Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » EGYEDÜLÁLLÓ ANYUKÁK! Mennyi...

EGYEDÜLÁLLÓ ANYUKÁK! Mennyi pénzbôl jösztök ki egy hónapban 2 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mennyi penzbol lehet kijonni egyedulallokent ket kisgyerekkel. (8homapos , 2 es fel eves) Ha szuloknel laktok mennyit potoltok a rezsibe kajaba???
2016. ápr. 6. 06:38
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Jösztök: nyelvjárás.... nem kéne bunkóskodni.

Rezsibe, a rátok esõ részt. Kaja külön. Pl ha az összrezsi 80eFt és 5-en vagytok,akkor 80000/5 szorozva 3-mal.

2016. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik. Az első kettő csak okoskodik (a további következtetést vonják le, ha képesek rá). A jösztök forma is helyes. Bocs az off-ért, a kérdésre nem tudok válaszolni.
2016. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

sztem gyerekenként 40.000-rel számolj, plusz magadnak, amennyi kell.


Mi külön vagyunk és a fiam már kamasz, de így kerül az életünk spórolósan 300.000-be, ebből a kaja-háztartás 150, a lakás rezsivel, takarítónővel (ez 25) 110, a többi váratlan kiadás, betegség, ruházkodás, programok.

2016. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Saját lakás van, így cirka 200-ból kijövünk mindennel együtt.
2016. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Én is egyedülálló édesanya vagyok, a kisfiam közel 6 éves.

Borzasztóan sok mindentől függ, hogy mennyiből lehet kijönni egy hónapban.


Első körben persze attól, hogy mennyi a jövedelmed (ezen belül kapsz-e pl. gyedet vagy csak gyes jár, van-e az apától gyermektartásdíj vagy még az sem- tudsz-e esetleg otthonról dolgozni/bedolgozni vagy valami olyan feladatot végezni, amiből alkalmi bevételed van stb.)


Én bőven kijövök a bevételemből, igaz, már dolgozom.

Minden háztartás és élethelyzet más, nem tudom, mennyire segítség az, hogy az én havi költségvetésemet megosztom veled.


1. saját lakás van, nem élek együtt rokonokkal, így nem kell semmit pótolnom sehová. A rezsi nagyjából kettőnknek a kisfiammal (Budapest, újk építésű, nagyon jó energetikai besorolású ingatlan):


ALAPREZSIK

1. víz-csatorna-melegvíz havi átlag kb. 6-8 eFt

2. telekommunikáció (mobil, otthoni net, IPTV setup box, vezetékes telefon mind csomagban) havi 10 eFt

3. közösköltség havi 10 eFt

4. áram (átalány, de nem kellett ráfizetnem az éves rendezéskor, így jó): havi 5 eFt

5. gyógyszerek, egészséggel összefüggő dolgok (nyilván nem minden hónapban, de pl. megfázásos időszakban több, ebbe veszem bele pl. a gyerek szupinált cipőjét, az én éves nőgyógyászati rákszűrésemet magánorvosnál, a havi vitaminokat stb.) átlagban kb. 15 eFt (ebből mondjuk a gyerek része 5-8 eFt, a többi az én gyógyszerem- nagyjából fele-fele az arány)

6. étkezés (a gyerek hétköznap az oviban eszik, így az én egész napi étkezésemet, a hétvégéket számolom ide és az alkalmankénti éttermet vagy "külső" étkezést is)

Nehéz err átlagot mondani, de mondjuk hétköznap napi 2 eFt, hétvégén 3.500 Ft- ebben mindőségi alapanyagok, rengeteg zöldség, minőségi hús, jó tejtermékek, teljeskiőrlésű dolgok, nass stb. is belefér- én szeretek főzni, sütni- legyen akkor mondjuk havi 60-70 eFt.

(nyilván ezen is lehetne spórolni, ha szűkösen vagy- illetve vidéken vagy ahol van kert és tudsz termelni zöldséget vagy állatot tartani, az lehet, hogy más, ahogyan az is, ha valakinek olyan unkája van, hogy kap a munkahelyén ebédet pl.) Nálunk én speciális - és drága- diétát tartok- ebbe az összegbe belefér, de én főzök 95-96%-ban.

7. háztartási szerek, pipere, kozmetikum (a wc.papír-mosószer stb.-től a sminkszerekig minden) átlagban havi 25-30 eFt, ebből mondjuk havi 10-15 eFt az alap tisztasági cucc (minőségibb mosószer,öblítő, takarítószerek, wcpapír, tusfürdő, sampon stb.), a többi a nem létszükséglet, de vásárolunk- nyilván nem minden hónapban, ez is egy átlag

8. ruházkodás: megint nagy átlag- télen nyilván több egy overál és egy hótaposó, mint nyáron egy rövidnadrág és egy szandál, de még az én gyerekem is szezononként kinő cipőket, kell külön oviba bentre, kintre, városba stb.- így mondjuk nálunk havi átlagban kettőnknek 20-30 eFt- nagyjából a fele lehet a kisfiam része


EGYÉB "REZSI" jellegű hayvi fizetendők nálunk (ez aztán tényleg opcionáls, hogy ki mit tart fenn, mit tart fontosnak- csak leírom a mi háztartásunkat)

1. autófenntartás (benne tankolás, súlyadó, biztosítás, éves szervíz vagy vizsgáltatás havi átlagos díja- Budapesten, napi átlag 20-25 km távra használom): 20-25 eFt (ebből tankolás mondjuk 15-18 eFt, a többi az eseti költségek havi átlaga)

2. lakásbiztosítás: havi szinten mondjuk max. 2 eFt

3. ovi a kisfiamnak havi 95 eFt (magánóvoda mindennel együtt, mint étkezés, programok stb.)- nyilván ez nem alapdolog, de egy normál oviban, bölcsiben is számolhatsz úgy 10-15 eFt kajapénzzel/gyerek+ havi 2-5 eFt/gyerek egyéb költséggel (tisztasági csomag, programok, vigyél be ezt-azt)

4. programok, szórakozás, tanulás (kirándulás, játszóház, bábszínház, könyvek-foglalkoztatók-játékok a kisfiamnak, magamnak is könyv, szülinapozás a kis barátokkal, koncertjegy stb.) havi kb. 20-25 eFt- nyilván ez sem alaptétel

5. nyugdíj célú megtakarításaim havi kb. 40 eFt

6. egészségpénztári megtakarításaim havi 10 eFt (ezt tudom jól felhasználni a gyógyser-eü költségekre)

7. egyéb megtakarítások fixen havi 70 eFt plusz hónap végén a megmaradó, el nem költött pénz változó mértékben

8. tanulmányok (most szeretnék továbbképzésre jelentkezni, nyelvet tanulni- a munkáltatóm támogat, egy elenyésző, 10% önrészt kell vállalni, ami ebben az évben havi bontásban kb. 10 eFt lesz max.

9. kis likvid tartalék képzésre (pl. ha elromlik valami nagyobb dolog- most pl. a kocsim volt soron kívül szervízben, vagy utaztunk vagy nyaralásra stb.- meghatároztam egy keretet, azt feltöltöm, illetve ha lefogy, akkor újra feltöltöm, amint lehet)- havi átlag mondjuk 15 eFt mostanában



Nagyjából ennyi jutott eszembe.

Számomra nagyon sokat segít az, hogy egy táblázatban vezetem a bevételeket és a kiadásokat is.

Szerintem neked is sokat számítana.

2016. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egyedül laknánk, a 8 éves fiammal (panelban) akkor kb. 150 ezer lenne az össz kiadás. Erre számold rá még egy csecsemő kiadásait, az szerintem 20-30ezer ft/hó
2016. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!