Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol kis korkülönbséggel...

Ahol kis korkülönbséggel születtek a gyerekek, mennyi ideig volt nagyon nehéz? Mikor éreztétek azt, hogy most már könnyebb egy kicsit?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves, nyáron születik a testvére. Nagyszülők nincsenek, a férjem az egyetlen segítségem. Nem mindig egyszerű így az élet, de megoldunk mindent. Szülés után mennyi időbe fog telni, amíg belerázódok a dologba? A kisfiam az első 3 hónapban nem igazán aludt nappal, utána viszont minden olyan jó lett! Kicsit aggódom, hogy fog ez menni. :S
2013. márc. 23. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
szia. nekem a nagy két éves a kicsi 8 hónapos. kb egy hónapja lett könnyebb, mert már csak egyszer alszik nap közben a kicsi, és így össze lehet egyeztetni a naggyal a napot. Előtte nekem az volt a nehéz, hogy hol az egyik evett, hol a másiknak adtam. Ha a kicsi nagy nehezen elaludt akkor a nagy tuti felverte :) szóval azokon már túl vagyok, mert közben a nagy megtanult egyedül enni. Neki elég ha már csak kiszedem és már ügyesen megeszi. Addig tudom adni a kicsinek a kaját. délben egyszerre alszanak így nem verik fel egymást. bele lehet rázódni de voltak olyan napok amikor azt vártam, hogy párom mikor ér már haza mert már sok a két üvöltés a fejembe :) sok sikert :)
2013. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az ikerfiaim 22 hónaposak az öccsük pedig 9 hónapos és kb. 1 hónap múlvára várjuk a 4. fiunkat :-). Amikor a kicsi megszületett először nehéz volt, de 2 hónap után belerázódtunk :-) Amikor kezdek elfáradni akkor mindig arra gondolok, hogy megéri. Soha nem unatkozunk :-). Mostanában pedig a két nagyobb jön mindig,hogy: ana poak sini :-) és simogatják a hasam, már nagyon várjuk a picit :-) Gondolom most is csak az első 2 hónap lesz nehéz. Mi mindig is nagy családot szerettünk volna és sokkal jobb, mint képzeltük :-). Nagyon jó a fiúknak is, hogy enyien vannak ilyen kicsi külömbséggel. Sokat játszanak eggyütt és rengeteget tanulnak egymástól. Abból is jobb így, mert " rá vannak kényszerítve az önállóságra" . Sokkal önállóbak, mint az ismerősök gyerekei. Persze mi is sokat játszunk velük és minden nap külön-külön is foglalkozunk velük. Ma pl. mindegyikkel jázszottam már egy fél órát különis. Most meg apa játszik az összessel :-) . Az ikrek ha megyünk valahová már egyedül ölvezik a kabátot és a cipőt is amég én a kicsit öltöztetem utána én már csak cipőt kötök és összehúzom a kabátjukat. De már a nadrágot is fölveszik egyedül. Szerintem nagyon jót tesz a gyerekeknek, hogy ilyen kicsi a korkülömbség. Tényleg nehéz főleg ha rossz napja van mindnek, de nagyon megéri. Olyan aranyosak, amikor mondják nekünk az ikrek, hogy: szeetlek akkor ott végünk van :-). Imádjukőket :-)
2013. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az eleje nem volt vészes, amikor a kicsi elkezdett helyet változtatni, akkor elszabadult a pokol.

Ráadásul mire belerázódtam volna egy helyzetbe (pl. 2 alvás-3 alvás) addigra megint változott (1 alvás-2 alvás) és borult minden.


Igazán könnyebb akkor lett, amikor a kicsi is partner lett a játékban, úgy 1,5-2 2 éves kora után. Aztán szépen fokozatosan lett jobb, oviskorukban elpakolták a plüsseiket, nem kellett pelenka meg nagy pakk ha elindultunk valahová, stb...

2013. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hónap különbséggel akkor lett lényegesen könnyebb, amikor a kicsi kb. másfél éves lett. Eljátszanak együtt, nem kell folyamatosan a nyomukban lennem és nem is nyírják egymást naphosszat (csak félnap-hosszat...) stb. Előtte sem volt azért horror, de tényleg megterhelő és idegtépő időszak volt.
2013. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam áprilisban lesz 3 éves, a kicsi 8 hónapos. Nálunk addig volt jó, amíg nem kezdett el kúszni a kicsi 6 hónaposan, 2 hete már fel is áll és azóta a nagy is valahogy sokkal rosszabb, sokat bántja a kicsit, ha nem magától esik el, akkor tuti a nagy ellöki, megüti, pedig szereti. :) Egyszerűen már nem tudom, hogy mit kéne csinálnom. Nagyon várom már azt az idő, amikor könnyebb lesz és nem kell állandóan a nyomukban lenni.
2013. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!