Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka elhagyott minket. Hogy...

Apuka elhagyott minket. Hogy lehet ezt túlélni? Mit mondjak a 4 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

8 év után benyomtam az unalmast,kapuzárási pánikja lett (szerintem),ő nőzni akar,minden héten mással lenni (pedig nem volt elhanyagolva) stb stb.. Ez volt az indok.


Iszonyat csalódás ért,mert ennyire félreismertem és tűzbe tettem volna érte a kezem.

A gyerekünk imádja. Megőrűl érte. Még csak 2 hete ment el,de már nem tudok a gyerekünknek mit mondani.


2016. ápr. 10. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy tényleg mindkettőtöket elhagyott, nemcsak téged? A gyerek felé se néz 2 hete és nem is érdeklődik róla? Ez nagyon durva...Mert még ha csak elválna tőled, az is persze nagyon rossz dolog, de aki vinni lehet, azt vigyék alapon az ember elengedi az ilyet. De hogy a gyerekéről se akarjon tudni?!:(


Megkérdezhetem, hogy eddig mit mondtál a kicsinek, hogy hol van az apukája?

2016. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A személyes sérelmekbe semmiképpen nem szabad bevonni, mert egy kisgyerek még a saját lénye részének tekinti a szülőt. Ha a szülő rossz, akkor ő maga is az.


Azt mondanám, hogy ti ketten már nem jöttök ki, de őt nagyon szeretitek mindketten és ez nem fog változni. Az apa máshol fog lakni, de majd találkozhatnak ettől függetlenül is.


Ő egyébként hogy áll a gyerekhez, vele tartja a kapcsolatot, érdeklődik iránta?

2016. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen őszinte lennék.


Ha látogatja a gyereket akkor elmondanám,hogy anya és apa most már csak barátok,de téged nagyon szeretünk,mostantól két otthonod lesz,és apa jön ekkor és ekkor és nagyon izgalmas dolgokat fogtok csinálni stb.


Ha nem látogatja,nem is érdekli a gyereke,akkor passz.Az már nehezebb ügy,de akkor sem hazudnék.

2016. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Fel sem hívta :(

Eddíg aztmondtam,hogy hosszabb útra ment dolgozni és ott nem működik a telefon.

Nrm tudom hogy akarja -e még látogatni valaha :(

2016. ápr. 10. 09:42
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Azt mondanám,hogy apa elment,és nem tudom mikor jön.Ha megkérdezi miért ment el,azt mondanám: nem szeretne már itt lakni.

Ez a helyzet mindenképpen meg fogja viselni,te csak annyit tehetsz,hogy őszinte vagy,és mellette állsz.Nagyon sajnálom,hogy ilyen tetű a volt párod :(

2016. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Vakon bíztam benne. Azthittem ő sosem lenne képes elhagyni a fiát :(

Egyébként a pénzünket is elvitte. Minden forintot ami a megtakarításunk volt.

2016. ápr. 10. 10:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben én még fel is jelentenèm a rendorsegen, es persze azonnal inditanam a válást is, a pénz fele amit elvitt az teged illet, meg fizesse csak a gyerektartast is.

Anyosoddal milyen a kapcsolatod? Ha kitart melletted esetleg ő is megmoshatna a draga kisfia fejét.

2016. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a viszonyunk csak a fia olyan önfejű,makacs hogy az anyósom sem tud vele mit kezdeni. Feljesentés eszembe jutott,de ... ott van az a 8 év,a gyermekünk.. nem tudom. Házunk közös. Semmi sem érdekli.
2016. ápr. 10. 10:43
 9/16 A kérdező kommentje:
Terveztük a 2.gyereket is... Nem is védekeztünk. Egyik pillanatról a másikra történt minden.
2016. ápr. 10. 10:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp indítsd el az ideiglenes gyermekelhelyezést, GYT, stb.

Az ilyen nem érdemli meg, hogy tekintettel legyél rá, hogy "dehát az a 8 év". Pont annyira legyél rá tekintettel, amennyire ő volt a gyerekre mikor lelépett az összes pénzetekkel.

2016. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!