Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több szobát kiadni kiskorú...

Több szobát kiadni kiskorú gyerekek mellett nem számít kiskorú veszélyeztetésének?

Figyelt kérdés

Nemrég egy kérdést olvastam itt,ahol az egyik válaszoló leírta,hogy ő úgy nőtt fel,hogy 4 szobás panellakásban az anyja 3 szobát kiadta idegeneknek,akik mindig mások voltak,és ő pedig az anyjával volt egy szobában,aki nem dolgozott.

Még amikor a wc-re ment,akkor is zárni kellett az ajtót,nem volt semmi privát szférája.


Ilyesmikre nem figyel fel a gyámhatóság?


2016. ápr. 2. 06:57
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Azt a választ pedig nevetségesnek tartom,aki azt írta,hogy megkeres annyit,mint a minimálbér:D

Hát,ja...,végül is egy minimálbéres fizetés az ideális 2 főnek,akiből az egyik gyerek.


Ha még dolgozott volna az anyuka mellette,és így akart volna több pénzhez jutni,hogy jobban éljenek,akkor még nem szólnék semmit(bár hosszabb távon egy ilyen megoldást akkor sem tartanék egészségesnek).

De itt az anyuka kifejezetten arra játszott,hogy neki hogy lehet a legkényelmesebb a dolog.


Na,meg azok az emberek sem lehetnek épelméjűek,akik képesek egy olyan albérletbe beköltözni,ahol több idegen él egy fedél alatt.


Egy felettem író,azt is megjegyezte,amit én kihagytam,hogy ugye egy serdülő gyereknél pl eléggé fontos,hogy milyen környezetben él,milyen emberek veszik körül.

2016. ápr. 4. 15:16
 32/33 anonim ***** válasza:
45%

Neked az még eszedbe sem jutott, hogy az anyuka esetleg szeretett volna dolgozni, de nem volt HOL? Hogy kisgyerekkel, egyedül, ezt tudta kitalálni ahhoz, hogy pénzhez jusson? Mert még ha akadt is munka, az olyan volt, ami mellett nem tudta volna oviba hozni-vinni a gyerekét? Neveltél te már egyedül gyereket? Állatira nem egyszerű, főleg az ilyenek miatt.

Persze, később, egy kamasz mellett már vállalhatott volna akármilyen munkát is, csak éppen szerinted hova vesznek fel valakit, akinek van mondjuk 10-15 év kihagyása, amíg nem dolgozott semmit?

A gyámhatóság meg pont nem fog ilyesmivel foglalkozni, sőt, ha valaki ilyen miatt panaszt tenne, még azt is mondanák, hogy hála az égnek, anyuka tőle telhetően megoldotta a problémát, van bevétele, a gyereknek van felügyelete, sőt, otthon van vele, amikor csak kell, nekik ezzel dolguk nincsen.

2016. ápr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
64%
Nem gondolt bele,mivel a kérdező egy iszonyatosan mással foglalkozó,rosszindulatú nő! Összeteszem a két kezem,hogy az ismerettségi körömben még csak hasonló sincs.
2016. ápr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!