Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjemnek van igaza, vagy nekem?

Férjemnek van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés

Lombikoznunk kell sajnos, több tényező miatt is.

Mindketten egyetértünk abban, hogy 3 gyereket szeretnénk, és még abban is hogy 2 fiút és 1 lányt ha lehet.


Én azt mondom, hogy próbáljuk meg egyszerre bevállalni mindhármat, így csak egyszer kell lombikozni, és csak egyszer kell kifizetni a kb. 1 millió Ft-ot (magánrendelőbe fizetősre mennénk), és csak 3 évig kell otthon maradni, nem 9-ig.

Ráadásul közel sem biztos, hogyha hármat ültetnek be, abból 3 baba is lesz, csak nagyon nagy szerencsével.


Ő viszont azt mondja, hogy szerinte túl sok lenne egyszerre 3 gyerek, amint az egyiket tisztába tettük már jöhet is újra a harmadik, ha az egyik sír,akkor rögtön az összes felébred, így semmit se tudnánk aludni. Ezért ő inkább szeretne 1,5- 2 évet hagyni mindegyik baba között.


Szerintem olcsóbb lenne egyszerre megpróbálni, és azért is jobb, mert így csak 3 évig pelenkázunk és maradunk ébren éjjel, úgy meg 10 évig.


Szerinte viszont mindenképpen kényelmesebb külön, és árban sincs különbség, mivel így hordhatják egymás babaruháját, örökölhetik a babakocsit, járókát, stb., ahelyett hogy egyszerre kellene mindenből 3-at venni.


Kinek van igaza?


Mi a jó döntés?


2016. ápr. 5. 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lombiknal eleve -már ha van elegendő megtermékenyült petesejt - 2 vagy 3 kerül beultetesre tehát az esély meg lesz
2016. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Egy gyereked se volt, de rögtön 3at vállalnál? Gondolkodj előbb! Nem filmes-viccesen, hanem komolyan, hajszál híján meg fogtok dögleni 3-tól egyszerre. Nem vicc!
2016. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. A hármasikrek nagyon korán születnek, mindenféle egészségügyi komplikációval stb stb. Ráadásul még egy gyereketek sincs, fogalmad sincs mennyi munkával jár egy gyerek is, nem hogy három.
2016. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a férjednek adok igazat. Ez sokkal inkább egészségügyi, mint anyagi kérdés. Egy ikerterhességnél számtalan komplikáció fordulhat elő, főleg hármasikrekkel. Mert ugyebár az is lehet, hogy 3 marad meg. Azt sem tudod még, milyen 1 gyerekkel, szerintem legyél óvatosabb. Visszadni őket nem lehet, de 1 után dönthettek úgy, hogy mégsem hármat akartok. Volt már ilyen.
2016. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg azt sem tudod, hogy 1 gyerekkel milyen, elég merész kapásból 3-ra vágyni ikrekként, ráadásul sokkal nagyobb egészségügyi kockázatot jelent hármasikrekkel várandósnak lenni.
2016. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a férjeddel értenék egyet. Mondjuk ha lombikozni fogtok (bár tapasztalatom nincs benne) szerintem úgy is kettőt biztos beültetnek egyszerre, és még akkor sem biztos, hogy 1 is megmarad. Szóval lesz esélyetek ikrekre mindenképp, de szerintem örüljetek, ha elsőre megmarad legalább egy. Sokaknak többször kell próbálkozni, hogy sikerüljön.

Az ikerterhesség, pláne hármas ikreknél nagyon rizikós, ki tudja hogy bírnád.

Amúgy 3 egykorú pici babával tényleg nehéz dolgotok lenne. Segítség nélkül nem is bírnád, a férjed meg gondolom dolgozna azért, szóval nem tudna mindig ott lenni veletek.

Meg egyenlőre még azt sem tudod egy gyerekkel milyen, nagyon bátor dolog azt mondani, hogy jöjjön egyszerre 3. Több ismerősöm is van, akik úgy kezdték a gyermekvállalást, hogy 3-at szeretnének, de aztán kettőnél bezárt a bazár, mert úgy érezik ennyit bírnak türelemmel.

2016. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Ne már! Gondolj bele, fizikai képtelenség 3 csecsemőt egyedül ellátni normálisan! Még az is nagyjából kizárt, hogy szoptatni tudj. És ez még a legcsekélyebb ellenérv, garantáltan koraszülöttek lennének, nagyon rizikós már önmagában is, a vetélés kockázata is nagyobb.

Még két gyereket csak-csak megold az ember (ikres anyuka vagyok), de hármat? Gyakorlatilag állandó segítség kellene melléd, akkor meg mire mész, hogy csak 3 évet vesz el a kisgyereknevelés az életedből? Nem gondoltál bele te ebbe. Ha nekem lombikoznom kéne, és választanom, hány petesejtet adjanak vissza, biztos a kettőt választanám.

2016. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a hármasikres várandósság elég rizikós, én nem kockáztatnám ezzel a lombik sikerét. Akkor már inkább legyen egy egészségesen időre kihordott gyerek belőle, mint három esetleg nagyon koraszülött látás/hallás sérült...



Viszont szerintem ez nem kívánság tárgya, mármint megvan a szakmai protokoll, hogy ilyenkor mennyit kell és lehet beültetni. Nem hiszem, hogy ezt kérni lehet. Beültetnek kettőt, esetleg hármat és aztán amennyi megmarad, annyi lesz. Nem hinném, hogy kérésre kockáztatnának azzal, hogy 6-öt beültetnek, hátha hármasikrek lesznek...aztán háta mégsem.


Szerintem itt tulajdonképpen nem is lesz semmilyen döntési helyzet.

2016. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kettőt kérnék vissza. Három az elsőre, de még másodjára is túl sok. Te úgy gondolod, hogy 3 évig kellene pelenkázni stb, de hidd el, 3 egyforma korú gyerek mellett, 3 év alatt 20 évet fogsz öregedni. Arról nem beszélve, hogy nem 3 magzat kihordására van kitalálva az anyai szervezet.. Ne csak arra gondolj, hogy neked mi a jó, hanem a gyermekeidnek is. Gondolom nem szeretnéd, hogy kis súlyú esetleg beteg babákat hozz a világra! Gondolkodj reálisan!!
2016. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a férjeddel értek egyet.

Mi is kettő gyereket szerettünk volna, aztán lett 1 és ennyi is marad. Tudod más látni és más lakni, szokták mondani és ez nagyon igaz.

Addig, amíg nincs gyereked, halvány lila gőzöd nincs, hogy mennyi nehézség van. Nem mindig nehéz, de sokszor az. És sokszor egy pici gyerekkel is nagyon nehéz, nem hárommal.

Meg aztán más is volt már így, hogy első baba nem jött össze, csak lombikkal, aztán utána meg nem volt gond és simán összejött természetesen. Az is lehet, hogy később meg nem is lesz lombikra szükség. Meg az is előfordulhat, hogy lesz 1 és utána már nem akarsz 3-at!:)

2016. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!