem lehet, szoptatás alatt nem lehet, stb.). Ettől függetlenül én konkrétan láttam példákat rá, hogy van ilyen, amiket írsz a kérdésedben, és nem feltétlenül felelőtlenség, vagy nem-odafigyelés kérdése.

2016. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
mert nem használnak semmi vagy rosszul használják, de állítják, hogy jól védekeztek
2016. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem.43 éves vagyok,24 éve élek aktív szexuális életet.3 gyerekünk született,a 2 nagyobb az első hónapban, a 3. a 2. hónapban fogant meg(ergo elég termékeny vagyok).Védekeztünk óvszerrel,használtam spirált,szedtem fogamzásgátlót,és volt 2 év,amikor Pharmatex hüvelykúpot használtam.Ennek ellenére NEM volt nem kívánt terhességem,össz-vissz ez a 3(szerencsére missed ab sem)!Pedig a 90-es években nem voltak ennyire modern fogamzásgátlók,és a spirál is sokat fejlődött azóta.Mivel még mindig rendszeresen megjön,és több UH alkalmával is látott a doki érett petesejtet,nem akartam kísérteni a sorsot,így elköttettem magam.

Bár a baráti körünk is igen kiterjedt,sehol nem tudok nem kívánt,és elvetetett babáról(holott több gyerekes családokról van szó,szintén 30-as,40-es korosztály).

2016. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Vagy egyáltalán nem védekeznek vagy pedig rosszul.


Itt az oldalon is volt már nem egy olyan kérdés amiben a hölgyike leírja, hogy terhes, pedig gumit használtak és nem vették észre, hogy esetleg kiszakadt volna.

Kap pár választ, majd kiderül, hogy valóban használtak gumit csak az úgy történt, hogy a pasija a gumi felrakása előtt berakta pár percre....

2016. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!