Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha majd a gyereknek előadom...

Ha majd a gyereknek előadom csak natur, érzelmek nélkül, hogy apád megcsalt, elhagyott azért nincs, a gyerek azt fogja hinni hogy ez a természetes?

Figyelt kérdés
csak mert ellenségkéntmeg nem akarom feltüntetni az apját, valamint nem akarom hogy drámákat csináljon a lelkében, hogy apa őt nem szeretné és összetörne, hanem úgy adnám elő neki, mintha ez az élettel járna, megesik, hogy két ember nem szereti egymást, és elhagyják egymást, szóval benne van a pakliban, szóval nem akarom, hogy a gyerek fájdalmat érezzen, de akkor meg ebben a tudatban fog felnőni, hogy szeretem, megcsalom, kidobom, hogy ez az élet és nincs mit keseregni rajta?
2013. dec. 5. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
csak mond azt, apa és én rájöttünk hogy nem vagyunk egymásnak az igazi, nem ez volt a nagy szerelem ez előfordul.Nem mindig sikerül elsőre megtalálni a nagy őt. a csalás megemlítése teljesen felesleges elég azt tudnia, hogy ha már nem szeretsz valakit nem feltétlenül kell együtt maradnod vele.
2013. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyban függ attól, hogy hány éves az a gyerek, bár szerintem akárhány is nem kell neki elmondani azt, hogy megcsalt.
2013. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem kell közölni vele, hogy megcsalt az apja. Nem vagytok már jól meg együtt, ezért külön mentek. Ennyi.
2013. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp fájni fog a gyereknek, hogy apa elment. Ezt elkerülni nem lehet. Viszont felesleges tudnia, hogy miért ment el, (ha még kicsi), mondd azt, hogy már nem szeretitek egymást, ezért apa elköltözik, de őt változatlanul szereti, ahogy eddig, és bármikor mehet majd hozzá ha akarja.
2013. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja! Kiegészítve az előzőt, nyugodtan mutasd ki, ha neked fáj, sírj előtte ha úgy van. A gyereknek is engedd meg, hogy kimutassa az érzéseit, ne kelljen elfojtania.
2013. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

de szerelem baba. amúgy még nincs megszületve. meg én szeretem is az exem, hiába amit tett, sajnálom, hogy nem érez semmit, dehát szabad ember, szabad jogokkal.de jobb is, hogy nincs, mert ugye ezek után el sem bírnám viselni a jelenlétét sem. de a szívemben van.

amúgy azt sem tudom, hogy mindenféle apai, meg családi minta nélkül mivé lesz majd ez a gyerek. semmit nem tudok. első baba. csak majd amikor látja, hogy jé, másnak van egy apja is..jönnek majd a kérdések. szóval adjam be, hogy a szeretet csak szimplán elmúlik? de akkor ha tovább gondolja, hogy akkor meg majd én is elhagyom őt? vagy hogy fog ezután megbízni az én szeretetemben egyáltalán?

2013. dec. 5. 11:37
 7/21 A kérdező kommentje:
vagy nem múlik el, hanem távszeretetté lesz?
2013. dec. 5. 11:40
 8/21 A kérdező kommentje:
dehogy a férfiak hogy nem érzik sokszor, hogy a gyerek egy kincs, szeretni a legszebb, legértékesebb dolog. a gyerek mindezt nem fogja tudni akár egy életen át? vagy lehet ez nem is baj, legalább nem is fog sírni soha.
2013. dec. 5. 11:44
 9/21 anonim ***** válasza:

háát ez már túlkomplikálás:S


a gyerek ennyire nem gondol bele, a plázában az egyik gyerek azt is bevette azért van kint a csoki (pedig elvileg a mikulás hozza) mert nem mindenkinek van kéménye:D

Szóval ha majd azt mondod nem apa volt a nagy ő, attól ő még nem fog belegondolni hogy akkor őt nem szereted:S

Ráadásul még nincs a világon se, nem kell ennyire előre szaladni.

2013. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

pont ez az, hogy mindent elhisznek. szóval neki rém természetes lesz, hogy az apák lelépnek. csak donorok. hogy lesz neki így családja.


vagy valaki tud példát intézetis gyerekekből mi lesz felnőtten?

2013. dec. 5. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!