Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több szobát kiadni kiskorú...

Több szobát kiadni kiskorú gyerekek mellett nem számít kiskorú veszélyeztetésének?

Figyelt kérdés

Nemrég egy kérdést olvastam itt,ahol az egyik válaszoló leírta,hogy ő úgy nőtt fel,hogy 4 szobás panellakásban az anyja 3 szobát kiadta idegeneknek,akik mindig mások voltak,és ő pedig az anyjával volt egy szobában,aki nem dolgozott.

Még amikor a wc-re ment,akkor is zárni kellett az ajtót,nem volt semmi privát szférája.


Ilyesmikre nem figyel fel a gyámhatóság?


2016. ápr. 2. 06:57
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

""Én egy 4 szobás panelben nőttem fel anyámmal, aki a másik 3 szobát kiadta, mert nem volt kedve elmenni dolgozni. Én csak annyiban irigyeltem másokat, hogy nyugodtan tudtak elmenni wc-re, fürdeni, saját szobáról álmodni sem akartam, elég lett volna, ha nem kell relatíve idegeneket kerülgetni." "



Ez ihlette a kérdésemet!

2016. ápr. 2. 10:01
 22/33 anonim ***** válasza:
17%
Kövezzetek meg, de én szerintem igenis veszélyeztetés. Nem a jövedelmi helyzet miatt (hiszen bevétel nyilván van), nem is azért mert a fürdőre esetleg várni kell (ez sima családnál is előfordul). Pusztán nem merném teljesen vadidegenekkel összezárni a kicsi, később serdülő gyerekemet. Fogalmam sem lenne, hogy az albérlő idegennek van-e esetleg valamilyen ferde hajlama, vagy milyen rossz mintát mutat esetleg a gyereknek. Nem mondom, hogy minden albérlő pedofil, vagy mutogatós, de bőven sok, ha az évek során esetleg 1 az...
2016. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
En ertem, mit akar a kerdezo, en sem tennem csakis azert ezt, hogy ne kelljen elmennem dolgozni. Sajnos sokfele ember van. De! Sokkal durvabbnak tartom, aki ehezteti vagy veri a gyermeket. Vagy akar az egesz csaladjat. Szamomra az megbocsajthatatlan.
2016. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Megjegyzem van ismerősöm,aki hasonlóan él egy 3 szobás lakásban 2 szobát bérbe ad,de mindegyik szobához tartozik egy fürdő,és nincs gyereke.Nem osztozik senkivel a szobáján.


Sokan csak az anyagi hiányt tartják veszélyeztetésnek,és cseppet sem gondolnak a gyerek mentális egészségére.

Pedig nagyon sokban függ,hogy milyen felnőtt lesz belőlünk,attól,hogy mit hoztunk a gyerekkorból,egészséges körülmények között éltünk-e.


A kamasz kortól már igen is szüksége van egy gyereknek privát szférára.Ahogy a szülőknek is szükségük van rá,hogy a gyerekeiktől külön is legyenek és kiegyensúlyozottak maradjanak.

2016. ápr. 2. 14:05
 25/33 A kérdező kommentje:

A kérdés azért is fogalmazódott meg bennem,mert a közelmúltban egy közeli rokonunk nálunk lakott pár hétig.


Habár az ember nem mondja,de egy idő után nem érzi otthon magát az ember,ha idegenek is tartózkodnak a lakásban.


Ez pedig nagyon rossz.

És ez csak egy személy volt,és csak pár hét volt.

De elég is volt.


Szóval egy gyereknek ebben leélni a gyerekkorát elég kellemetlen lehetett.

2016. ápr. 2. 14:08
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindíg nem értem,hogy mit lovagolsz 20-30 éves témán és mi jogod van "lejáratni" a válaszolót azzal,hogy kb szidod az anyját! Törődj már magaddal és ne légy ilyen rosszindulatú...
2016. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem mondta, hogy ez ideális, de nem is veszélyeztetést, legyünk már tisztában a fogalmakkal, mielőtt ilyen szavakkal dobálózunk. Nyugodtan fel lehet lapozni a gyvt-t, és megnézni, mi minősül annak, merthogy ez nem, az fix. Ettől még természetesen én sem érzem túl szerencsés helyzetnek, hogy valaki így él, így nő fel, de a veszélyeztetéstől rohadtul távol áll.
2016. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Akkor lehet változtatni kellene azon,hogy mi tartozik a veszélyeztetés kategóriába,ugyanis szerintem nem csak az anyagiak fontosak egy gyerek fejlődése szempontjából.


Csak tudnám minek vállal olyan ember gyereket,aki nem akar dolgozni...

Vannak ilyen életművészek,de a gyereket nem kellene belekényszeríteni ebbe.

2016. ápr. 3. 14:15
 29/33 anonim ***** válasza:
Kérdező te ennyire hûlye vagy?? Ha a te anyádat szapulná valaki mit szólnál?
2016. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Szapulás?


Elég egyszerű ember lehet,aki nem viseli a kritikát.

Mellesleg,aki írta ezt nem hiszem,hogy sértésnek vette volna ezt,mivel ő sem éppen érezte jól magát ebben a helyzetben.

Ez egy jogos kritizálás volt.


Egy esetben fogadható el az ilyen állapot,ha a szülő valamilyen betegsége miatt kényszerül ilyen helyzetbe.

De itt gyanítom nem erről volt szó...

2016. ápr. 4. 15:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!