Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy név, vagy két név? Melyike...

Egy név, vagy két név? Melyiket pártoljátok inkább és miért? Ti hány nevet adtatok a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Inkább egy neve legyen a gyereknek?

Vagy inkább amellett vagytok, hogy legyen két neve?


Melyik és miért? Köszi, ha szántok pár percet erre a válaszra és az indoklásra. :)

Minden véleményre őszintén kíváncsi vagyok!



2016. jan. 11. 09:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Fiamnak és lányomnak is egy neve van. Nekünk valahogy soha nem is jutott eszünkbe, hogy kettő legyen. Egyrészt úgy szerintem hosszú (nem Kis a vezetéknév :) ),meg amúgy is 99%-ban akinek 2 neve van, az csak az egyiket használja és a hivatalos papírjain találkozik a második névvel, így meg semmi értelme.
2016. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

Mivel 14 karakter a férjem (és fiam) vezetékneve, ami ráadásul német hangzású, így eszembe nem jutott 2 nevet adni. Az az egy is egyszerű (Dániel).


De amúgy is 1 név párti vagyok.

2016. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk mindkét lányomnak 2 neve van. Mindegyik utónév rövid, így nem lett túl hosszú a nevük. Nekem csak egy nevem van, de mindig szerettem volna másodikat, gondolom ezért adtam a lányaimnak 2 nevet. Meg az elsőnél úgy voltam, hogy azt a nevet, ami gyerekkorom óta a nagy kedvencem nem tudtuk adni, mert a vezetéknév utolsó betűje ugyanaz lett volna, mint a keresztnév első betűje, így lett közé téve még egy név.
2016. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
Mindháromnak egy neve van. Teljesen feleslegesnek tartom a kettőt. Nekem 2 van. Volt gond is belőle párszor...
2016. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%

Egy, rövid nevet kapott.

Egyrészt hosszú a vezetékneve.

Másrészt a munkám során a teljes cég adatbázisát kezelem. Kötelező teljes néven szerepelnie mindenkinek (igazolvány alapján). Nem egy embert hallottam már szentségelni emiatt, hogy hivatalosan is leszedeti a második nevét, mert nagyon macera, hogy kötelezően használtatják vele, amikor senki nem szólítja azon a néven.

2016. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Bella169 ***** válasza:
84%

Rövid egy szótagos vezetéknév mellé egy közepes hosszúságú keresztnevet kapott.

Nem tartom jónak, inkább csak teher a 2 keresztnév. Minden hivatalos iraton mindkettőnek szerepelnie kell állandóan, ha csak egy keresztnévvel ír alá visszadobják a papírt. Anyumnak 2 keresztneve van, és suliban is állandó szenvedés volt ha le lett hagyva valami papírról a második akkor lehetett újra kitölteni. Nem is használja, ha bemutatkozik sem mondja, csak a nyűg és macera van vele.

2016. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nekem két nevem van (és én is csak az egyiket használom, a másik igazából felesleges lenne, de közben meg valahol szeretem azt is, annak ellenére, hogy senki sem hív így... és igen, azt is aláírom, hogy baromi macerás folyton teljes névvel aláírni, főleg úgy, hogy nekem még a vezetéknevem is rettentően hosszú), a férjemnek ezzel ellentétben viszont csak egy neve van.


Most várjuk az első babánkat, és tanakodunk, hogy két vagy egy neve legyen. Igazság szerint elsősorban azért került ez elő, mert a férjemnek is van egy kedvenc lányneve, meg nekem is, és felvetődött, hogy akkor esetleg adjuk mindkettőt... de ezen aztán kicsit elgondolkodtunk, hogy vajon mennyire lehet célszerű ténylegesen két nevet adni.

2016. jan. 11. 10:05
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
És esetleg nem terveztek még gyereket? Meghagyhatnátok az egyik nevet, hátha lesz még lányotok.
2016. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

Egy nevet pártoljuk. Nekem két keresztnevem van, a másodikat sosem használtam (nem is tetszik amúgy, de ez a legkevesebb), túl hosszú a nevem, amit persze mindenhol ki kell írni. Szerintem hacsak nem arról van szó, hogy mindkét nevén szólítják majd a gyereket (jobb példát nem tudok, de Mária Teréziát sem emlegetjük Terkaként), igazából felesleges az a második. Kicsit más kérdés, ha mondjuk valaki után kap egy második keresztnevet, de vhol az is felesleges, hiszen mindenki az elsőn fogja hívni. De ez az én véleményem.

+ az viszont oké, ha rövid, egyszótagú a vezetéknév (Tóth) és ehhez szintén egy rövid keresztnevet választ az ember (Lia), akkor szerintem jól hangzik, ha van ottegy második keresztnév.

2016. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
15%
Mindharomnak 2 neve van. Nekem is, tstvereimnek is es a csaladunkban mindenkinek. Ferjemnek nem volt ellenvetese. Nagyon Nagy hangsulyt fektettunk a nevvalasztasra. AZ elso terhessegem elott Mar meg volt a top 10 fiu es many nev is. 4 evig gondolkodtunk mire lefixaltunk 3-3 nevet (3gyereketrerveztunk) es felallitottuk a sorrendet. Megterveztunk mindent amig lehetett atgondolva Minden lehetoseget. Mar csak azt kell eldonteniuk kik-mik szeretnenek lenni, hogy teljes vallszelesseggel tamogathassuk oket anyagilag es lelkileg 😊
2016. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!