Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nalatok van Husvetkor ajandeko...

Nalatok van Husvetkor ajandekozas?

Figyelt kérdés

Bevallom, nagyon meglepodtem, amikor eloszor hallottam arrol, hogy a nyuszi ajandekot hoz a gyerekeknek Husvetkor. Nalunk ilyen nem volt, az orszag keleti reszerol szarmazom. Rendesen megunnepeltuk a husvetot, nagyon elveztuk, a fiuk ugye a locsolkodas miatt, mi lanyok pedig a locsolokat vartuk, tojast festettunk, nagy vendegseget tartottunk.

De ajandekozas ilyenkor nem volt.


A ferjem az orszag nyugati reszebol szarmazik es nagyon meglepodtem, amikor az elso Husvetkor (a gyerekek megszuletese utani elsonel) ajandekot kaptak a gyerekek a rokonsagatol. A ferjem nem szolt elore, igy nagyon szegyelltem, hogy mi nem adtunk jatekot a rokonok gyerekeinek, mert en errol nem tudtam es "csak" tojassal, csokitojassal, nyuszival keszultem.

Az ajandekozas alatt ne csak pl egy konyvre gondoljatok, hanem kb karacsonyi ajandekozas kaliberu.


Bevallom, en nem erzem ezt fontosnak, igy is nagyon sok ajandekozas van egy evben, jatek, mesekonyv mar annyi van, hogy nem is tudjak kihasznalni. Sokszor mar azt erzem, hogy nem ertekelik ezeket elegge.

Ritkan toltjuk a csaladdal a husvetot, ha igen, akkor (tanulva a tortentekbol) en is ajandekozok a tobbi gyereknek, de amikor kulon vagyunk, akkor mi tovabbra is csak tojast adunk, tojaskereso jatekot jatszunk, hasonlok.


Nalatok mi a szokas ebbol a szempontbol? Es melyik orszagreszen eltek, vagy honnan szarmaztok?


Erdekel most mar, hogy csak a mi kornyekunkon nem volt ez divat, vagy mashol sem annyira, esetleg ez az elmult evekben lett szokas?


2016. márc. 29. 11:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Nyugaton élünk. 40 múltam, de már az én gyerekkoromban is kaptunk ajándékot, pedig nem voltunk soha gazdag család.

Kifestőt, könyvet, biciklit.


3 gyermekünk van. Ők is mindig kapnak valamit. Inkább kevesebb és jó csoki, plusz mellé apróságok. Aszfaltkréta, kreatív könyv, ruha stb.

2016. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

37 éves leszek,de nekünk mindig is hozott a "húsvéti nyuszi" ajándékot,sőt már a szüleimnek is annak idején valami kis apróságot ha mást nem hímes tojást,pedig már 60 körüliek.

Nekünk,gyerekeknek volt a dolgunk "nyuszifészket" készíteni fűből,amibe aztán vagy belefért az ajándék vagy nem,mert volt bizony olyan is,hogy húsvétra kaptam az első kétkerekű biciklimet.

Szóval gyakran nagy értékű ajándék is került húsvétra,de nem nagyzolásból,hanem mert egyszerűen ilyenkor volt kézenfekvő megvenni a kinti játékokat például...

Az én gyerekeim pl. homokozót kaptak,és még számos más ajándékot is,de nagy a rokonság,és mi is ajándékoztuk a rokon gyerekeknek,a környezetünkben is így szokás mindenhol.

Tolna,Baranya megye...

2016. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én borsod megyei férjem pedig fejér megyei és egyiken sem hallottunk még ajándékozásról, csak pislogtunk. Felénk a locsolkodás, meg csokitojás a szokás és mi ezt a szép hagyományt fogjuk továbbvinni, mindenféle nagy ajándékozás nélkül :-)
2016. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk tojás vadászat van rengeteg csokitojásal,kicsivel,nagyal,mindenféle formáju csokival ,más nincs .illetve 2 fiam meg férjem kap tölünk lányoktol csokitojást locsolásért .más nincs mert felesleges .

Viszont mikor én gyerek voltam akkor is volt hogy nyuszi hozott csokitojást csokinyuszit stb budapesti vagyok.

2016. márc. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi csak tojást ajándékozunk! Hát nem cuki?



https://www.youtube.com/watch?v=FgYzRNJmDv4

2016. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!