Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves egygyermekes szülők!...

VVicky kérdése:

Kedves egygyermekes szülők! (Akik maguk döntöttek úgy, hogy nem akarnak több gyereket) Mit válaszoltatok gyermeketeknek a "nekem miért nincs testvérem" kérdésre?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves gyönyörû, aranyos pici fiam. Én úgy érzem nekem õ elég, nem szeretnék tôbbet. De annyira félek, hogy mi lesz, ha majd megkapom ezt a kérdést.

28/N


2016. ápr. 1. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát válaszold azt, amit ide elírtál.

"Én úgy érzem nekem õ elég, nem szeretnék tôbbet."


Egyébként meg 4-5 év múlva is simán megváltozhat a véleményed, szerintem teljesen normális, hogy egy másfél évessel nem vágysz a következőre.

2016. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

"volt... csak ő sem fogadott szót" :D


de szerintem még jóóó sokáig nem fog benne felmerülni. enyém is csak 4-5 éves kora között ketde mondogatni, hogy "anya, szüljél nekem kistesót". köszi :o

ha még akkor is úgy érzed, hogy nem szeretnél, simán el lehet mondani neki, hogy nem szeretnéd többfelé osztani a figyelmet, szeretetet, elég ő, neki akarod adni mindet.

2016. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem született több.
2016. ápr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk se lesz több, most múlt kettő a fiam.

Mire ez felmerül majd részéről, addig gyakorolhatjuk a sok, mindenbe beleszóló, mindentmegmondóknak magyarázva hogy miért nincs tesó...

Szomszédnak, péknek, zöldségesnek, ismerősnek, családnak. ;)

2016. ápr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az 5 évesem szokta mostanában kérdezgetni, előbb szóba sem került.


Én ilyenkor azt szoktam neki válaszolni pl.:

- édesapáddal közösen így döntöttünk, ezt az apukák és anyukák megbeszélik egymással és betartják egymásnak az ígéreteiket

- nagyon szeretünk téged, mindketten úgy érezzük, hogy ha lenne testvéred, akkor már nem tudnánk annyira szeretni/figyelni rád, te vagy nekünk a legfontosabb, nem szeretnénk ezen változtatni


A fentiek szépen vannak megfogalmazva, de pontosan azt tükrözik, amit erről a kérdésről szülőként gondolok:

- ezt kizárólag a szülőknek van joga eldönteni

- mi valóban úgy érezzük, hogy egy gyerekre vagyunk kalibrálva :)

2016. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
5 évesem nem kérdezte még meg,de valószínű azt mondanám,hogy mert mi így vagyunk boldogok 3-man. Egyébként nekem sincsen testvérem és soha nem is izgatott a kérdés.Nem is lettem önző emiatt,mert ugye ezzel sokan dobálóznak,hogy az egyke az önző.
2016. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Anya és apa úgy gondolta, hogy mi hárman vagyunk igazi, boldog család, ezért nem szeretnénk kistestvért neked.
2016. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat. Nagyon jókat írtatok. :-) Érdekes, hogy azt írtátok a legtöbben, hogy 4-5 èves kora körül fogja èrdekelni, Èn azt hittem, ez már 2 èvesen foglalkoztatja majd... Ezek szerint van mèg pár évem. Azt hiszem meg kell tanulnom jobban kiállni a döntéseim mellett. Fõleg ha majd jönnek a "mindentmegmondók".
2016. ápr. 2. 07:24
 9/9 jos80 válasza:
0%
Milyen joo neked hogy nincs egyeb gondod csak a semmin agyalni...meg csinalj vagy otot es akkor problemak kilove.
2017. ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!