Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg hozhat ilyen döntést...

Tényleg hozhat ilyen döntést egy védőnő?

Figyelt kérdés

Szóval elég sokat látom interneten, hogy egy család, aki az első babát várja, szomorúan keres új gazdát a kutyájának, mert a védőnő nem engedi, és akár el is veheti a babát a családtól, ha a kutya vele marad..

Ilyen létezik? Hogy mondhatja meg egy idegen, hogy a család hogy éljen? Jelenleg nem tervezek babát, nagyon sok évig még, de abban biztos vagyok,hogy nem fogok kutya nélkül élni,illetve kutyák nélkül..jelenleg 3 kutyám van, egy terrier,egy labrador és egy pitbull. Ha most azt mondanám,hogy elérkezett az idő egy babához,akkor választanom kellene? Teljesen irreális az egész,viszont én mindig is úgy képzeltem el,hogy több kutya mellett nőnek fel a leendő gyermekeim. Ahogyan én is, egy skót juhász,német juhász és dobermann mellett nőttem fel, agyon nyúztam őket, és soha nem volt baj,mert a szüleim foglalkoztak a kutyákkal eleget...


2016. márc. 24. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, ugyan! Nem! Eleve a védőnő nem is tudja elvenni, ő nem gyámhatóság vagy ilyesmi. A nőgyógyászod se tudja elvenni tőled a gyereket, meg a pincér sem.


Nekünk cicánk van, tudja a védőnő, hogy állatorvos rendszeresen látja, baba-cica összeszoktatásról már könyvet tudnék írni, de a védőnőnk gyűlöli. pedig tök rendes nő, de már megszoktuk, hogy nem érti ezt a dolgot. Amikor jön, elzárjuk a cicát a hálóba, így a védőnő úgy tud tenni, mintha az állat nem is létezne. Mindenki nyer.

2016. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

elég rosszul látod a neten...


olyan valóban van, hogy a család úgy dönt, nem maradhat a kutya, mert teszem azt egy 1,5 szobás panelben 3 harci kutyával összezárva egy baba nem szerencsés. de még ilyen esetben sem a védőnő küldte el a kutyákat, egyszerűen csak épp ésszel úgy döntött a család, gondolom azért, mert nincs pénz nagyobb lakásra.


mi kertesban lakunk, senkiben fel sem merült, hogy gond az állatok jelenléte. sőt, barátnőmék tanyán laknak, 100 fölötti állatszámmal, 4 gyerek van...

2016. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Max. akkor, ha az állat láthatóan elhanyagolt és emiatt betegségeket terjeszthet.

De szocializált, féregtelenített, oltott, tiszta kutyával senki nem foglalkozik hatósági szinten.

A védőnő meg mondani mondhat bármit, de jogköre nincs ehhez.


Maximum ragadozó vadállat tartása miatt kezdeményezhet a gyermekjólétinél eljárást. Szal ha élő krokodil van a kerti tóban, amiatt már kimehetnek :)

2016. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Mi faluban élünk. A védőnőnk egy idióta... 2 németjuhászunk van és ő olyan dúrva fennhangon közölte,hogy adjuk menhelyre a kutyáinkat,hogy felkerestem a gyámhatóság egyik dolgozóját (helyi,ezer éve ismerem),aki nevetett az egészen (neki is van 3-és 4 gyereket nevelt:D),aztmondta semmi köze hozzá,csináljam úgy mintha meg sem hallanám amit mond...
2016. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak mert unokatesóméknál is mindig mondja a magáét a védőnő, nekik border collie van, szerintem az egyik legjámborabb fajta,mégis a védőnő minden látogatáskor elmondja,hogy amint lehetősége lesz a kutyának,kettéharapja a pici torkát..hát most mondjátok már meg, mi bajuk van ezeknek...szerintem ha egy kutya fajtájának megfelelően van tartva (pl. Uncsitesómék napi 6 órát tanítják a kutyát mert arra van szüksége..),és van elegendő szabad tere a kutyának,tehát nem lóg a nyakán se a kisbaba se a gazda,akkor tökéletes család lesz..de ebbe már nem gondolnak bele.
2016. márc. 24. 16:50
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Védőnő vagyok, ne félj, nem vetetheti ám el ilyen dologért :) Amúgy is mi csak jelzéssel élhetünk a Gyermekjóléti Szolgálat felé, akik még sokszor akkor sem veszik el a gyereket, amikor indokolt lenne (persze, ha egy fényevő megöli a gyerekét, akkor mi vagyunk elővéve, pedig mondjuk már rég jeleztük a hatóságoknak, hogy gond lesz....)


Én nem bánom, ha állat van a lakásban (nekünk is van), csak tisztán legyen tartva, és pl. ne alomnak használja a babaágyat :D Szóval, ha a család az alapvető higiéniát betartja, akkor csak örülök neki, mert az állat jelenléte jót tesz a gyerekeknek :) Minden szakmában van idióta, sajnos mi sem vagyunk kivételek, de ne legyél eleve előítélettel, mert lehet, hogy egy állatbarát tündér védőnőd lesz!

2016. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Én soha a büdös életben nem hagynám kettesben egy kutyával a kisgyerekemet. A kutyának kint van a helye, nem szabad benne 100%ig megbízni. De azért megválni sem kell tőle. Felügyelettel szépen el tudnak játszani a későbbiekben.
2016. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

Sajnos a tapasztalt védőnők már elmentek nyugdíjba, a fiatalok pedig annyit tudnak a csecsemőkről/kisgyerekekről, mint én a Dalai Lámáról. :)

Semmi köze nincs hozzá, ebbe nem szólhat bele.Nincs veszélyeztetve a gyermek, ergo elhúzhat melegebb éghajlatra.Én mindig magasról tettem arra, hogy mit mond, egy huszonéves kiscsaj volt, beszélt olyan baromságokat (mint mindegyik!!!) hogy a hajam égnek állt.

Ilyen dolgokba bele tudnak ugatni, de ahhoz már nincs eszük, hogy ártatlan gyermekeket megvédjenek agyament szülőktől, ergo jobban tenné az összes védőnő, ha befogná a pofáját!!!

2016. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Egyre idiótábbak a védőnők. Sztem 100-ból 1 ha normális.
2016. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%
Maximálisan egyetértek 9-es válaszolóval, láthatólag vannak itt védőnőpártiak, ugyanis 0 %-ban "hasznos" a válaszom. :)
2016. márc. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!