Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karrierista leszek? Baj ez?

Karrierista leszek? Baj ez?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok,eddig dolgoztam,a nagy álmom viszont az,hogy orvos legyek.Idèn jelentkeztem.Nagyon nem èrzem késznek magam az anyaságra .Elvileg 30 körül leszek mikor végzek.Páran azt mondják meg fogom bánni,idős leszek a szüléshez .Én lehet,nem is szeretnék gyereket.Gyerek nélkül magányos leszek?Mi a véleményetek erről?

2016. márc. 19. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd. Bőven változhat még a véleményed. Fiatal vagy. HA az az álmod, hogy orvos légy, hajrá. Csináld meg, valósítsd meg az álmaid. Az hogy 30 évesen fogsz végezni, nem zárja ki a lehetőségét, hogy legyen gyermeked. :) Ha 30 fölött fogsz szülni, akkor sem fog leszakadni az ég, nem te vagy az egyetlen. Viszont, ha úgy érzed, hogy nem szeretnél gyermeket, akkor ne vállalj. A gyermekvállalás nem olyan dolog, amit amiatt kell tenni, hogy félsz a magánytól, vagy mert mások ezt sulykolják. Gyermeket csak akkor szabad vállalni, ha azt te akarod. (meg a párod) Viszont ha nem vállalsz, azzal sem te leszel az egyedüli a világon. Ne agyalj ezen, koncentrálj a sulira, az élet meg majd megy a maga útján. :)
2016. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, egyébként 30 évesen sincs késő a gyerekvallalasra. Fejezd be az orvosit, találd meg a párod, ha akkor készen álltok, majd belevagtog.

Most felelőtlenség is lenne mivel említetted, hogy nem állsz készen erre.

2016. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. márc. 19. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Először tényleg magaddal kell foglalkoznod :) Én négy kisfiúnak adtam életet, mellette karriert építettem, de tény, hogy ez a ritkább. És még négy gyerek után is azt mondom, amit sosem szabad elfelejteni, hogy az anyaság nem kötelező! Az anyaság döntés kérdése.

A másik "nagy dolog" meg, hogy miért kellene családot alapítanod hamarabb, mint hogy késznek éreznéd magad. Mert a társadalom ezt várja el? Mert ez az átlagos? Ugyan már! :))

A véleményed valóban változhat még, de az is lehet, hogy sosem érzed majd késznek magad és inkább a karrierre koncentrálnál. Ilyen is van és anyukaként sem tartom elítélendőnek.

Egyébként ismerek olyan nőt, aki szintén a karrierjére koncentrált, párkapcsolatra sosem vágyott, gyerekre viszont mindig is. És mikor már volt egy karrierje, stabil anyagi háttere, és kicsit lelassultak az addig rohanó mindennapok, az örökbefogadás mellett döntött. És boldog ő is, meg a gyerek is. De már nagyon eltértem a kérdésedtől. :D

Szóval csak tedd azt, amire vágysz, ha egyszer eljön az idő, érezni fogod. Ha nem, hát nem. Sok sikert a tanulmányaidhoz!

2016. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)Akkor nem vagyok önző ?

Anyu ezt vágta a fejemhez :(De egyszerűen nem érzem,hogy lenne kedvem,türelmem,energiám egy kicsire.Egy gyereknek nem mondhatom,hogy legyél éhes később,most nagyon benne vagyok a tanulásban.....A gyereknek lenne ez a legrosszabb nem?

2016. márc. 19. 20:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem leszel az ,ha orvos szeretnél lenni légy az ,milyen orvos akarsz lenni gyerek vagy felnött?
2016. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gyermekorvos szeretnék lenni :)Egyébként imádom a gyerekeket :)Most tanítok,sokat vagyok gyerekekkel.Csak magamat nem érzem alkalmasnak az anya szerepre.:/
2016. márc. 20. 09:58
 8/8 at__us ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem baj! :)

Az lenne probléma, ha engednél a családi/társadalmi nyomásnak és megszülnél 1 vagy több gyereket úgy, hogy arra "kényszerítettek", ugyanis akkor az egésznek a levét a kicsi szívná meg.

Miért is?

Nem, nem azért elsősorban mert nincs anyagi háttér olyan mértékben, hanem mert bármennyire is meg akarsz felelni a szerepnek, akkor is ki fog ütközni a gondoskodás milyenségén, meg azon, hogy mennyire érzi, hogy szereted. (pár ismerős, meg saját tapasztalat is sajnos...)

Kicsi hosszúra sikeredett :D De egy szó mint száz, azt mondom: "Ne érdekeljen ki mit mond, magadnak kell eldöntened, mit szeretnél!"

(Nyilván biológia nálatok jobban közre játszik, de amennyire tudom 30 felett még bőven jó, de 40 fele se lehetetlen)


24/F

2018. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!