Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes még a mai világra...

Érdemes még a mai világra gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna gyereket. Még nem jött el az ideje hogy legyen, de szeretnék. A gond csak az hogy amíg én is gyerek voltam nem fogtam fel hogy ez milyen nehéz dolog. Most hogy kezdek felnőni látom hogy milyen sok rossz dolog van, és úgy érzem a világ nagyon rossz irányba halad. Állandóan csak azt hallgatom hírekbe is hogy itt meg ott terrortámadás volt. Hogy az EU is haldoklik, ki tudja meddig lesz még itt jó világ. Kezdek egyre jobban depressziós lenni emiatt. Én azt szeretném hogy jó élete legyen a gyerekemnek, hogy békében éljen. De ki tudja lehetséges-e még ez. Nem tudom mi lenne a helyes. Sokak szerint csak a média kapja fel a dolgot és nincs akkora veszély. Valakitől már azt hallgatom hogy itt a III. Világháború. Én félek. Nem tudom mit csináljak. Mi a véleményetek?

25/N


2016. ápr. 11. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, hogy MAI VILÁG???? Háborúk, járványok, természeti katasztrófák is mindig voltak és mindig lesznek is. Így nem lehet hozzáállni. Emiatt depressziós...? Jesszus.... Meg tudsz a történelem során jelölni olyan 100 évet, amikor minden hűdef***a volt? Ugye nem? Akkor mi még a kérdés?
2016. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Édes vagy.. csakhogy szülni azért szoktak a nők, hogy nekik jó legyen, azt telibe lesz... nem érdekli őket, hogy mi lesz a gyerekkel. Beleszülnek a nyomorba, a jövőtlenségbe, a válságba, minden mindegy, ÉN babát akarok mottóval. Meg a jó öreg "kihalt volna a világ, ha mindenki a tökéletes pillanatot várná" kezdetű ostobaság. Neki baba kell, hát szül egyet, aztán hogy felnőve mihez kezd az az ember, nos az senkit nem érdekel, lényeg, hogy ő babázhatott.
2016. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

a mi életünkben lesz háború erre nyugodtan felkészülhetsz...olyan körülményekre kell vállalni, hogy legyen olyan tulajdonod, értéked, amit értékesíteni tudsz háború esetén, és menni ha menni kell...

lehet otthon ülni és rettegni csak 50 évesen iszonyatosan fogod bánni hogy nem szültél

2016. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem érdemes gyereket szülni,de az emberek miatt és nem a terror miatt.

Egyébként nem kell ekkora hisztit csapni,ha érdekel az aktuális helyzet,akkor politikai lapokat olvass és ne pletykákat hallgass.Amúgy csak megjegyezném,hogy eddig is voltak háborúk,csak nem a "szánkban" és mégis születtek gyerekek,sőt ha már valamin aggódunk,akkor a környezetszennyezéssel kéne foglalkozni,fogy az édesvíz,a tengerszint emelkedik és elárasztja az alacsonyabban fekvő szigeteket,nő a vízgőz a levegőben,ami ha elér egy bizonyos szintet,akkor nem fogja átengedni a napsugarakat(jégkorszak),a tápláléklánc sok helyen felborul,fajok pusztulnak ki,a gyümölcsökben/zöldségekben egyre kevesebb a vitamin,egyre több vírus mutálódik és nem hat rájuk a ma ismert antibiotikum,sőt nem tudom mennyit tudsz a légszennyezésről(szmog),de kettőt különböztetünk meg,az egyik a téli(London-típusú),a másik a nyári(Los Angeles-típusú), a Londoni 12 ezer ember halálát okozta,Magyarországon Budapesten és Miskolcon már 89-ben hasonlót tapasztaltak,a nyári szintén komoly tüdőkárosodást okoz és szintén észlelték Magyarországon is a jelenséget már 85-ben.És a vicc az,hogy ez már gyakorlatilag gimis tananyag mégse aggódik senki,ebből látszik,hogy a média milyen szinten befolyásolja a gondolkozásodat.

2016. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Számomra érdemes.


Lassan négy gyerekes anyuka leszek.


28/N

2016. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

#4 Amiről te beszélsz, és amiről a Kérdező, az két külön dolog.


Úgy én sem szülnék amiről te beszélsz..csak azért mert én akarom. Úgy vállalok gyereket, hogy tisztességesen fel tudjam nevelni. Élményeket tudjak neki adni, megadhassam neki a tanulás lehetőségét, elindíthassam az életben.

A mi fizetésünkből más lehet, hogy vállalna akár 6-7 gyereket is, de mi csak kettőt szeretnénk. Ennyire van lelki, fizikai kapacitásunk, és úgy érezzük két gyereket megfelelően fel tudunk nevelni.


Amit a Kérdező ír.. nos igen, akár most keresgélhet egy csinos kis fa után. Mert ugyan mi értelme egyáltalán így élni? Félelemben?


Kérdező, zárkózz be a házadba és sose tedd ki a lábad. Nem érdemes.

2016. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Akkor ne csinálj semmit csak rettegj.Van értelme?
2016. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

hmm

én azt hittem h gyereket magad miatt és a gyerek miatt akarsz

nem pedig a világ miatt

de szóljatok ha tévedtem ...

2016. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Ezt sosem értem ezt a "mai világ"-ozást.

Sokkal kevésbé volt kegyetlen az élet az ókori rómában? Vagy a sötét középkorban? Vagy 70-es években? Vagy a szocializmus idejében?

Terror, háború, undorító, emberi kegyetlenség mindig is volt, sőt talán borzalmasabb mint manapság, csak ma már van szenzációhajhász média amiből egyfolytában ez folyik. És te vagy az egyik példa, hogy mennyire rossz hatással van ez a "mai emberre".

2016. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Én megértelek. Két gyerekem van, de rettenetesen féltem őket, vagyis a jövőjüket. Hogy érdemes-e mégis szülni? Nem tudom a választ. Az biztos, hogy 3. gyereket nem vállalnék, és nem azért mert most nem tudnánk eltartani.
2016. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!