Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma 10 napja voltam együtt a...

Ma 10 napja voltam együtt a barátommal a mestruaciom utolso napjan es kiszakadt a gumi. Vettem egy tesztet. Az van ra irva hogy a 10 napos terhesseget is kimutatja. Muszaj megvarnom a reggelt?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggel koncentráltabb a HCG, azért szokták azt javasolni.

Megcsinálhatod délután, csak lehet azért negatív, mert még kevés a HCG, nem azért mert nem vagy terhes...

Szerintem felesleges ma tesztelned, várd meg, kimarad-e a következő menzeszed.

2016. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha 10 napja voltatok együtt, az nem azt jelenti, hogy 10 napos a terhességed, ha "sikerült"!

A hímivarsejtek akár 7 napig is várakozhatnak odabent a peteérésre, plusz utána még 7 napig vándorol a megtermékenyített petesejt, beágyazódás 5 nap és a tesztek a beágyazódástól "számolják" a terhesség napjait.

2016. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akkor leszel terhes, amikor sexeltek.
2016. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne csinálj még tesztet, teljesen felesleges, ha terhes is vagy, sem fogja még mutatni.

Az aktustól számított 2 hét múlva ajánlott legkorábban tesztelni!

Még nyugodtan várj 4-5 napot a teszttel és mindenképpen reggeli vizeletből tesztelj!

Ugyanis hiába tesztelsz most, ha negatív, attól még lehetsz terhes.

Viszont ha már legalább 2 hét telt el az aktus óta, de nem árt még pár napot rászámolni és akkor negatív, akkor már szinte teljesen kizárható a terhesség és azért lesz negatív a teszt, mert nem vagy terhes.

2016. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fölösleges még tesztelned.


A terhességet a beágyazódástól lehet kimutatni, hisz akkor kezd el termelődni a HCG.


Az, hogy a petevezetéken leutazik az embrió elvesz kb egy hetet. A beágyazódás is napokba (kb 5nap) telik és eleinte a HCG szint is csekély.


Aktus után minimum 12 nappal adhat teszt úgyahogy reális eredményt.

2016. ápr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 9. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!