Vehetnék fel CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Nagy vonalakban: Van egy babánk házasok vagyunk, nincs saját házunk még, a férjemnek van földje stb, de van egy zárketrje ami a lényeg lenne, minimális megtakarításunk van mindig tudunk vmihez nyúlni ha szükséges. Építkezés a jövőbeni terv +2 gyerkőc vállalása. Körülbelül 5 millió hitel (max) lenne szükséges nekünk ha igénybe tudnánk venni a CSOKot. Érdemes lenne megpróbálni ? Ha igen melyik banknál ? Önerő kell ? Egyenlőre csak gondolkodunk rajta, lehet mire élesbe menne úton lenne a tesó.

2016. márc. 6. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy van-e mindkettőtöknek munkahelye, illetve azt sem, hogy, ha van, hány éve dolgoztok ott...
2016. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hol tudsz venni 15 millióért házat?
2016. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van mindkettőknek munkahelye 6 éve ugyanaz bejelentett stb......

Hát nem Pesten..... a közelébe se :)

2016. márc. 6. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:

ennek komolyabban utána kell néznetek, szerintem zárkertre nem lehet hivatalosan építeni, max nyaralót, nem? vagy mi a zárt kert?


önerő azért kell, mert a csokot utólag fizetik ki, mikor már kész a ház és mindennek megfelel. de tényleg annyi kikötés van, hogy így, egy fórumon nem lehet megmondani, menjetek be a bankba és kérdezzétek meg. mindegy hova mentek, minden bankba ugyanarról a csokról tudnak beszélni

2016. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A környékünkön 5-6 millióért már lehet venni 3-4 szobás házat, hatalmas telekkel, igaz használtan, de jó állapotban. Rossz állapotú használt házat 6000 négyzetméter telekkel 2 millió alatt is hirdettek egy faluban. :D


Na de ez nem is válasz a kérdésre, az egyik korábbi hozzászólónak írtam. A kérdező gondolom a 10 milliósra gondolt (új ház). Sajnos konkrét választ én sem tudok adni. Nagyon jól hangzik ez a 10 millió, viszont legalább ennyi önerő kell hozzá sajnos... Így pont az nem jut hozzá, akinek kellene. :(

2016. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindeki Pestből indul ki ahol csillagászati árak vannak.

Mindenképp be fogunk menni egy bankba utána jàrni a CSOK nak , mert a használt ház vásàrlást is fontoljuk ha nem úgy alakulna, de 1 éven belül szeretnénk lépni :)

2016. márc. 7. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyi jár használt házra, de nem olyan sok, mint azt híresztelik.....viszont építészmrénök vagyok és FÉrjem is.....ha éíptkezésbe kezdesz nagyon nézz utána....

FÉrjemhez jönnek be emberek úgy, hogy utána se nzének mi ez az egész csok.

eset: van kis ház kerttel....felvenne csok-ot....ja az úgy nem megy....házat bontsd le építs újat.

eset2: oké mi ezt a házat akarjuk megépíteni.....hát de kérem szépen ez nem 2020-as energetikára van tervezve ( mivel a csok közpénz (pl széchenyi terv stb) ezért az újabb energetikának kell megfelelni) ja ahha, tehát 20 millióból nem lehet házat építeni.....nem.....2020-as szabvány miatt kb 35-40-nél kezdődik....(vagy több)

bocsi, ha eltértem a kérdéstől, de ennek járjatok utána.....

2016. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!