Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pozitív császáros élmény van?

Pozitív császáros élmény van?

Figyelt kérdés

Itt mindig mindenki leírja, hogy milyen rohadt dolog a császár és mennyire rosszul jár az aki ezt választja! :(


Nem biztos, hogy engedik megszülni a kisbabámat :( nagyon magam alatt vagyok, első gyerekemet is könnyen, gyorsan szültem meg, eddig abban a hitben voltam, hogy vagyok olyan szerencsés, most is így lesz.

vigaszképp olvasgattam császáros történeteket, de csak még jobban nem akarom :(

Tényleg annyira vacak??? nem tudnak valaki valami jót is írni?

Ha nem vajúdom az tényleg rossz a babának? egyébként lehet altatást kérni vagy muszáj ébren lenni? (talán ettől félek a legjobban)



2016. márc. 8. 22:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem szultem meg, de mar olvastam rengeteg pozitiv csaszaros velemenyt itt. Nyugi, "mind1" hogy szuletik, ha nem johet normal uton a dokik szerint, akkor annak oka van, es jobban megviselne ot egy normal szules, mint a vajudas hianya, ez tuti!!!
2016. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

2 császárom volt, és a másodiknál egy picit drukkoltam, hogy az is császár legyen. Figyelj, nyilván kellemetlen, de simán kibírható! Maga a műtét teljesen fájdalommentes, bár furcsa érzés, az utána következő pár nap lesz nehezebb, de az sem vészes. Én a műtét utáni 3. napon már törökülésben szoptattam.

Ne mkell elhagyni magad, ha jól emlékszem, 6 óra elteltével lehet felkelni, na, ha azt kibírod (és ki fogod, mert nem a világvége), akkor semmi gond!

2016. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

nekem is rossz császárom volt,de az anesztes orvos hiba miatt.

magával a császárral semmi problémám nincs. semmi rossz emlék nem maradt konkrétan ezzel kapcsolatban. az adaptációs zavarok sem gyakoribbak a császáros babáknál. Nem fogom azt mondani, hogy nem fájt, de nekem nem volt olyan rossz. műtét után kb 15órával sétálgattam,pedig drain is volt bent. felkelni nehézkes volt,de minden felkelés után jobb és jobb lett :) a hegemből egy nagyon halvány csík látszik csak. most várjuk a tesót, ő is császáros lesz.

altatást nem szívesen vállalnak ha csak nem sürgősségi a sectio. engem altattak...remélem a mostaninál nem kell. ha csak spinális érzéstelenítést kapsz jobb a babának,mert oké, hogy van ott van az 5 perces szabály,hogy ennyi idő alatt kint kell lennie a babának az altatás megkezdésétől számítva,de valamennyit így is úgy is kap. ezért én azt gondolom a spinális érzéstelenítés jobb.

ne tarts a császártól,nem lesz annyira rossz,mint amilyennek most gondolod. Miután kint a baba úgyis csak rajta fog járni az eszed és gyorsan eltelik az idő még stoppolnak :)

2016. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

első köszi, de nem az a bajom, hogy alapvetően hol jön ki az a gyerek, hanem mert tudom milyen egy könnyű szülés és gondolom ahhoz képest egy műtét tényleg borzasztó, főleg hogy most itt utána olvastam.


nem a baba miatt lenne császár, hanem miattam... de köszi a választ! :)


2es, mit jelent az, hogy ha azt túlélem? most komolyan, mennyire fáj?

2016. márc. 8. 23:12
 5/24 A kérdező kommentje:
3as, mi volt a gond, leírod?
2016. márc. 8. 23:16
 6/24 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A legelső felkelés (és akkor nemcsak lehet, de kötelező felkelni) elég kellemetlen, nem akarlak becsapni. Hogy mennyire? Ezt nem tudom mértékegységgel kifejezni. Szerintem a vajúdás nagyobb fájdalom lehet, és tovább is tart, gondolom. (Nem tudom, mert sose vajúdtam.) De ahogy az utánam író is mondta, minden egyes felkelésnél egy kicsit jobb.
2016. márc. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nekem a "szülés" volt maga a rémálom. Indítottak, uh szerint befordult. 3 ballon 12 óra alatt nem tágított ki, oxit kaptam, nem hatott semmit. Semmi fájások, csak az egész napos várakozás, hogy történjen már valami. Aztán jött egy orvos aki kijelentette, hogy nincs is befordulva a baba, és azonnal műtét. Olyan fáradt voltam, hogy mikor mondták, hogy ha lehet ne aludjak el, én végig dumáltam, baroságokkal szórakoztattam az altatóorvost, még azt is megkérdeztem, hogy remélem nem baj, ha össze-vissza beszélek, mert ha abbahagyom elalszom.


Nem tudom mi történt közben a babámmal, de azt tudom, hogy oxigénhiányos lett, de szerencsére csak enyhe és csak az izmai feszesebbek. De az is csak azért (szerintem), mert csütörtök este 11-től péntek este 8-ig nem igazán csináltak semmit drasztikusat a délelötti burokrepesztésen kívűl.


Nem altattak, és a gericérzéstelenítő se fájt, az első szúrás volt kellemetlen, de nem volt rosszabb a vérvételnél. Jó volt a társaság, a dokik is kedvesek voltak, és röhögtek a hüleségeken amiket összehordtam. Egyszer a anesztes majdnem megrikatott, mert kérdezte, mi lesz a neve, én mondtam a kiválsztott fiú nevet, mire, ő: és ha lány? A végén már sírva mondtam, hogy kérdezzék az apát, majd ő kitalál egy lánynevet, de akkor sem hiszem, hogy felszívodott volna az uh-n látott kukija a fiamnak. :)


Én egyáltlán nem éltem meg negatívan! Szerintem nem jártam rosszul. Nem érzem magam kevesebbnek mint mások! Nem is vagyok!


Nekem nem volt vacak. Szinte nem fájt a sebem. Jó még most is érzem, bizsereg, meg érzékeny, de én a műtét után mikor átkellett menni a rendes kórterembe simán átsétáltam. Probláma nélkül jöttem-mentem, elláttam a picit. Nem hagytam el magam.


Hogy a babára milyen hatással volt? Nem tudom, de azt igen, senki nem mondja meg, hogy császáros. Kiegyensúlyozott, boldog, nyugodt baba. 11 hós, már kapaszkodás nélkül jön-megy, élvezi, ha a kismotoron ülhet és tologáljuk. Lassan beszélni fog.


Szóval ne keseregj, van rosszabb a császárnál.

2016. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nekem összességében pozitív élmény volt. Nem mondom, hogy nem voltak fájdalmas részek, de én most is állítom, hogy könnyen átvészeltem.

Én vajúdtam egy kicsit, de végül csak császár lett. Érzéstelenítettek, ami akkor megváltás volt, mert nem éreztem tovább a fájásokat. Észre sem vettem, hogy matatnak rajtam, egyszer csak felsírt a lányunk. Aznap nem kelhettem fel, de másnap hajnalban muszáj volt menni zuhanyozni. Nem szépítek, ez a rész volt a legrosszabb, baromira fájt és csillagokat láttam az első métereken. De napról napra jobb lett. Varratszedés után már fájdalom sem volt. 2 hetes műtöttként már futottam a postára és simán lépcsőztem. Egyedül a hason fekvés ment később.


Ami rossz volt császár után: első felkelés, köhögés, a vákuum cső kivétele (bár ezt tudtom szerint nem mindenhol alkalmazzák)

Ami pozitív: alulról nem mész szét, gyorsan túl vagy a szülésen (nem tart órákig, napokig)


Szerintem helytől függ, hogy kérheted-e az altatást, de nekem szülőszoba látogatáson elmondták, hogy csak nagyon szükséges esetben altatnak, mert az altató átmegy a kicsihez is.


Ne félj, nem lesz semmi baj. (Császár után pár nappal a varratszedésen fogsz izgulni. Én halálosan rettegtem tőle, de nyugi. Szinte semmit éreztem, fájni nem fájt.)

2016. márc. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


az anesztos orvos h*lye volt, és nem tudott normálisan dózist számolni és a sinus tachycardiam sem számolta bele,túlaltatott,kapkodott - és még volt mellettem egy másik császár is aki miatt elkapkodták az enyém-. hamarabb altatott el,mint kellett volna. nálam az 5 perces szabály bukott...0:35kor altattak el, és 0:49kor lett meg a kisfiam.ennyi idő alatt rengeteg altatót kapott ő is. felületes légzéssel született, nehezen sírt fel.alacsony apgart kapott,5/6. majd a következő értékelésnél már 8/9 volt, mivel kitisztult a szervezetéből az altató vmelyik más gyógyszer hatására. én ezért bizakodom, hogy most a tesó spinális érzéstelenítés mellett születik.

2016. márc. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Csaszarom volt ( valasztott - kulfoldon itt van lehetoseg valasztani )

Eletem legjobb elmenye!! Meg mennek ezerszer !

2016. márc. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!