Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben könnyebb és miben...

Miben könnyebb és miben nehezebb két gyerekkel, mint egy gyerekkel?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 11. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem 17 hónap lett köztük.

az elsőnél jóval aggodalmaskodóbb voltam, a másodiknál rutinosabban vettem a dolgokat (beleértve a várandósságot és a csecsemős időszakot is)

nekem ami a nehéz volt, az az olyan szituációk mint pl hogy az egyik is okkal sír, a másik is, melyikhez kapjak... örökké rangsorolni, lavírozni a megoldásra váró helyzetekben. Bevallom, amíg nem aludtak ebéd után egyszerre, konkrétan a túlélésre játszottam - mondjuk semmi segítségem nem volt, és súlyos lelki krízisben kapálóztam (egy gyerekkel könnyebb lett volna kievickélnem, de így is megoldottam).

Nehezebb volt az is, hogy a első időszakokban rendesen ki kellett logisztikázni egy olyan egyszerű dolgot is, mint pl boltba menés, vagy főzés... nekem nehéz volt egyedül. Belerázódtunk persze, de egy gyerekkel olyan jól működött már minden :) és újra fel kellett építeni mindent.

már 7,5 és 6 évesek. Nagyon örülök, hogy ketten vannak, Dupla gond, de hatványozott boldogság...

2016. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ugyanez érdeklne engem is, mert előjött a tesó téma nálunk, úgyhogy ha nem haragszol azért írtam a kérdésedhez, hogy lássam a válaszokat :)

Köszi a kérdést :)

2016. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2,5 év van a két gyerek között.

Én úgy éreztem hogy két gyerekkel sokkal nehezebb, mint eggyel. Egy gyerekkel ugye teljesen a gyerek igényeit tudod nézni, pl. akkor fekteted le mikor látod rajta hogy álmos stb. Két gyerekkel ez nem megy, mert egymáshoz kell alkalmazkodniuk. Az egyik gyerek vár, amíg ráérsz hogy az ő dolgát intézd. Persze ez nem hátrány, jó ha megtanulják hogy nem csak ők vannak a világon, de azért így sokkal nehezebb.

Az első egy évben nehéz volt, hogy nem aludtak egyszerre, csak nagyon ritkán, míg az első gyerekkel mindig aludtam napközben ha ő aludt, itt nem lehetett. Reggel is pl. ha az egyik gyerek végre aludt volna mondjuk 8-ig, a másik tuti felkelt 6-kor és fordítva. Mire a nagy már nagyobbacska és lehetne vele menni jobban ide-oda, még mindig ott van egy pici akihez alkalmazkodni kell.

Nagy előnye, hogy ketten vannak, szeretik egymást, jól eljátszanak együtt.

2016. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!