Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 körül vállalni az első...

30 körül vállalni az első babát szerintetek késői? Ki hogyan vélekedik erről? Előnyök-hátrányok?

Figyelt kérdés
2016. márc. 29. 13:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
30 évesen szültem, de utólag úgy érzem ez is korán volt.
2016. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat.

várok még véleményeket.:)

2016. márc. 29. 13:07
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

32 évesen szültem az elsőt és 34 évesen a másodikat.

Nem érzem sem korainak, sem későinek.

Én kitomboltam magam, türelmem is sokkal több van, mint fiatalabb koromban volt. Nem bántam meg, hogy így sikerült.

2016. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Semmi esetre sem késö, ez lenne a normális.
2016. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem késő. 29 évesen szültem, semmilyen szempontból nem érzem úgy, hogy késői.
2016. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 30 évesen nem késő,de 40 körül első babát vállalni igen késő.
2016. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő egyáltalán. Biológiai értelemben 25 körül lenne szerintem az ideális, de ha valaki továbbtanul, akkor 23-24 mire végez, utána lehet, hogy darabig álláskereső, aztán ha sikerül elhelyezkedni, elég ciki fél után mondani, hogy csá, elmentem gyedre. Én is így voltam. Így voltam 28, amikor próbálkozni kezdtünk, nem jött rögtön a baba, volt vetélés is, újrapróbálkozás, aztán siker, így lett, hogy 31 elmúltam, mire megszületett a kisfiunk.


Különösebb hátrányát nem érzem, az nem tudom, mennyire hátrány, hogy akár lehetne már iskolás gyerekem is, most meg csak csecsemő van. Így alakult az élet, pont. Előny, hogy rendes fizetéssel mentem el szülni, tudtunk félretenni a gyed idejére, normális CSED-et kapok, később maximál GYED-et, azért az sem mindegy, amennyi kiadással jár egy kisbaba.

2016. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne késő? :)
2016. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%

szerintem nincsen olyan, hogy mikor normális gyereket szülni.

aki érettségi után nem tanul tovább és már együtt van a számára "igazival" akkor szerintem 20-21 évesen sem korai,hogyha nekik úgy jó.

de aki tovább tanul, esetleg nem is találta meg még élete párját, akkor az felőlem szülhet 30 évesen is.

mindenkinek más az élete, mindenki maga látja,hogy eljött -e már az ideje.

pl én amíg tanultam, otthon éltem, nekem eszembe sem jutott volna. de van aki meg már próbálkozik úgy a baba projekttel,hogy még otthon él és tanul.ő tudja.

szerintem nincsen jogunk bele szólni a másik életébe.


egyébként én a saját családomban azt láttam,hogy viszonylag fiatalon szültek , 18-19 évesen. ennek van előnye is, hogy a nagyszüleim látnak engem felnőni és a többi unokát. de azért van hátránya is, hamar kellett önállósodniuk, felelősséget vállalni mások iránt.

2016. márc. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ideális kor.
2016. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!