Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy reagálnátok egy...

Anyukák, hogy reagálnátok egy ilyen beszólásra a párotoktól, el tudnátok neki felejteni?

Figyelt kérdés

Két kislányom van, 9 hónapos a kisebbik. Még szoptatok, éjszaka 3-4-5 alkalommal ébredek, enyhén szólva ki vagyok. Ennek ellenére szerintem elég jól bírom.

Múlt héten az élettársam idegesen jött haza a munkából, elmentünk kettesben vásárolni, megnéztem a ruhákat és kérdezte hogy veszek-e magamnak valami ruhát. Mondtam, hogy most nem veszek mert nincs rá pénz, erre elkezdett engem ócsárolni, hogy egy szakadt csöves vagyok, semmit nem foglalkozom a külsőmmel, bezzeg a többi anyuka hogy odafigyel magára, alig sminkelek bezzeg rajtam kívül minden nő minden nap sminkel.

Nem tudtam mire vélni ezt a kirohanását, kb. 3-4 kg van rajtam a szülés előtti állapothoz képest, 172 cm és 67 kg vagyok most (és 35 éves). Pár hete vettem magamnak 4 nadrágot és 3 felsőt. Nem ócska ruhákban járok! Akkor sminkelek, ha elmegyünk valahova, de ezalatt nem a tescot vagy a játszóteret értem. Oda max. egy korrektort teszek fel, ha karikásak a szemeim. Fodrásznál nem voltam a szülés óta, egyrészt hullott nagyon a hajam és nem akartam fodrásszal macerálni, másrészt a kislányom igény szerint szopizik ezért még nem akartam annyi időre otthon hagyni vele. De egyébként meg pont nem érdekel tényleg a smink és hasonlók, örülök hogy élek!

Viszont egyáltalán nem nézek ki gázul, minden közös és nem közös ismerős azt mondta már terhességem alatt és utána is, hogy nagyon csinos vagyok. De úgy gondolom, még ha tényleg nagyon "szakadt" és kövér is lennék, könyörgöm 9 hónapja szültem, nincs türelmi idő? És miért ilyen stílusban kell az embernek szólni?

Sajnos én nem tudom neki ezt a beszólását azóta sem elfelejteni :-(


2016. ápr. 7. 22:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
31%

Azért a "9 hónapja" nem most volt. Legalább egy fodrászhoz szaladj be!

A stílus tényleg nem volt szép.

2016. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
A stilus nagyon nem szep.
2016. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Az en masodik babam 4 honapos.En sem voltam mar egy ideje fodrasznal, en is csak akkor sminkelem magam, ha pl. vacsizni megyunk.De ez nem jelenti azt, hogy szakadt vagyok.A ferjem sosem mondana ilyet, akkor sem ha szarul neznek ki...Mindig csak dícsér.Sajnalom, hogy a tied igen.Megertelek, hogy nem tudod elfelejteni.🙁
2016. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem most volt, de van akinek a 9 hós gyermeke átalussza az éjszakát és napközben alszik 3 órát, az én lányomhoz meg óránként-kétóránként kell kelni, napközben meg jó ha alszik fél órát-háromnegyed órát. Elmehetnék fodrászhoz, de minek, úgyis lófarokban van a hajam állandóan, a baba tépi ha belelóg az arcomba, de levágatni annyira rövidre meg nem akarom és nem is állna jól. Amikor legutóbb fodrásznál voltam, nem is tetszett neki a frizurám.

Egyébként bocsánat, tévedtem mert voltam már fodrásznál a baba születése óta, hiszen voltunk egy lagziban és arra "megcsináltattam" a hajam, kb. fél éve.

2016. ápr. 7. 22:11
 5/41 anonim ***** válasza:
96%

A baba születése előtt is igy viselkedett veled?

Neked mennyiben változott meg az öltözködésed, sminkelési szokásod?

2016. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
86%

mi elég őszinték vagyunk egymáshoz a férjemmel, ha valami nem tetszik akkor azt kerek perec megmondjuk.

így én elgondolkodnék. bár a fogalmazás tényleg bicskanyitogató.


nem lehet amúgy, hogy amit te mondtál azt meg ő vette sértésnek? hogy rád nincs pénz, miközben ugye egész nap értetek gürizik? vagy ne gondoljam ennyire túl?

mindenesetre én duzzogás helyett inkább leülnék megbeszélni

2016. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Az a típusú ember, aki mindenbe beleköt sajnos. Eddig ezeket benyeltem, mert leginkább a háztartásba, a ház körüli dolgokba kötött bele (miért van leengedve a redőny és hasonló fontosságú dolgok bunkó hangnemben való számonkérése). Ezt most pár hete kezdte el, hogy a nőiségemben aláz meg, és ezt nem nagyon tudom sajnos benyelni.

Gyerekvállalás előtt sem sminkeltem napi szinten, az öltözködésem teljesen ugyanaz mint előtte volt. Még a ruhaméretem is ugyanaz, illetve van pár kedvenc ruhám is abból az időből amit néha fel szoktam venni.

2016. ápr. 7. 22:24
 8/41 anonim ***** válasza:
71%
Nálam az ilyen beszéd nagyon nem oké... én 105 kg vagyok, és még 7 kg van rajtam a terhesség előtti időről, tehát eddig se voltam csinos. De soha nem bántott mèg a párom a külsőm miatt. Sőt, ő egyszer azért szólt meg mert szerinte túl sokat sminkeltem a munkahelyre. Mivel túlsúlyos vagyok ezért extra érzékeny számomra ez a téma. Nekem is megvolt az az idő gyerek után, hogy egész nap pizsiben voltam, meg melegítőbe mentünk le sétálni, mégse szólt sose. Én nem is tudnék ezek után szépen beszélni vele... de bocsánat, 2 kritikát kaptam tőle 9 év alatt. Nem tetszett neki hogy vörösre festettem a hajam, vissza váltottam barnára, illetve egyszer be daueroltattam a hajam és az se tetszik neki, pedig nekem igen. Mond meg neki hogy keljen fel veled ö is éjszaka mikor szoptatsz, és ne legyen kifogás hogy ő reggel megy dolgozni, mert te is egész nap dolgozol otthon. Nem írtad mennyi idős a nagy lány, a mi lányunk 8 hónapos lesz, egész nap a sarkában kell lenni, hiszem mászik, feláll mindenhol ahol tud, a kutya ágyba us belemászna. Éa akkor még háztartás főzés, foglalkozni a nagyobb gyerekkel is... szóval a lényeg, én biztos hozzá se szólnék 2 hétig..
2016. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Elgondolkodni természetesen én is elgondolkodtam, de igazából nincs sok alapja ennek a nagy lenézésnek.
2016. ápr. 7. 22:26
 10/41 A kérdező kommentje:

Nekem nincs is melegítőm, úgyhogy nem az a baja. Fekete leggingsben szoktam itthon lenni. Utcára farmernadrágot veszek, játszótérre is, balerina cipővel most hogy szép idő van.

Nem akarom felkelteni szoptatáskor, mert akkor mindketten kialvatlanok leszünk...nem hiszem, hogy attól megváltozna a véleménye :-((

2016. ápr. 7. 22:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!