Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagy baj, hogy a...

Szerintetek nagy baj, hogy a kétéves kisfiam (1 hét múlva lesz) még nem beszél? Olyan szomorúan látom, hogy más tőle sokkal fiatalabb, másfél éves gyerekek szinte már folyékonyan beszélnek, verset mondanak. Valamit rosszul csinálok? :- (

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Miért kell folyton összehasonlítgatni a gyerekeket? Felnőttek közt sincs két egyforma. Ki ebben jó, ki abban.
2012. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem. :) 3 évesen kell tudnia beszélni. Ha megérti, amit mondotok neki, akkor nincs baj. Beszél hozzá sokat, mondókázzatok, olvass mesét, kommentelj mindent, amit csinálsz. És ne nézzen sokat TV-t.
2012. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te? Miért csinálnál rosszul bármit is, nem rajtad múlik a beszédfejlődése....nem szabad SOHA egymáshoz hasonlítgatni a gyereket, meg mártírkodni ha valamelyik később csinál valamit, mintha ti tehetnétek róla..ez egy hülyeség, hogy mostanában minden gyereket itt gyk-n hasonlítgatnak. Egy rakás gyerek tanul meg kétéves kora UTÁN rendesen beszélni, sőt, a mozgásfejlődésük is saját ütem szerint halad, nem marad néma, ne aggódj emiatt. Én kisfiam is kettő lesz, és nem beszél, csak szavakat mond, ha kedve van. Nem aggódtam egy percig sem, és nem is fogok.
2012. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányom elmúlt 2 éves és Ő sem beszél!Mondjuk mi fejlesztésre járunk vele Mert erősen hypoton volt mikor született és mindent később csinált!Éppen pár hete vizsgálta pszihologus és azt mondta ne aggódjunk mert mindent megért,megérteti magát úgyhogy nincs gond,majd fog beszélni!3 éves koráig ráér utána ha szükséges majd logopédus foglalkozik vele!
2012. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam egy hónappal múlt 2 éves, nem beszél. NEm hiszem, hogy én csinálnék valamit rosszul, egész nap beszélek hozzá, kérdezgetem, a maga kis nyelvén ő is folyamatosan karattyol. Ki tudja fejezni magát nonverbális gesztusokkal (mutogat, fejét rázza stb)

A szomszédnénink már persze kongatja a vészharangot, azt mondja tanítsam meg beszélni, beszéljek hozzá napközben, vigyem orvoshoz.

Aha,persze. Én egyenlőre nem izgatom magam, a dokinénink és a védpnéni szerint is minden rendben van a kisfiammal, okos, nagyon mozgékony, majd beszél ha eljön az ideje, erőltetni nem tudom.

2012. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Az én kisfiam 2 évesen ment bölcsibe, akkor még nem beszélt, megértett mindent, mutogatott, megértette magát a környezetével, pantomimezett.:) Kb. 2,5 évesen kezdett beszélni, de akkor már kerek, egész mondatokban.:) Szóval ne aggódj!
2012. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem aggódom, csak a sok szomszéd, és "jóakaró" hozzászólásai és megjegyzései néha telerakják a hócipőmet, és egy-két pillanatra elbizonytalanodom. Egy ilyen pillanatban írtam ki ezt a kérdést is... :-) De már nyugodt vagyok! :-)
2012. máj. 9. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 27-én lesz 2 mondatokban ő sem beszél, viszont mindent megért.Sok szót ismer,de hogy mondókát mondjon meg verset.Van pár gyerek,aki mondja,de az átlag két éves nem tudja.

Pl ma a gyerekorvosnál voltunk és apró kinder játékok voltak kitéve egy magas polcra,de rengeteg. A kisfiam kiszúrta a Thomas-os vonatot és a buszt.Mondta,hogy thomas, busz, jepülő, kamon (kamion).Az asszisztens, meg az orvos el voltak ájulva:)Elkezdik, hogy milyen jó megfigyelőképessége van.Tud köszönni,de direkt nem köszönt bent.Előre félek a 2 éves státusztól,de most hogy azért felismeri szépen a dolgokat nem aggódok.Mondatokban nem beszél,de okos és az én kisfiam.Ez számít.Én is későn kezdtem el beszélni,és azóta is elég beszédes vagyok:):)

2012. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos jól csinálod a dolgokat. Van egy könyv, amit beszédindításhoz szoktak használni: "Én is tudok beszélni", és hozzá kapható oktatási segédanyag: "A megkésett beszédfejlődés terápiája". Nekünk a logopédus ajánlotta. A fiam 2,5 éves múlt, mond sok szót, de nem fejlődik túl gyorsan, és ezzel próbálok rásegíteni egy kicsit.

Ismerőseim között is van, akinek soká kezdett beszélni a gyerek, és ezt használták.

2012. máj. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fiú gyerekek általában később kezdenek el beszélni.

Amúgy sok olyan gyerek van, aki sokáig nem beszél, és utána egyszer csak elkezd folyamatosan beszélni.

3 éves korig amúgy sem probléma!


Szóval ne aggódj, és kerüld el a sok mindent tudó vénasszonyt.

2012. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!