Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg "bicskanyitogató", ha...

Tényleg "bicskanyitogató", ha egy kisbabás anyuka hetente 4-szer sportolni megy?

Figyelt kérdés

Féléves a kisebbik fiam. Heti kétszer futok, kétszer pedig úszok. Az Nagy ovijában meghallottam,hogy egyik reggel rólam beszél két anyuka,hogy milyen dolog már,hogy ennyi időt elveszek a gyerektől. Szó nélkül hagytam, mert annyira nem érdekelt, meg siettem.

Egy barátnőm erre azt mondta,hogy szerinte az ducibb anyukák egyrészt azért is vélekednek így a sportoló nőkről, mert irigyek,hogy ők tesznek valamit,hogy visszanyerjék az alakjukat.

Tényleg nem tudom,hogy aki ilyet mond az miért? Irigység, vagy ő valóban úgy gondolja,hogy heti 4 óra a gyerek nélkül sok?

Ti hogy látjátok?


2016. ápr. 7. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Irígység. Ők is nyilván eltötik azt a heti négy órát a gyerek nélkül. csak mondjuk neteznek vagy shoppingolnak. Utálom az ilyen fajta álszentséget amúgy. Én is nagyon szeretek mozogni, sportolni. Mondjuk amíg kicsi volt a lányom, amíg aludt, addig tornáztam, steppereztem otthon. Most már megkérem az apját, vigyázzon rá, amíg elmegyek futni heti kétszer.Nem mindenkinek kell fitness maminak lenni, de másokat a háta mögött ilyen miatt kibeszélni undorító. Kerüld el ezeket a nőket jó nagy ívben, és ne figyelj rájuk!
2016. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csak irígység. Ha csak ennyit vagy/vagytok a gyerekek nélkül az semmi, mi ehhez képest akkor még rosszabbak vagyunk, ugyanis pl nálunk a szombat általában a nagyiké. Vagyis reggel visszük őket (még terhes nem lettem a 3.-kal szombat reggel jártunk edzeni) és csak délután 4-5 felé megyünk értük. Sőt hétközben kb 2x megyünk anyumékhoz is, én akkor intézem az ügyeinket (bevásárlás, papírügyek, vizsgálatok), ilyenkor kb a délelőtt megy el erre. Szerintem ennyi szabadság kell. A sport meg tökéletesen kikapcsolja az embert.
2016. ápr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A mi esetünk: A férjem nagyon szeret a gyerekünkkel lenni. Amolyan apa napokat szeretnek tartani, a férjem itthonról dolgozik. Én hetente egy fél napot rászánok a disszertációm írására a könyvtárban (ezt a gyerek CEU-napnak hívja, olyan cuki:)), aztán heti kétszer járok futni, néha úszni is. És elkezdtem egy régiós nyelv tanfolyamát is, ami később jól fog jönni. Sőt, urambocsá, másfél havonta festetem a teljesen ősz hajamat, ami bruttó 3 óra a fodrásznál meg oda és visszaút. És a férjem nem panaszkodik.:) Lehet, hogy nem mer:D


Nekünk ez így jó, a férjem is tud etetni és pelenkázni és imád a kicsivel lenni. Nincs gond.:) Én olyan 12 hetesnek látszom még, és ezért muszáj tennem magamért valamit, meg a szellemem elsorvadása ellen is.


Szerintem mindenkinek más az igénye erre a kettőre. Lehet, hogy az említett duci anyukák szeretnek azok lenni, esetleg a férjük nem szeret a gyerekkel lenni, és emiatt irigyek rád. Nem tudjuk. De elítélni másokat elég undi dolog, nekik rosszabb, hogy ők ilyenek, mint neked, hogy megszólnak téged.:)


Nekem mindig rendben van a külsőm (ruházat, arc) és már szóltak meg a buszon, hogy "elveszem a gyerektől az időt", amúgy épp babaprogramra mentünk, szóval kicsit ironikus volt az időzítés:D De egyébként az emberek inkább dicsérnek, hogy jól nézek ki kisgyerekes létemre, de lehet, hogy a hátam mögött meg kibeszélnek. Nem tudom, de nem is érdekel.

2016. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy bicskanyitogató, csak irigyek. Meg azért kérdés, hogy mik a lehetőségeid.

Az egy óra futás az nekem tényleg 1 óra, mert vagy innen a házból indulok, vagy lemegyek a konditerembe, ami a házhoz tartozik. Tehát nincsen utazgatási idő.


Az úszás ugyanez lenne. A lakástól 3 perc sétára van egy uszoda, tehát az se lenne sokkal több. Így mondjuk 15 perc az öltözés, odaérkezés, 45 perc az úszás. Tehát nekem tényleg meg lehetne oldani, hogy ez csak 4 óra legyen. Az egyik barátnőm a futást hasonlóan meg tudja oldani, ha terepen fut, de az úszás, konditermi futás neki csak oda 30 perc.


Egyébként meg heti 4 órába nem hal bele. Szóval abszolút irigység, ami tőlük jött.

2016. ápr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Igen,az is baj,ha elmész sportolni,mert milyen már,hogy edzeni mersz,meg az is baj,ha toprongy,hájas féreg vagy...

Szóval jót úgysem csinálhatsz,legalábbis mások szerint nem!

Marad a le,s,zarás kifinomult művészete!! Én is ezt gyakorlom,már egész szép sikereim vannak! Megtanultam szó nélkül hagyni azt,ha valakire ráköszönök az oviba,de az ba,s,zik visszaköszönni!

2016. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Én mindig kétkedve olvasom ezeket a dolgokat, hogy ezt meg azt beszélték rólam.

Én is járok futni, de többnyire a családdal. Kövér sosem voltam, sőt inkább sovány.

Mindenkinek arra van ideje, amire időt szakít, ami fontos.

2016. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Én például nem tudnám megoldani ezt. Nem irigyellek, nem érdekel más élete, nem is szólnálak meg. Van időm sportolni, itthon. Viszont azt nem tudnám megoldani, hogy elmenjek itthonról 2 ilyen korú gyerek mellett. Legalábbis nem rendszeresen heti 4x.

Napközben azért nem tudnék, mert én lennék a kicsivel, este meg azért nem, mert nem lenne szívem minden héten 4x elmenni úgy, hogy az ovissal gyakorlatilag csak akkor tudok együtt lenni. De ez az én életem.

2016. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bicskanyitogató, semmi baja nem lesz a gyerekeknek ennyitől, nyilván jó helyen vannak addig. A többi anyuka megnyilvánulásában sem az irigységet látom. Mégis miért lenne irigy? Ő is megtehetné ezt, csak valamiért nem teszi. Lehet, hogy ő valóban úgy érzi, hogy nem akar ennyit távol lenni a gyerekétől, lehet hogy lusta, vagy nem engedi el a férje, stb. Szerintem ez pusztán rosszindulat. Megszólni a másikat, amiért máshogy él, mint ahogy szerintem helyes (vagy ezzel áltatom magam, hogy az én életvitelem helyes), az csak rosszindulat. Pont olyan rosszindulatúak, mint te a barátnőddel, akik megjegyzést tesztek más anyukák testalkatára. (Persze tudom, ezt a barátnőd mondta, de te meg belefűzted ebbe a kérdésbe.)
2016. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem feltétlenül irigység, de tényleg vannak anyukák, akik képtelenek akár 1 órára is kiadni a kezükből az ő kis babucijukat. Egy ilyen "anyatigrisnek" hiába magyarázod, hogy a gyerek nagyon jó megvan nélküled naponta 2-3 órán át. Különben is, egy gyereknek az a legjobb, ha minél több ember veszi körül, aki szereti, tehát vigyázhat rá apa, papa, mama, nagybácsi, nagynéni...stb.

Ettől a gyerek nem lelki roncs lesz, hanem inkább nyitottabb más emberek felé.

2016. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Isten mentsen, hogy megszóljak más "duci" anyákat, én is az vagyok, voltam, persze a saját hibámból. Az első fiam után 40 kg-t adtam le, de a második terhességnél ugyanúgy zabáltam, és ha nem is annyit, de sokat híztam. Annyi,hogy engem zavart, így elkezdem tenni ellene. Én úgy érzem jól magam, ha nincs rajtam x kiló plusz. Az,hogy más, hogy érzi jól magát, az meg magánügy. Engem tényleg nem érdekel. Én azért sportolok, mert ad1: az kapcsol ki, ad2: én nem szeretem így magam.

Egyébként úszni hajnalban járok, amikor még alszanak, szinte mire felébrednek, itthon vagyok. A futás egyenlőre vagy anyósom, vagy a férjem segítségével oldom meg. Nyilván hozzájuk alkalmazkodom, hogy mikor tudnak rájuk vigyázni. Ha este, akkor akkor, ha reggel fél 7-kor, akkor meg akkor.

Csak tényleg azt nem értem,hogy miért nem "lehet" jó anya az, aki esetleg egy kicsit még hiú is?

2016. ápr. 7. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!