Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsit morbid kérdés, de...

Kicsit morbid kérdés, de kíváncsi vagyok a véleményekre. Szerintetek segít a gyász feldolgozásában, ha a halva született magzatot a szülők megnézhetik, esetleg vele lehetnek egy ideig, eltemethetik?

Figyelt kérdés

Az itthoni gyakorlat nem ez, de pl. Angliában teljesen normális, elfogadott dolog az, hogy a halva született magzatot a szülők megfürdethetik, felöltöztethetik, babusgathatják egy pár órán keresztül. Sőt, akár fényképet is csinálnak, vagy egy kis lábnyomot is nyomnak egy papírra emléknek.

Kutatások szerint segít a gyász feldolgozásában.


Ha ilyen helyzetbe kerülnétek (kívánom, hogy ne kerüljetek), szerintetek hogy döntenétek, ha választhatnátok? Szeretnétek megnézni? Lefotózni, talplenyomatot kapni róla, lefürdetni, felöltöztetni, eltemetni?

Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?


Elnézést kérek, ha valakit megbotránkoztat a kérdés ebben a kategóriában, de ide passzol leginkább.


2016. márc. 16. 18:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A halva született magzatot itt is megnezhetik
2016. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Intézményfüggő. Nem túl elterjedt dolog, olyanról pedig nem tudok, mint ami Angliában jellemző.

Inkább véleményeket várnék:) De azért köszi.

2016. márc. 16. 18:38
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megnézném, elbúcsúznék, eltemetném. Nem fotózkodnék.
2016. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, sőt egyes kórházak adnak talplenyomatot is. Egyèbkènt ez egyènfüggő , hogy kinek mi segít ha megnèzi vagy nem.
2016. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Sokat gondolkodtunk ezen, azt hittük egy hónapig, hogy Downos magzatunkat meg kell majd szülnöm halva. Szerencsére kiderült, hogy egészséges, de mi akkor úgy gondoltuk, hogy nem akarnánk látni. Azt hiszem, hogy most is így gondoljuk, persze helyzetfüggő lett volna.
2016. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Egyèbkènt ez egyènfüggő , hogy kinek mi segít"


Igen, ezért vagyok most kíváncsi az egyéni véleményekre:)

2016. márc. 16. 18:42
 7/20 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Sajnos èn èrintett vagyok a tèmában. Èn mindenkèpp látni akartam őt. Az orvos ès a szülèsznő persze nem ellenkezett csak a fèrjem nem akarta, hogy lássam. Őt meggyőzte az orvos, hogy nekem jobb lesz ha látom. Mèg sokat segített volna egy fènykèp róla de az sajnos nem kèszült.
2016. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%
En belepusztulnek... Nem am h nezegessem,meg fotozgassam !!!
2016. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Ikerpárt vesztettünk el órákkal a 24. hét betöltése előtt. Természetesen felajánlották, de úgy döntöttünk, nem nézzük meg őket, biztos vagyok benne, hogy számunkra ez volt a jó döntés. Így is majdnem beleőrültem, ha még az arcukat is megismerem, biztos, hogy becsavarodok. Így is csak az új baba érkezése segített abban, hogy egyáltalán talpra álljunk. De még mindig sokat gondolok rájuk, valószínűleg ez így is marad örökre.


Egyébként nagyon igaz, hogy mindenkinek másra van szüksége a gyász feldolgozásához - ami az egyik embert tönkretenné örökre, a másiknak pont az a gyógyír. A halott baba látása, érintése tökéletes példa erre. De ilyen az új terhesség is - van, akinek idő kell, míg újra bele mer vágni, van, aki soha többé nem képes rá, de én pl. szó szerint előre menekültem.

2016. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én nem nézném meg, nem bírnám elviselni hogy wgy jalott baba képe égjen a lelkembe és mindig az az arcocska jusson eszembe ha rá gondolok...nem, soha..
2016. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!