Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyot vétett a nagypapa...

Nagyot vétett a nagypapa szerintetek? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Ebédre jöttek a gyerekek, a kis unoka már előre mondta, hogy nem fog semmit enni, inkább játszik. Azt mondták a szülők, ha most nem eszik, akkor v. este v. holnap eszik csak, mert olyan nincs, hogy mindig csak akkor eszik és azt amit ő akar. Erre a nagyapa /teljesen jó indulattal/ megemlítette, hogy van palacsinta is, erre a kicsi kijött, hogy ő azt kér csak! Persze az anyuka felkapta vizet, mert hogy neki nincs szavazati joga, nem nevelheti úgy a gyereket, ahogy akarja, mindenki jobban tudja, mint ő,hogy mit kell csinálni. Ha nem eszik a kicsi /4,5 éves/ akkor csak veszekszik a kicsivel v. megbünteti. Nagy bajt követett el a nagypapa, hogy mondta, hogy azért valamit mégis csak ennie kellene? Hát azért nem mondom, utána eléggé meg lett vitatva a dolog! Hozzá kell tennem, hogy az anyuka kicsi korában is állandóan tömte, kiabált vele, és úgy kellett lenni,ahogy ő akarta. Elérte azt ezzel, hogy nagyon válogatós és rossz evő a kisgyerek. Szerintetek?

2016. márc. 13. 15:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
43%
Kérdező te hülye vagy hogy E/3-ban írsz magadról?
2016. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Melyik szereplő vagy? Amúgy ez a magatartás szerintem 100%-ban hozzátartozik a nagypapasághoz: a gyerkőc kedvére tenni, még a nevelési elvek ellenére is. Legalábbis az enyém pont ilyen :D
2016. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem tett semmi rosszat.
2016. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért tett volna rosszat a nagypapa? Te jó ég.
2016. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ezzel nem lenne semmi baj .. én sem vitatkoznék a nagyszulolkkel, hogy mit adnak a gyereknek. Ha csak nem valami olyan, amit sosem adnék a gyereknek. Különben sem ordibalnek a gyerekkel sem a nagyszulolkkel...
2016. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nagypapa semmi rosszat nem csinált, anyuka meg nem normális.
2016. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Anyuka vegye lazábbra, mindenki érdekében. Bár tudom, hogy nehéz, mert az én nagyobbikom is extra válogatós és a nagyszülők dettó keresztülhúzták mindig a nevelési "terveim". Ha ez egyszeri eset, akkor úgysem fog befolyásolni semmit. Ha viszont a nagyszülők felügyelik sokszor a gyereket, segítenek, akkor meg "cserébe" sajnos el kell fogadni azt, hogy ők nagyszülői státuszban sokkal engedékenyebbek lesznek és ez az élet rendje. (Erőszakkal szerintem meg nem lehet megszerettetni semmilyen ételt, bár nálunk is előfordult, hogy "elgurult a gyógyszer", nem ez a jó megoldás - bár ugyanakkor szerintem nem is neveléstől függ alapvetően, hogy válogatós lesz-e egy gyerek, egy családon belül is előfordul jó és rosszevő gyerek.)
2016. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Vétett? Mert palacsintát adott a gyereknek ebédre? Micsoda rugalmatlan hárpia anyukák vannak. Nem csoda, hogy frusztráltak a gyerekek a kajától. Az én lányom ma tejszínhabot és babánt ebédelt a nagyiéknál? Mert ott inkább játszani szeret, itthon is vannak ilyen napok, én sem stresszelek rajta anyukaként, eszik, amit kíván, a nagyszülők meg hadd kényeztessék, az a dolguk, a nevelést meg csinálják a szülők.
2016. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Látom, nem leszek népszerű, de én is kiakadok, ha a nagyszülők azelőtt belengetik a nasit, és lássuk be a palacsinta színtiszta szénhidrát és cukorbomba, mielőtt a gyerek megenné az ebédet. Ugyanis ismerem őket, ha tudják, hogy jön még édesség, érdekes módon sokkal hamarabb jóllaknak a hústól meg a zöldségtől... 3:)

Nem tömtem, nem kiabáltam a gyerekekkel, de a nagyszülők borzasztóan egészségtelen kajákkal kínálgatják őket állandóan, és ha szólok érte, még én vagyok lehülyézve.

Szóval nem, nem vétett a nagypapa nagyot, de ha olyan értetlen, mint apósom, aki hetvenedik alkalommal is közli a gyerekkel, hogy minek innál drágaságom vizet, amikor van finom szörp is, nos, akkor szerintem jogos anya részéről a kiakadás, hogy őt totál figyelmen kívül hagyják a családtagok.

Na, nullázzatok! :)

2016. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem gondolom hogy baja lesz tőle a gyereknek hogy egyszer nem ebédelt normálisan.

Én azt vallom hogy a nagyszülők dolga hogy kényeztessék a gyereket, majd én nevelem.

2016. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!