Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ne legyenek kétségeim? A...

Ne legyenek kétségeim? A párom másfél évvel fiatalabb, merjek belevágni?

Figyelt kérdés
6 éve vagyok együtt a párommal, az 5.dik évfordulónkon megkérte a kezem. :) Úgy fél éve egy nagy válságon mentünk át, szakítottunk is egy pár napra, de végül mégis úgy döntöttünk folytatjuk. Azóta minőségében sokkal jobb lett a a kapcsolatunk. Összeházasodni 3 év múlva szerettünk volna. Erre most kiderült, hogy terhes vagyok. Én 25 a párom 23 éves. Nagyon félek,hogy túl fiatalok vagyunk ehhez, főleg Ő és,h nem fog esetleg kitartani mellettem. A környezetemben mindenki azt mondja nem úgy ismerik őt mint akinek nincs felelősség tudata és biztosak benne,h ha túl leszünk a kezdeti sokkon bízhatok benne és mellettem fog állni. A kérdésem az lenne mit gondoltok hátrány lehet a fiatalságunk, és egy ilyen hullámvölgy után merjek közös családot alapítani vele??

2016. márc. 31. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
6 év után tűnt fel, hogy a párod 2 évvel fiatalabb nálad?! Mármint most komolyan...nem is értem, hogy ez a része egyáltalán miért merül fel. Bőven volt időd gondolkodni ezen a 6 év alatt. A más kérdés, hogy hullámvölgy után vagytok, inkább ezen kellene gondolkozni.
2016. márc. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
komolyan 6 éve vagy vele, és nem tudod, hogy megbízhatsz-e benne?? milyen kapcsolat ez?
2016. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ,hogy az a nagy válság mi miatt is volt,Mert ha mondjuk megcsalás miatt,akkor nem tudom mennyire bízhatsz a közös jövőben.kb semennyire.

De a baba már ott van,így ez számomra már nem lenne kérdés.

2016. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Először is: gratulálok a picihez, sok egészséget, és boldogságot.

A párod kora jelenpillanatban szerintem lényegtelen.

Ne legyenek kétségeim? : Vannak kétségeid? Gondold át a dolgokat, ha nincs kétséged, akkor feleslegesen ne keress hibákat,problémákat. Ha van, akkor pedig a pároddal beszéld meg ezeket.

A válság oka tényleg fontos, viszont ha már túllendültetek rajta, és tényleg jobb lett a kapcsolatotok, akkor ez már a múlt, kár vele foglalkozni, és kár beleragadni.

A fiatalságotok szerintem egyáltalán nem hátrány. Neked az anyaságra tökéletes a korod, a párodnak pedig attól függ, hogy mennyire érett. Ismerek olyan 23 éves férfit, akinek a legnagyobb problémája, hogy lolon játszon-e, vagy wowon, és olyat is, akinek már született egy gyermeke, és boldogan élnek.

Ha bízol a párodban,akkor merj vele családot alapítani. Ha nem, akkor viszont a kapcsolatnak sincs sok értelme.

2016. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalságod nem hátrány a gyerek válaláshoz pont jó .mire ovis lesz még 30 sem leszel.azt hogy jó apa lesz a párod nem tudhatjuk csak te tudhatod .
2016. márc. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk hasonló szitu volt,csak mi mindketten 23 évesek voltunk...Szintén egy mélypont(elköltöztem, majd egy hónapig külön éltünk),mikor minden rendeződött,nem telt el egy hónap és kiderült terhes vagyok..Nekem nem voltak kétségeim sem a párom irányába,sem a fiatalságunk miatt.Párom(azóta férjem)és én is ajándéknak vettük inkább,sorsszerűnek:) Ennek már hat éve,és most várom a harmadik gyerekünket,szóval nálunk bejött a dolog :) Viszont ezt tényleg neked kell érezned,hogy milyen lett a kapcsolat azóta,vajon ugyanarra tartotok-e mindketten,és főként az,hogy hogyan reagált rá,hogy terhes vagy
2016. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A férjem másfél évvel fiatalabb nálam, ő 20 volt, én majdnem 22, mikor összejöttünk, szintén 6 éve vagyunk együtt.

23 volt, mikor megkérte a kezem (én 24), 24, mikor elvett (én 25, nem voltam terhes vagy ilyesmi, így akarta/akartuk).

Én 27 voltam, ő még nem töltötte be a 26-ot, mikor megszületett a kislányunk (tervezett).

Az, hogy egy férfi mennyire komoly, mennyire lehet vele tervezni, nem korfüggő. Ismerek 40 éves hülyegyereket, aki mindig is az fog maradni. Ugyanakkor a férjemmel kapcsolatban soha nem voltak kétségeim, mindig komolyan vette a kapcsolatunkat, mindig biztos volt bennünk, teljesen határozott volt, amikor hivatalos elköteleződésre került a sor, és a gyerekvállalástól sem ijedt be, ugyanúgy vágyott rá mint én. Nem mellékesen mintaapa, aki az első másodperctől kezdve kiveszi a részét mindenben, fürdet, pelenkáz, játszik a kislányunkkal, bármikor átveszi, hogy szusszanhassak egyet, nyugodt szívvel rábízom, mert 100 százalékosan el tudja látni, ami ugye nem minden apukáról mondható el az idősebbek között sem. Mindemellett rám is figyel, nagyon jó férj, felelősségteljes, igazi támasz.

Szóval a fiatalság önmagában nem hátrány szerintem. Más kérdés, hogy a hullámvölgy mekkora volt, mennyire ingatta meg a kapcsolatot, és mennyire tudod stabilnak érezni ezek után. Mert érzésem szerint neked nem az a másfél év a gondod elsősorban, az ugyanis semmi.

2016. márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Párom 1 évvel fiatalabb nálam, 20 voltam,Ő 19 mikor terhes lettem, voltak kétségeim nem fiatal-e az apasághoz,de már az első pillanatban bebizonyította,hogy nem kedve azzal,hogy bent volt végig Velem a szülésnél,20 és 21 évesek voltunk mikor megszületett a fiunk. Csodálatos apuka immár 5 éve, azóta össze is házasodtunk, most várjuk 2. babánkat,képzelni sem tudnék jobb férjet,társat,és apát a gyerekünknek. Nem a kor határozza meg egy férfi mennyire megbízható,felelősségteljes vagy jó apa attól,hogy elmúlt 30 még nem lesz érettebb sem. Szerintem a fiatalsága ne legyen gond,ha eddig nem volt, és mivel jön a baba úgy tűnik családot alapítotok,itt minden azon múlik mennyire bízol benne és a kapcsolatotokban és ez független kortól.
2016. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A válság oka én magam voltam, messze dolgozott keveset voltunk együtt és teljesen kikészítettem mert folyamatosan vizionáltam, hogy biztosan megfog csalni, meg hogy nem szeret igazán és egyebek. De a 6 év alatt soha nem csalt meg még csak flörtölni sem flörtölt senkivel, pedig volt olyan lány aki konkrétan jelezte, hogy tetszik neki, de ő visszautasította. Leginkább az anyagi dolgok miatt vagyok kétségbe esve. Nincs semmink, a családunk sem nagyon fog tudni segíteni. Dolgozunk tisztességgel mindketten,de félretéve egyenlőre nincs pénzünk.
2016. ápr. 3. 13:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bízz benne.

Mondjuk bennem meg sem fordult, hogy elhagyna, pedig 4,5 évvel fiatalabb tőlem. Mi már házasok voltunk, de nem volt igazából semmink, csak néhány bútor és biztos állás nekem. Ő főiskolára járt még, bár dolgozott időnként mellette, de nem volt félretéve 40ezer Ft-nál több (mondjuk ez 8 évvel ezelőtt volt) Szolgálati lakásban éltünk, igazából gondtalanul. Úgy gondoltuk, akár jöhet is hamarosan a baba, nem gondoltuk, hogy az első hónapban összejön...

Abban az évben államvizsgázott, amikor megszületett a fiúnk, de sajnos nem talált megfelelő állást magának még majdnem egy évig. Dolgozott ő alkalmi munkákat, de persze nem éltünk túl jól. Nem nélkülöztünk, nem csúsztunk lejjebb, de sokszor vártuk a hónap elejét, hogy mikor jön a következő GYED. A családtól ritkán kaptunk támogatást, sem a gyerek érkezésekor, sem utána. Aztán végre sikerült egy szakmájának, végzettségének, elképzelésünknek megfelelő munka.

7 év telt el. Kétszer költöztünk azóta, előbb egy önkormányzati bérlakásba, majd 4 éve a saját hiteles házunkba. Tavaly újítottuk fel, bővítettük is, jövőre letelik a hitel is. És most jön a 3. baba. Boldogok vagyunk.

Fel a fejjel!

2016. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!