Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Béranyaságról mi a véleményete...

Béranyaságról mi a véleményetek? Hogyan döntenétek ha megkérnének erre?

Figyelt kérdés
Mennyire lehetséges ez itthon, és mi a folyamata? Ismertek esetleg béranyát, vagy van köztetek aki már volt az? Mennyire érzed a tiédnek, mármint 9 hónapig együtt voltatok...megszületik és rögtön úgy tudsz rá tekinteni mint egy ismerős, jó barát babájára?
2016. ápr. 5. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon hivatalosan nem lehetséges. Ha az lenne se vállalnék ilyet
2016. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

nagyon nehéz a terhességem, már az se biztos, hogy több gyereket vállalunk majd, ezért én nem vállalnám. de jó lenne, ha lenne rá lehetőség azoknak, akik akarnák.

20hkm

2016. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mo-n nem lehetséges az ilyesmi.

Én nem ítélem el. De nem vállalnám. Nem csak mert 9 hónap alatt kialakul a kötődés, szóval lelkileg sem lehet könnyű, de testi dolgok miatt sem vállalnék ilyet.

2016. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Én maximum olyan helyzetben vállalnám, mint ahogy nagymamám is anno.

Nagyszüleim nem szerettek volna 3. gyereket, de becsúszott neki. Akkoriban még tiltott volt az abortusz, de ez persze senkit nem akadályozott abban, hogy elvetesse, ha nem szeretné.

A nővérének korábban volt egy abortusza, nem kell firtatni miért, nem volt választása. Sajnos ezek a pincében végzett abortuszok nem voltak túl jók, és meddő lett.

Na ekkor a nővérnek sikerült rábeszélnie nagymamámat, hogy megtartsa és megszülje neki. Megbeszélték, hogy a gyereket mindenképpen átvállalja a nővér, akkor is ha esetleg beteg.

Így született meg a nagynéném. :)


A nagymamám nővérét tartja természetesen édesanyjának, de nagyon szereti nagymamámat is, a testvéreit is, minket is. Az egész családot.


Ha hasonló helyzetben lennék, hogy teherbe esek, de kétségek nélkül tudom, hogy nem vállalnám, mert nem akarnék még egyet, akkor lehet hogy megtenném ezt a nővéremnek, ha neki nem lehet.


Semmilyen más esetben nem lennék hajlandó erre.

2016. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Itthon nem legális a béranyaság. Nekem volt egy halva született babám, így nincsen annyi pénz, amiért valaha elvállalnám, hogy béranya legyek...senkinek, soha nem tenném meg.
2016. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Biztos, hogy nem vállalnám, soha nem lennék képes megválni a méhemben kihordott gyermektől
2016. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi pénzt kellene kapnom ahhoz, hogy ugyanazt vállaljam egy idegennek adott gyerekért, mint a sajátomért önként és "dalolva":


-vállaljam, hogy táppénzre kell mennem

-a rosszalló megjegyzéseket

-a terhességgel járó fájdalmakat

-a vizsgálatokat

-a hasam állapotát a szülés után

-a szülést

-a szociális életem leépülését 10 hónapra


És ennek tetejében még a gyereket is elvegyék. A terhességben számomra csak az volt a jó, hogy lett gyerekünk, minden más iszonyat volt. Na, így még gyerekem se lenne...

2016. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Én már szültem. Tökéletes terhesség, gyors szülés, maradéktalan felépülés.

Ennek ellenére nem vállalnám. Egyetlen emberért igen: a húgom. De az is nagyon nagyon hosszú folyamat lenne, és elsősorban inkább petesejtet adományoznék neki, mint béranya legyek.


Nagyon kockázatos egy terhesség és egy szülés. Nem kockáztatnám a testem épségét pénzért idegeneknek...

Akiknek nem adja meg a természet a saját gyermek lehetőségét, az tényleg fogadjon örökbe, vagy mondjon le a gyerekvállalásról.

2016. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Magunknak is csak nagy nehezen vállalom az ezzel járó nehezsegeket és csak azért mert tudom hogy utána lesz egy gyönyörű kisbabánk.

Idegennek/ismerősnek/rokonnak/szomszédnak rengeteg pénzért se vállalnám.

Viszont ismerek olyat aki saját állítása szerint "egy tál levesért megszül". 4 gyereke van és viszonylag rosszabb anyagi körülmények között él, szóval szerintem lehet belemenne, ha törvényes lenne.

Egyébként itt a Gyk-n olvastam hogy egy nő a barátnőjének és a férjenek vállalta, hogy kihordja a gyereküket. És Németországba jártak kezelésekre. Többre nem emlékszem.

2016. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Hát én lehet, hogy vállalnám. Van már két gyerekem, maga a terhesség nem viselt meg egyiknél sem. Az elsőnél nehéz szülésem volt, a másodiknál könnyű. Szeretnénk harmadik gyereket is. Ha megvan a tervezett gyerekszám, és legális lenne a béranyaság, és valamiért éppen szükségünk lenne arra a pénzre, amihez így jutok hozzá, akkor lehet, hogy vállalnám. De csak akkor, ha császárral szülhetnék, altatásban. A saját gyerekeimet hüvelyi úton szültem, és rögtön a kezembe adták őket. A másoknak kihordott gyereket nem szeretném ugyanígy megszülni, mert akkor tényleg azt érezném, hogy a gyerekemet veszik el tőlem.

Mondjuk nem hiszem, hogy kerülnék olyan helyzetbe, hogy ennyire kelljen a pénz, meg amúgy sem lehetséges Magyarországon ez az egész, úgyhogy tök mindegy :)

2016. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!