Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnő hatóság? Van olyan,...

A védőnő hatóság? Van olyan, amit nemcsak ajánl, hanem meg kell követelnie minden áron?

Figyelt kérdés

Hiába mondom neki, mit hogyan szeretnék, nem első gyerek, követeli, hogy az ő ajánlása szerint csináljam. És elég arrogáns, ha nem úgy csinálom. Az a baj, a lemondásból óriási vihar lenne, azt nem akarom.

Valami udvarias tippeket adjatok, hogyan lehet leszerelni. Nincs ötletem, felhúz, ahogy meglátom.


2016. jan. 9. 11:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Peldaul mikhez ragaszkodik?


Amugy mondd le. Tobbet nem kell vele talalkoznod akkor.

2016. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem hatóság, de kötelessége értesítenie a hatóságot, ami ebben az esetben a gyámügy, gyermekvédelem, ha úgy ítéli meg, hogy azzal amit teszel, veszélyezteted a gyermeket.


Nem írtál példát, ezért írtam ezt.

Persze ha olyan kaliberű "parancsról" van szó, mint: "kezdd a hozzátáplálást a 4 hónaposnál", akkor nyilván nem kell megfogadnod.

2016. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem. És ha beleavatkozik az életedbe, vállald a vihart!
2016. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nincs olyan. a védőnő azért van hogy tanácsot adjon, segítsen ha megakadsz valamiben, elmondhatja hogy ő hogy gondolja, de nem kényszerítheti rád az akaratát. Én is védőnő leszek, de ilyen eszembe se jutna. Annyit tehetsz, hogy bólogatsz neki, aztán mikor elmegy elfelejted, nem fogadod meg a tanácsait. Ha nagyon idegesít panaszt is tehetsz ellene az önkormányzatnál.
2016. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
a védőnői szolgálatot le lehet mondani.ez esetben egyzer kijönnek a gyámhivataltól ,és ha látják,hogy minden rendben,akkor többet nem jön senki zaklatni.
2016. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%
Szépen higgadtan magyarázd el neki, hogy te máshogy látod és pont. Ha nem tetszik, menjen a gyámügyhöz/családvédelemhez (nem tudom, hogy hívják most). Nyilván olyan kaliberű kérdésről van szó, ami miatt ha valóban a hatósághoz fordul, konkrétan körberöhögik.
2016. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is próbál dolgokat mondani, második gyerek, szintén. Bólogatok, mondom oké és ennyi.

Mi az, hogy "követeli hogy csináld"? Ott áll és nézi hogy csinálod? Vagy azt mondja, hogy mittudomén pl adj neki mákoscsigát midnenképpen 6 hónaposan? Te meg azt mondod, hogy NEM, erre ő: DE követelem?

Nem értem. :((( Mondj példát lécci.

Én úgy szerelném le, hogy azt mondanám neki hogy okés, adok csigát neki. Aztán jön legközelebb, kérdezi, h evett-e a gyerek, mondanám, hogy igen. Aztán ki nem szrja le? :) Nem állhat ott mellettem és ellenőrizhet.

2016. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Jaj, persze, nem nagy dolog, csak hogy háton vagy hason alszik, egyféle lázcsillapítást fogad el, amit ő ajánl, semmi más nem létezhet, meg ilyenek. Nem egy gyerekem van, a többin láthatja, hogy nem veszélyeztetem őket. A lemondás nem jöhet szóba, nem szeretném leírni, hogy miért.
2016. jan. 9. 12:27
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha azzal,amit tenni akarsz, veszélyezteted esetleg a gyerek életét, vagy a fejlődését, akkor természetesen, nem csak joga, de kötelessége is értesíteni a gyámügyi hatóságokat.
2016. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Volt, hogy összetéptem a receptjét, mert mondtam, hogy nem azt a szert szeretném használni, de ő akkor is kiírja, mert az kell itthon. Következőre jött, mondja, hogy kell, hogy itthon legyen, mert ő felírta. Hát nem mondtam rá semmit.
2016. jan. 9. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!