Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok szereték volna a...

Nálatok szereték volna a nagyszülők?

Figyelt kérdés

A ti családotokban van olyan, hogy minden generációban az elsőszülött fiúkat ugyanúgy hívnak? Úgyértem, hogy a fiú örökli az apa, nagypapa... nevét?

Ti folytattátok ezt a hagyományt?

Mi volt a név?

Megkapta?

A nagyszülők ragaszkodtak hozzá? Mit szóltak?



2013. márc. 31. 12:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapa Gyula, férjem második neve Gyula.

Apám Gyula

Van már egy lányom, nem kapta meg senki nevét sem, most fiút várok, a nagyapák pedzegetik legyen Gyula, de eszem ágában sincs azt adni!!!

2013. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :-)

Jók voltak ezek a hagyományok régebben, de most már szerintem ezek a nevek nem olyan jók egy kisgyereknek :-)

Én meg főleg nem szeretem az ilyen régi neveket...

2013. márc. 31. 12:20
 3/24 anonim ***** válasza:

nálunk nincs ilyen hagyomány. mégis a fiam második neve a férjem neve, amit majd le is vetetek, mert így utólag már hülyeségnek tartom a 2. nevet. soha nem használjuk, csak a hivatalos dolgoknál, szegénykémnek meg így olyan hosszú a neve.

az első neve meg az ükpapája neve lett mert terhes voltam mikor meghalt a bácsi, szép hosszú élete volt, kár, hogy nem tartott még ki a bácsi pár hónapig :(

2013. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Párom családjában ez hagyomány falun élnek. Az egyik nagyapa József a másik János volt. Párom János lett a testvére pedig József. Az apjuk is József. Most sógoroméknek megszületett tavaly novemberben a kisfiúk és Józsefet adtak neki. A felesége nagyon ellenezte mai napig nincs kibékülve vele. Nekünk február 11-én született a lányunk Boglárka lett. De ha fiú lett volna kapta volna a Jánost. Ebbe megegyeztünk h nem csináljuk. Úgy tartjuk h minden szülő hagy választhassa ki a neki tetsző nevet. Attól h anno a szüleinek ez tetszett ne erőltessék rá másra. Akárki hisztizhetett volna h kapja az apja nevét akkor se engedtünk volna belőle. AZ én gyerekem. Mindenkinek adott a lehetőség h legyen sajátja és úgy nevezhesse el ahogy akarja. Nagyon undorítónak tartom amikor csúfolják, leszólják azokat a neveket amiket te akarsz kiválasztani. Főleg mikor jönnek az ő ötleteikkel amik nekik tetszenek és mintha az tökéletes lenne mert ők találták ki.
2013. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi utolsó vagyok NEM kapta volna a Jánost elírtam véletlenül :)
2013. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A férjem az apja után kapta volna a nevét, de valamiért a pap nem volt hajlandó arra a névre keresztelni. Így lett Zoltán. Szerintem ez ma is vállalható név, de nem merült fel senkiben, hogy ez legyen a fiunk neve.
2013. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az apai nagyapám egyik fia sem kapta az ő nevét(Mihály),hárman voltak és mindnek más neve lett. Viszont az idősebb öcsém az apám nevét kapta(Attila). Úgyhogy ha úgy vesszük nem hagyomány,és a nagyszülők sem ragaszkodtak hozzá!

Nem tudom miért lett a tesómnak is az a neve mint apánknak,csak azt hogy nagyon rossz neki mikor a "saját nevét" olvassa az apánk sírján.....

2013. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyfiam ,apukája nevét kapta ,péter,kisebbik fiam a nagypapa kérésére imre ,kislányom az én nevemet + egy nekem tetszőt kapot.
2013. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
És nekem mindegyik,név tetszett,igy nekem nem is okozott gondott ezt a nevett,adni a gyerekeimnek
2013. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik mama akarta, hogy a fiunk a nagyapja nevét kapja, holott a fiának ő se adta... Én meg végképp nem akartam, van már a családban 2 fiú ők is kaphatták volna azt a nevet, de ott se lett. A párom neve pedig ma is vállalható (sőt egyre divatosabb megint)de nem akartam, hogy apát is és fiát is ugyanúgy hívják, így egy teljesen más nevet kapott.
2013. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!