Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti melyik nevet adnátok a...

Ti melyik nevet adnátok a babátoknak?

Figyelt kérdés
36 hetes terhes vagyok, viszont a férjemmel még mindig nem tudtuk eldönteni hogy mi legyen a babánk neve. Két olyan név is van, amelyik nagyon tetszik nekünk, és nem tudunk közülük választani. Ezek az Áron és az Ábel. Szerintetek melyik lenne a jobb?

2016. márc. 28. 13:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Áron sokkal jobban tetszik.
2016. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Áron. Bár az Ábel is szép, de az Áron szebb.
2016. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Jaj köszönjük szépen hogy ennyien válaszoltatok! Nagyszülők, apuka neve kiesik, hiszen sikerült két olyan családnak összekerülnie, ahol minden férfi Péter.:)

A vezetéknév egyébként Kocsis.

2016. márc. 28. 21:14
 14/24 anonim ***** válasza:
38%
K.Ábel.. Akkor inkabb Áron.
2016. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kocsishoz inkább az Ábelt választanám, ha ebből a kettőből lehet csak.

Kábelre hivatkozó válaszoló felvetésére csak annyit, hogy az maximum akkor lenne valós félelem, ha a vezetéknév K hangra végződne pl.: Törö(K ábel)

Áron szép név, de könnyen beszélő névvé válik, ezért nem minden vezetéknévhez passzol. A ti esetetekben nem annyira a köznévi jelentése miatt nem ajánlom, hanem mert egybe is folyik: Kocsi Sáron. A sár meg amúgy sem valami pozitív hangulatú szó.

De amúgy a a kocsi ára is eszembe jut...

Előnyösebb lenne egy mássalhangzóval kezdődő név szerintem.

2016. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Áron :)
2016. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%
Pál
2016. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem az Ábel gyönyörű hangzású, viszont ezzel a névvel még nem találkoztam kezelhető gyerekkel. 3 Ábelt ismerek, az anyuka mindegyik helyen ki van készülve. Én hiszek a nomen est omen-ben, tehát azon a véleményen vagyok, hogy van valami köze a névnek a kialakuló személyiséghez. Ki tudja, talán a hangzás vagy a hangképzés, ahogy szólnak hozzá... Ezért én nem merném Ábelnek nevezni a fiam, de persze biztos vannak kivételek:)
2016. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én egyetlen Ábelt ismerek, aki egy tündér, bújós és imádni való kissrác, persze jó nagy adag önfejűséggel, de akkor is imádom:-)
2016. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is Kocsis a vezetéknév és gondolkodtunk az Áronon, de elvetettük amiatt amit az egyik válaszoló már írt, hogy gyorsan kimondva "kocsi sáron" lesz belőle. Így èn inkább az Ábelt mondanám. (Egyébként mi az Ármint választottuk.)
2016. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!