Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nalatok van Husvetkor ajandeko...

Nalatok van Husvetkor ajandekozas?

Figyelt kérdés

Bevallom, nagyon meglepodtem, amikor eloszor hallottam arrol, hogy a nyuszi ajandekot hoz a gyerekeknek Husvetkor. Nalunk ilyen nem volt, az orszag keleti reszerol szarmazom. Rendesen megunnepeltuk a husvetot, nagyon elveztuk, a fiuk ugye a locsolkodas miatt, mi lanyok pedig a locsolokat vartuk, tojast festettunk, nagy vendegseget tartottunk.

De ajandekozas ilyenkor nem volt.


A ferjem az orszag nyugati reszebol szarmazik es nagyon meglepodtem, amikor az elso Husvetkor (a gyerekek megszuletese utani elsonel) ajandekot kaptak a gyerekek a rokonsagatol. A ferjem nem szolt elore, igy nagyon szegyelltem, hogy mi nem adtunk jatekot a rokonok gyerekeinek, mert en errol nem tudtam es "csak" tojassal, csokitojassal, nyuszival keszultem.

Az ajandekozas alatt ne csak pl egy konyvre gondoljatok, hanem kb karacsonyi ajandekozas kaliberu.


Bevallom, en nem erzem ezt fontosnak, igy is nagyon sok ajandekozas van egy evben, jatek, mesekonyv mar annyi van, hogy nem is tudjak kihasznalni. Sokszor mar azt erzem, hogy nem ertekelik ezeket elegge.

Ritkan toltjuk a csaladdal a husvetot, ha igen, akkor (tanulva a tortentekbol) en is ajandekozok a tobbi gyereknek, de amikor kulon vagyunk, akkor mi tovabbra is csak tojast adunk, tojaskereso jatekot jatszunk, hasonlok.


Nalatok mi a szokas ebbol a szempontbol? Es melyik orszagreszen eltek, vagy honnan szarmaztok?


Erdekel most mar, hogy csak a mi kornyekunkon nem volt ez divat, vagy mashol sem annyira, esetleg ez az elmult evekben lett szokas?


2016. márc. 29. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezelőtt 35 éve voltam óvodás, húsvétra én már akkoriban is kaptam hajas babát, öreganyámtól csokinyuszit, képeskönyvet, kártyát, tojásdrazsét meg a többit .

Délnyugaton lakom .

2016. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem országrész kérdése, hanem egyik családnál így van, másiknál meg úgy. Esetleg város és falu között van különbség ilyen téren, de még ez sem biztos, főleg manapság. Mi pécsiek vagyunk, nálunk, az én családomban sosem volt szokás, hogy a húsvéti nyuszi komolyabb ajándékot hoz, csak édesség volt mindig, esetleg egy-két kisebb játék (emlékszem, egyszer kaptam egy hulahopp karikát, vagy volt, hogy mesekönyvet kaptunk, meg ilyesmiket). A férjem családjában is így volt mindig. Nálunk egyértelmű volt, hogy nem veszünk nagy ajándékot a gyerekeknek, csak édességet, illetve például az Uno kártyánkat a nyuszi hozta pár éve, de az meg közös, az egész családé. Ennél nagyobb dolgot nem ajándékozunk húsvétkor. Engem nagyon meglepett, hogy sok kisgyerekes ismerősöm ilyenkor egészen nagy, több tízezer forintos értékben vásárol ajándékot.

Nálunk nincsenek rokon gyerekek, csak az én gyerekeim vannak a tágabb családban, úgyhogy nincs is ebből gond, de amúgy is úgy vagyok vele, hogy húsvétra veszünk neki édességet mi, a szülei. Meg a nagyszülők. És ennyi. Nem is várnám senkitől, akkor sem, ha ajándékozós ünnep lenne nálunk is a húsvét.


Viszont azt nem értem, hogy ez hogy van, hogy te szégyellted magad azért, mert nem vettél ajándékot, miközben a férjed tudta, hogy náluk hogy szokás, és ő sem vett semmit, pedig tőle tényleg elvárható lett volna. Neked ezen mi szégyellni valód volt? Azt meg mondjuk (húsvéttól függetlenül) én elég durva dolognak tartom, hogy némelyik szülő elvárja, hogy a gyereke a rokonoktól is nagyértékű ajándékot kapjon. Itt is sokszor olvastam, hogy sógornő, testvér "megsúgta", hogy a gyereke kinézett magának valamit 10-20 ezer forint értékben, és azt kéne neki megvenni szülinapra/névnapra/karácsonyra/húsvétra/gyereknapra(???)

Hát bocs, de ekkora értékben vegye meg a szülő, vagy álljon össze nagyival, nagypapával, és vegyék meg együtt, de ne mással vetesse meg.

2016. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A ferjem siman elfelejtette, hiszen akkor hirtelen szulettek gyerekek a csaladban, elotte ok meg mar regen kinottek abbol a korbol, hogy ajandekot hozzon nekik a nyuszi. Illetve azon is meglepodott, hogy nalunk ilyen szokas nincs, en meg azon, hogy naluk van.

Igen, inkabb en szegyelltem a dolgot, hiszen "illet" volna adni jatekokat is, ha a mieink is kaptak, nyilvan a szememre nem vetette senki.

2016. márc. 29. 12:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én sógornőm is az ország keleti feléből származik, és ő azon is meglepődött, hogy bármit is hoz a gyerekeinknek a húsvéti nyuszi, feléjük csokitojást is csak a fiúk kaptak a locsolkodásért. És ezen az oldalon is minden évben előkerül ez a téma, többeknek furcsa ez az egész nyuszis vonal.

Az én családom sokadik generáció óta él Budapesten, és már a szüleim is kaptak gyerekkorukban kis ajándékot húsvétra a nyuszitól. Az enyémek is kaptak idén, csokit és kifestőt. Ennél többet mi sem szoktunk, de tényleg ahány ház, annyi szokás.

2016. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk se szokás az ajándékozás,soha nem is volt. cSokinyuszi és tojás, más nem.
2016. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Van. A gyerekek kapnak csokit, meg valami apróságot. A fiam egy kis doboz Lego-t kapott, a lányom rajzoláshoz eszközöket.

Előtte tojásvadászat volt a kertben.

2016. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanígy voltam ezzel én is, én szintén keleti (Borsod), férj délnyugati (Zala). :)))

Nálunk sajnos bevett dolog lett ez, anyósék kedvéért, de amúgy ha csak rajtunk múlna, keleti módon telne a húsvét.

2016. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
van ajándékozás, általában valami apróság a csoki mellé. kisautó, hajgumi, labda, homokozójáték, buborékfújó, aszfaltkréta, stb...
2016. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs és én még soha senkitől nem hallottam ilyet. Csak ezen az oldalon olvastam, hogy van akik ajándékoznak Húsvétkor.
2016. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk annyi volt gyerekként is,és fiamnál is így van,hogy a nyuszi hoz egy kis kosárba csokit kis apróságot,tojást ilyesmit Húsvét vasárnap reggelre.
2016. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!