Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most hét hetes az első babám....

Most hét hetes az első babám. Szeretnénk majd kistestvért. (kettőt) Mennyi az ideális korkülönbség? Szóval hogy könnyebb kicsi vagy nagy korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

Amiatt is kérdezem, hogy ha megszületik a baba két éves koráig akkor kapok ugyanúgy gyedet, de ha nem vissza kell mennem fél évre dolgozni, hogy kapjak.

Nem tudom meddig tudok majd szoptatni, de addig nem szeretnék teherbe esni. elég vékony vagyok és nem hiszem hogy mindkettőre (terhesség, szoptatás) lenne elég erőm, energiám


2009. jan. 7. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így szerettem volna, hogy még a nagyobb 2 éves koráig megszülessen a kisebb is.

Álmomban se gondoltam volna, hogy nem sikerül.:(

A fiam elsőre összejött, semmi problémám nem volt a teherbeeséssel.

Szoptattam és 6 hónapos volt, mikor ismét terhes lettem, meg is ijedtem de aztán nagyon örültem neki. Szoptattam tovább a fiamat mert kizárólag anyatejes volt, el se fogadott volna mást.

Aztán a picurkának nem volt szívhangja, így elveszítettük.( de nem görcsöltem meg semmi,úgyhogy nem hiszem hogy a szoptatás miatt ment volna el a kicsi :(( )

Na gondoltam, megvárom a szoptatásom végét, majd akkor próbálkozunk legközelebb, hiszen olyan könnyen teherbeesek.

Hát "ja" :(

1 évesen leszokott magától a ciciről, normális 28 napos ciklusom van, peteérés is van, orvos is látott, mégsem sikerül a kistesó :((

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ember tervez,isten végez.

Úgyhogy megyek vissza dolgozni (ami nem baj) csak ha így haladunk, jó nagy korkülönbség lesz köztük. (ha egyáltalán sikerül valaha) amit meg pont nem akartunk volna.

Szerettem volna "egyszerre letudni a babázás" részt, és utána pedig jó játszópajtások lettek volna. Azt mondják legalábbis hogy kis korküliben ez a jó.

2009. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem főleg pár éves korig nagyon fontos a foglalkozás, odafigyelés a babára, így szerintem vagy ovis korig ne jöjjön a következő baba, mert nem tudsz két nagyon kicsi gyereknek ugyanúgy megadni minden törődést, és a te energiád sem végtelen.
2009. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó, fogas kérdés. Mert mind a kis, mind a nagyobb korkülönbségnek vannak előnyei és hátrányai. Ezeket neked kell mérlegelni.

Kis korkülönbség: Nem kell az első gyereket korán bölcsődébe adni, ami ugye neki mind lelkileg, mind egészségügyileg megterhelő. (A másodiknál sajna ez már nem elkerülhető) Jól el tudnak játszani egymással.

Nem kell kétszer eljátszani a munkahely-, bölcsőde keresgélést. Az anyának is jobb, ha minél fiatalabban szül.

Hátránya viszont, hogy borzasztó nehéz 2 kisgyereket egyszerre ellátni. A terhességet veszélyeztetheti, hogy az első gyereket állandóan cipelni, emelgetni kell. Szóval, ha nincs segítséged, azért ezt jól meg kell gondolni.

Ha nagyobb a korkülönbség, akkor már nem játszanak el egymással olyan jól, ráadásul 4-5 év kihagyás a munkaerőpiacon elég komoly hátrány.

Én sokat gondolkodtam ezen, mert jelenleg 33 éves vagyok, és nem kéne túl sokat várni a másodikkal sem.

Szóval először úgy terveztük, hogy 1 évre visszamegyek dolgozni. De aztán nem lett bölcsőde. Kinevettek, hogy mi van? Másfél év múlva akarom bölcsibe íratni a gyereket? Már 3 évre előre minden hely le van foglalva. Ha nem vagyok egyedülálló, 3 gyerekes anyuka ne is számítsak semmire. Ez ma Magyarország, XXI. század.

Hát, ha úgyis itthon kell vele lennem 3 éves koráig, akkor már jöjjön a második. Remélem 1 éves kora körül leszokik a ciciről, és akkor megpróbáljuk. De persze majd meglátjuk, hogy nekem is sikerül-e egyből teherbe esni.

Egyébként a GYED-nek érdemes utánajárni, mert úgy tudom, hogy a második gyerekre, már csak az előző 2 év átlagkeresletének 70 %-át kapod, aminek az alapja a GYED, tehát kevesebb, mint az első gyerekre. Ez is amellett szól, hogy vissza kéne menni dolgozni. De lehet, hogy ezt nem jól tudom, javítsatok ki, ha tévedek.

2009. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!