Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg baj, ha...

Szerintetek tényleg baj, ha sokat jár a gyerek külföldre?

Figyelt kérdés
A fiunk 11 éves, évek óta nagyon sokat járunk külföldre, téli szünetet Londonban szoktuk tölteni fixen mindig, a tavaszi szünetet vagy Prágában vagy Krakkóban, nyáron pedig mindig máshova szoktunk menni 2 hétre (pl voltunk már Törökországban, Malajziában, Máltán, Korfun, Egyiptomban stb.) Igazából a fiunk szinte így nőtt fel, már 3 évesen volt velünk az Egyesült Államokban és Mexikóban több hetet. Szerintem igazából ő élvezi az utazásokat, már 3 évesen is úgy jött mindenhova, hogy "hurrá megyünk, repülünk" és a mai napig szeret utazni, még sokak szerint, a sógornőm szerint sem jó egy gyereknek, hogy ide-oda húzzuk mindig magunkkal, úgysem emlékszik majd felnőtt korára szinte semmire, ahol jártunk, majd utazgat ő felnőtt korában, ha akar és lesz kedve. Szerintem meg nem megterhelő a gyereknek az utazás, ők még könnyen alkalmazkodnak. Vagy én gondolom rosszul?
2016. ápr. 4. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Kell egy kis betegséget behozni ide.
2016. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
A sógornőd vagy korlátolt, vagy irigy.
2016. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Mi az, hogy húzzátok?! Ő örül, hogy mehet utazni! A sógornőd nagyon irigy.
2016. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

20 éves vagyok és kb ugyanígy nőttem fel. Mostmár csak utazásra spórolok :) Imádok repülni és világot látni és nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy ennyit utazhattam.

Szerintem a legtöbb emberből az irigység szól.

Az egyetlen kifogás amit nekem valaha megejtett valaki, hogy iskolaidőben nemkéne annyira erőltetni az utazást, de pl középiskolában sose zavarta az ofőmet, várta az élménybeszámolókat.

Hülyeség, hogy nem emlékszik semmire. Nekem még egy rigai nyaralásomról is vannak emlékfoszlányaim, pedig 3 éves voltam.

2016. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
mi is sokat nyaraltunk a családdal..de rám igaz, hogy alig emlékszem valamire...12 éves voltam (szoval nem 3-4 éves) mikor Athénban jártunk..na kb. semmire sem elékszem...az hogy az Akropolisznál voltam, csak fényképen van meg, a tudatombol teljesen kiesett. nem tudom miért alakult ez igy..
2016. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Az nem baj, ha sokat jár egy gyerek külföldre, az viszont már gáz, ha emellett a szülőhazájából összesen három utcát ismer.
2016. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Amíg akar menni miért lenne baj? Majd ha tinédzser lesz, 14-15 éves úgyis fontosabbak lesznek neki a barátai, én is kb. annyi idősen kezdtem nem eljárni a családi nyaralásokra. Majd szól, ha már inkább otthon maradna.
2016. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
A sógornőd irigy, de úgy, hogy majd belezöldül. Ő valószínűleg se magának, se a gyerekének, ah van, nem tudja az ilyen életet biztosítani, ezért köt bele abba, hogy hogyan éltek. Ha a gyerek élvezi, akkor miért ne? Mi kára származhat belőle? Jah, hogy élményekkel lesz teli és nem a 4 fal között kuksol, hanem testközelből ismer olyan helyeket, amikről tanul? Hogy tényleg ki tud kapcsolódni, és nem csak a lakótelepi játszótérre jut el? Ez tényleg hatalmas bűn...Hülyeség, hogy nem fog rá emlékezni. Miért ne emlékezne? Retardált? Ugyan már...Irigy és kész, hogy egy 11 éves többet látott már a világból, mint ő valaha fog! Nem kell vele foglalkozni!
2016. ápr. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
A sógornő egyszerűen irigy, nyilvánvaló, hogy ő nem járta ba a fél világot, míg a fiatok meg 11 éves létére már igen. Biztos piszkálja a csőrét, hogy egy gyerek nem tudja még olyan szinten értékelni a külföldi utazást, mint egy felnőtt, ami valahol lehet, hogy igaz is, ellenben ugyan miért lenne ettől baja , legalább sok időt vagytok együtt.
2016. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek a többi válaszadóval, irigy a sógornőd. Én is az vagyok. :) Ha nem hiányzik a suliból az utazások miatt és szívesen megy nincs semmi gond szerintem. Bárcsak én vihetném a nagylányomat ennyi helyre a világban. ( a kisebbik annyira kicsi,hogy még tényleg nem emlékezne) Mi általában belföldön szoktunk utazgatni. Itt is rengeteg szép hely van amit érdemes megnézni. :)
2016. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!