Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymama-nagypapa kérdés: mi...

Nagymama-nagypapa kérdés: mi az az átlagos idő szerintetek, amit ők töltenek az unokával, és mennyi "jár" a szülőknek a gyerekkel? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon sok anyukának az a rossz, hogy messze vannak a nagyszülők, vagy nem segítenek, de a túl sok jelenlét/segíteni akarás is lehet rossz néha...


Apósom velünk él, egyedül van, nyugdíjas, így a magánéletünk az kb nulla itthon. Ha egyedül akarunk lenni férjemmel és a kisgyerekkel, el kell mennünk itthonról valahova. Beszéltünk már vele, kértük szépen, elmagyaráztuk, hogy nem ellene irányul, csak nekünk is szükségünk van egy kis térre, de sajnos nem javul a helyzet. Próbálnánk neki segíteni (akár hobbit, társat találni), de nagyon konok, önfejű, nem egyszerű ember, ezekkel nem megyünk előre.

Most vagyunk a küszöbén annak, hogy külön költöznénk, de nem akarja elfogadni, hogy akkor kevesebbet látná az unokáját (most mivel én is itthon vagyok még, egész nap látja).

Szeretném kihangsúlyozni: nem azt akarjuk, hogy egyáltalán ne lássa, ezentúl is jön majd ő is, mi is átmennénk hozzá, csak nekünk is szükségünk van magánéletre, próbálnánk valahol meghúzni a határt. Önző dolog ez? Más hogyan kezelte ezt?


2013. jún. 21. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van,de sajnos ezt Ő sosem fogja megérteni. Idős ember,egyedül van. Fél az egyedülléttől.
2013. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk anyósék laktak kb 3 perc sétányira,állandóan nálunk lógott váltásban valamelyik,eszméletlenül zavart,és nem értették azt amikor azt mondtam,hogy "a délutánt hármasban akarjuk tölteni a gyerekkel és a férjemmel",nem,jöttek ők is levakarhatatlanul.

Én kapva kaptam az alkalmon,és egy jobb melóért 150km-re költöztünk.Azóta kéthetente hétvégente találkozunk velük,végre nyugi van,én úgy élvezem.

2013. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogyis, teljesen igazad van. Nálunk anyósék ilyenek, ha magunk vagyunk itthon, azt hiszik, h szórakoztatniuk kell, ezért már mi is menekülünk, ha magunkban akarunk lenni.
2013. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!