Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba angolról mi a személyes,...

Baba angolról mi a személyes, tapasztalt véleményetek? Összezavarta a babát a magyar nyelv tanulásában? Mennyire hasznos? Aki javasolja miért és aki nem, miért nem?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 6. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Amennyiben nem kolfoldon éltek vagy tervezitek, hogy elkoltozzetek, addig bőven raer még angolt tanulni.
2016. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem javaslom, mert nincs semmi értelme. Nagy valószínűséggel nem zavarja őt össze az anyanyelv elsajátításában, de az angolból sem fog rá ragadni semmi, tehát feleslegesen költöd rá a pénzed, töltöd vele az időt, stb. Tk. az ovis angolnak ugyanígy nincs értelme, de ott esetleg egy-két dal megragadhat, ezzel sem fárasztanám a gyereket. Ha ilyen kicsi korban nyelvet akarsz neki tanítani, akkor vagy van egy más anyanyelvű apa, aki beszél hozzá (de anyanyelvű legyen), vagy olyan ovit kell választani ahol csak az adott nyelven beszélnek hozzá, az viszont nagyon drága.
2016. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon nem értek egyet az előttem hozzászólókkal, de természetesen elfogadom az ő véleményüket is.


Egy közel 6 éves kisfiú anyukája vagyok.

Már kb. 4 éve egyedül nevelem, a férjemtől elváltam.

Én magyar állampolgár vagyok, az anyanyelvem magyar, a volt férjem külföldi állampolgár, az angol tk. a második anyanyelve.

Folyékonyan beszélek angolul (munkámhoz is kell, de jellemzően írásban, szaknyelv), de természetesen nem anyanyelvi szinten.


Még egyszer hangsúlyozom, hogy a gyermek külföldi apja nem él velünk (nem is él Magyarországon).

Ennek ellenére a mai napig én olvasok neki pl. mesét angolul, vannak angol játékai, népszerű meséket dvd-ről pl. angol nyelven néz stb.

Magánoviba jár, ahol heti 1-2 alkalommal van ilyen játékos, mondókázós foglalkozás.


Csecsemőkorától hallja az angolt, mindig is tőlem is és az apjától is, de természetesen a magyar lakhely, a magyar nevelési nyelvű óvoda és miattam is, aki neveli, a magyar az anyanyelve, az angol csak amolyan második nyelv.


Ha folyamatosan beszélek hozzá neki való köznapi témákat (pl. vezetés közben a közlekedésről stb.) érti, a meséknél vissza szoktam kérdezni a tartalomra, elmondja, van, amikor az angol nyelvű mese után magyarul kérdezek, akkor is tud válaszolni és nem a képekből, mert olyat kérdezek, amit a rajzból nem lehet kikövetkeztetni.


A múlt hónapban repültünk- szeretett volna bemenni a pilótához, szívesen fogadták. A pilóta németül szólalt meg először- jeleztem neki, hogy én értem, de a kisfiam csak az angolt. A pilóta átváltott és elkezdtek beszélgetni. A kisfiam a feltett kérdésekre normálisan, nyelvtanilag helyesen, jó kiejtéssel válaszolt stb.


Igenis van értelme elkezdeni a nyelvvel való játékos ismerkedést minél előbb- az én kisfiamnak teljesen természetes, hogy sokféle nyelv van- nem kínlódik, nem akadozik- ha nemtud valamit, akkor angolul mondja, hogy nem tudom azt a szót, esetleg körülírja.

Ugyanígy nem döbbent meg Németországban azon, hogy én egy másik felnőttel németül kommunikáltam, illetve az édesapjától hall egy harmadik nyelvet és figyeli- szerintem a korai kezdés ad egyfajta lazaságot, fogékonyságot, természetességet a nyelvekhez való hozzáállásban.


Azt gondolom, hogy a jelenlegi angol tudásszintje 90%-ban nekem köszönhető (hiába külföldi az édesapa, előbb elváltunk, mint ahogy a gyermekem beszélni kezdett volna!)- nekem is van akcentusom, nem anyanyelvem az angol, mégis itt az eredménye.


Saját példánk okán javaslom mindenképpen.

2016. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

3 Azért emeltem ki az anyanyelvű szülőt, mert már sok olyan példát láttam ahol a középfokon tudó szülő nekiállt angolul beszélni a gyerekkel, általában nem lett baj belőle, a gyerek nem tanult meg semmit angolul, de ennek értelme nincs, illetve ha mégis ráragad valami az esetleg egy rosszul bevésődő nyelvtan lehet, mivel nem tudnak olyan szinten beszélni, mint ahogyan gondolják.

Azt nem tudom elképzelni, hogy heti 2 angol foglalkozás mellett az esti meseolvasástól tanuljon meg a gyerek angolul. Lehet, hogy annyiban tényleg jó, hogy a gyerek megérti, hogy vannak más nyelvek is a világon, de a gyerekek nagy többsége ezt egyébként is fel tudja fogni.

A zenei nevelést, vagy a testmozgást hasznosabbnak tartom óvodás korban. Vagy ha valaki nagyon a nyelvet szeretné, akkor a kéttannyelvű, anyanyelvi óvodákat, általános iskolákat tudom ajánlani.

2016. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

4-nek: de, a gyerekek és a felnőttek is attól tanulják meg a nyelvet, ha napi szinten találkoznak vele, szituációkban stb.

Napi fél- egy óra angol mese, napi fél- egy óra beszélgetés, játék, társas stb. angolul- hidd el, elég.

Álláspontom szerint egyébként jobb egy élő, aktív, esetleg akcentussal ejtett vagy stilisztikailag nem tökéletes, de létező nyelvtudás, mint a semmilyen.

A korai kezdés szerintem az alapozáshoz, könnyedséghez, sikerélményekhez kiváló.


(NEM rád vagy más ismeretlen hozzászólóra gondolok, de azt figyeltem meg, hogy a leghevesebb ellenzők nagyrésze-nyilván NEM MINDENKI- a szülők azon táborából kerül ki, aki maga nem beszél megbízható szinten idegennyelvet, a gyereket sem vitte még kipróbás szinten sem foglalkozásra stb.)


Kérdező: a korai nyelvtanulás témában a tv2 babás műsora is készített szuper riportot elismert nyelvésszel, nyelvtanár-pedagógussal- keresd meg az archivumban (az ott szereplő egyik család mi voltunk)

2016. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 A gyerek ilyen kicsi korban nem úgy tanulja az idegen nyelvet, mint később, a nyelvtan rendszerét tanulja meg és azt utána nagyon nehéz kijavítani. Én is tanítottam már 10-14 közötti gyereket, úgyhogy tudom. Nyelvészek között is megoszlanak a vélemények, ez igaz, nincs egységes álláspont. De ismerek olyan kétnyelvű gyereket, akinek a tolmács anyja nem tanítja meg a másik nyelvet, idegennyelvű apuka már lelépett, mert olyan mértékű gondot okozott az első gyereknél a kétnyelvűség, hogy nem akarja ennek kitenni a másikat. Szóval nem annyira egyszerű, szerintem kétnyelvű legyen a gyerek, ha más anyanyelvűek a szülők, más esetekben azt javaslom, amit fent leírtam, ha valakinek van pénze, kedve olyan körülményeket teremteni, hogy a gyerek állandóan hallja a nyelvet anyanyelvi környezetben, akkor lehet csinálni és kétnyelvű lesz a gyerek, de nagyon drága dolog. Nálatok szerintem, ha jól értem 2 évig az apa is a gyerek mellett volt, végig hallotta az angolt, ezért beszél sokkal jobban, mint az akinek esténként mesét olvasnak angolul, mert általában annak semmilyen hatása nem szokott lenni és a szülők is hamar elunják.
2016. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Az én gyerekemnél semmit nem ért.Bő 2 évig járt-2.5-5 éves koráig-még angol táborba is volt 2x1 hetet.Ehhez képest pár szót tanult csak meg,a suliban mondhatni 0-ról indult(most elsős).

A legnagyobb gyerekünkkel 15 hónapig Németországban éltem,3-4 éves kora körül,mikor hazajöttünk folyékonyan beszélt németül.Azóta leérettségizett-itthon,osztrák suliban-és most Bécsben egyetemista.

Az én véleményem az,hogy ezek a baba nyelvtanulós dolgok-legyen az angol,német,olasz,vagy bármi-cart se érnek.Ha olyan nyelvterületen él,illetve valamelyik szülő adott nyelven beszél hozzá,az hatékony.

2016. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
A fiam két éves múlt és születésétől kezdve napi szinten hallott angolt. Ugyan nem élünk külföldön, de fontosnak tartottuk, hogy korán megismerje ezt a nyelvet. Már beszél elég folyékonyan és nem keveri a nyelveket. Ha angolul szólok hozzá, angolul válaszol, ha magyarul, akkor pedig magyarul. Mivel szeptemberben az óvodát már német nyelvterületen kezdi meg, ezért a némettel is elkezdett ismerkedni. Jelenleg még csak olyan formában, hogy német gyerekdalokat hallgatunk vele és kicsiknek szóló német nyelvű meséket néz. A német dalokra gyorsan ráállt a szája. Egy-két szót már énekelget. A magam részéről nem látok kivetnivalót abban, ha valaki korán megismerteti más nyelvekkel is a gyerekét. Sőt! Hasznosnak is találom! Ha másért nem, hát azért, mert az iskolában már ismerősebb lesz neki a nyelv és nem fog annyira viszolyogni tőle.
2016. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Egyikünknek sem anyanyelve az angol, de a mindennapi munkánk során kénytelenek voltunk felsőfokon megtanulni a nyelvet. Az anyanyelvi angolokkal történő rendszeres kommunikáció (beszéd és írás vegyesen) minden különösebb nehézség nélkül ragasztotta ránk a nyelvet. Mindketten tanultunk természetesen iskolában is angolul, tehát nem a nulláról kezdtük. A német nyelvtudásom középszinten áll, ezért a kisfiamat nem is nagyon próbálom meg tanítani, de úgy hiszem a német nyelvű gyerekdalok hallgatása jó alap lehet a későbbi kinti életéhez.
2016. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
En elegge nyomtam a gyerekeimnek az angolt kicsi koruktol, mive eleg vacakul beszeltem, a tv nezes peldaul angolul volt. Erdekes modon mikor felnottek kulon megkoszontek, hogy ennyire eroltettem a nyelvet, azt mondtak sok elonyt jelentett a kesobbiekben szamukra. A nyelvet csak akkor keverik ossze, ha folyamatosan 2-3 nyelven kell beszelniuk felvaltva kulonbozo emberekhez. De ez tapasztalotom szerint masokkal is elofordul.A baba angol szerintem szuper otlet, ha a gyerekek elvezik.
2018. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!