Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az a babona ha gólyát...

Igaz az a babona ha gólyát látunk gyermekáldást jelent?

Figyelt kérdés

Én soha életemben nem láttam gólyát előben csak tévében.

Viszont még régebben halottam ha egy nő gólyát lát terhes lesz.

Én láttam a napokban fent egy fa tetején de nem igazi elő volt hanem mű gólyák voltak, egy fészekben anya és kicsinye.

Így is érvényes a babona?


2016. ápr. 7. 15:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Viszont még régebben halottam ha egy nő gólyát lát terhes lesz....

Hát szép is lenne miután tőlünk vagy 20 méterre van a fészkük.

2016. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%
10: akkor kiegyezem veled abban, hogy nem mész szociológusnak és nem illusztrálod sarkított példákkal azt, amit tanítasz:)
2016. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja ez a vidékes gólyás dolog ez szerintem sem így van, mert vidéken több a tehén, de még a kullancs is, azoknak mégsincs köze a gyerekekhez.


Itt van egyébként leírva honnan ered ez a mítosz:


[link]

2016. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

De szociológusoknak bemásolom:


"A ma is ismert mesét azonban valószínűleg a németektől vette át mindenki. A gólya ugye vándormadár, ősszel délre repül és hónapokkal később tér vissza Európába, nagyjából március-április körül.


Az ekkor született gyerekek előző év júniusában fogantak. Június 21, vagyis Szentivánéj a nyári napforduló ünnepe (ekkor a leghosszabb a nap és a legrövidebb az éjszaka). Egyben a házasság pogány ünnepe is, így hagyományosan sok házasságot kötöttek ezen a napon és ebben az időszakban. Nem meglepő ezek után, hogy kilenc hónap elteltével viszonylag sok gyerek született. Akkor, amikor a gólyák északra repültek, így adta magát, hogy összekapcsolják a két eseményt."

2016. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mosolyogtama pár válasszon 😊 nem vagyok tini 36 éves nő vagyok, nem tehetek róla ha nem láttam még előben gólyát.csak gondoltam rá kérdezek mik a vélemények babona ügyben. Kicsit én is gáznak éreztem a kérdést mikor ki írtam.de ezért van ez az oldal, amit nem mersz máshol meg kérdezni itt meg teheted, gondoltam 😊
2016. ápr. 7. 16:27
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha fekete golyát látsz, néger babád lesz.

Én is így jártam, a férjem nem nézett furcsán, hisz ő is ismeri a babonát!

2016. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát ez jó 😂
2016. ápr. 7. 16:41
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, annyira igaz mint az összes többi babona. Semennyire
2016. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédom 34 éves, 4 gyerekes anya, és ő is elhiszi ezt. :)

Ráadásul holtágpartra nyúlik a kertünk, így igen gyakori még az udvarunkban is a gólya... Tavaly a szomszéd elkergette, kiabálván, hogy nem akar több gyereket. Szóltam neki, hogy az embert kergesse el akkor a háztól, ne a gólyát...

2016. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
😊
2016. ápr. 7. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!