Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 éves lányom rágja oldalt a...

4 éves lányom rágja oldalt a haját. Mit csináljak? Levágni nem szeretném, így is csak 3 vékony szál haja van.

Figyelt kérdés

Ha elgumizgatom apránként vastagabb szövött gumival (szóval nem szilikon, vagy ilyesmi), az eltörné a haját?

Vagy fonjam be parasztfonással?

Tök kétségbe vagyok esve, komolyan... :( Kezelhetetlen is, egy sima csicsát nem tudok csinálni, mindig kicsúsznak és már ott is van a szájánál.

Először azt hittem, csak lassan nő a haja, de nem, sőt, be is ismerte. De egy ekkora gyerek hiába fogadkozik, nem tartja be.


2016. márc. 4. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Inkább utána kellene járni, hogy miért rágja. olyan ez, mint a körömrágás. valaminek a jele... szorongás, vagy vmi miatt pótcselekvés.


és igen, fogd össze, vagy vágd le, mert akár bajt is okozhat a lenyelt haj. Lehet belőle bezoár, de vakbélgyulladást is tud okozni.

2016. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Unalmában rágja.

Amikor vmit csinálunk, akkor semmi, de ha vmire várni kell, vagy nem akar/tud elaludni, akkor is.

Azt is tudom, hogy beteg is lehet, de ezt hogy magyarázod el neki?

Ezekkel mind tisztában vagyok, valamilyen "fizikai" megoldásra lenne szükségem.

Nagylányom két körmét rágta, és nem volt pszichés problémája, ugyanez volt nála is: unatkozott, lefekvéskor rágta csak.

Kapott egy rongyit, azt rágta, le is szokott róla, a rongyit is ki lehetett dobni.

De a kicsit az ilyen nem érdekli...

2016. márc. 4. 10:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Aki lepontozta a válaszolóm, ugyan miért tette?

A válasz hasznos volt!

2016. márc. 4. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Levágatnám a haját.
2016. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha unalmában rágja, akkor meg kell oldani, hogy ne unatkozzon.

Tudom, baromi nehéz, de meg kell találni azt, amivel kiváltható ez a fajta pótcselekvés. Mindegy mi... de ha látod, hogy szájába kerül, mindjárt zökkentsd ki abból a helyzetből. Hívd rajzolni, kirakózni, mesét nézni, olvass neki, bábozzatok, társasozzatok... és tedd nyilvánvalóvá, hogy NE rágja, ilyenkor azonnal összegumizni a haját, még ha kezelhetetlen is, csúnya is... összetörni ennyitől nem fog.


És igenis, hosszú távon azt hiszem, levágnám a haját, hiszen csak ezzel tudnám végképp megakadályozni azt, hogy a hajrágáshoz folyamodjon.

2016. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!