Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti maradnátok otthon ha nem...

Ti maradnátok otthon ha nem lennétek rászorulva anyagilag, hogy menni kellene neked is dolgozni?

Figyelt kérdés
Van két ovis gyermekem, 4 és 6 évesek. jelenleg 7-13 ig dolgozom, részmunka idöben!Ha beteg valamelyik gyermekem, nem engednek el táppénzre, mert nincs a helyemre senki. van nagyi, de ö már 70 éves. éppen ellátja öket, de ha komolyabb a betegség, nemszivesen hagyom rá. más megoldás nincs. férjem vállalkozásba dolgozik. ha ö marad otthon, akkor nagyobb bevételtöl esünk el, mint amit én keresek.Ö azt mondja, mivel nem vagyunk anyagilag rászorulva, keres annyit, azt akarja, én hozzam- vigyem a gyerekeket. napközben eltudok bármit intézni, házimunka, egyéb...nyugodtan. szeptembertöl kétfele kell majd vinni, ovi-iskola.ne menjek dolgozni.Ti mit tennétek a helyemben?
2016. ápr. 13. 17:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%

Kérdés, hogy téged kielégít-e a családanya szerepe, vagy munka nélkül nem éreznéd teljesnek magad.

Én személy szerint maradnék otthon, ha lenne rá lehetőségem. Egyébként 2. babával vagyok várandós, 3-at tervezünk, és én szeretnék itthon maradni, amíg csak lehet...

2016. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha véletlenül később szétmentek a férjeddel, anyagilag hogyan jönnél ki?

Nagyon hasonlóan járt egy barátnőm. Ugyanebben megegyeztek, majd pár évvel később a férj hirtelen, előzmények nélkül bemondta az unalmast. Elváltak, a férj cégestül vitte az anyagi javak nagy részét, a barátnőm meg elég kellemetlen helyzetbe került, mert sok év kiesett neki a munkából és rettentő nehezen küzdötte be magát állásinterjúra.


Még nekünk is megdöbbentő volt a hirtelen pálfordulás, tényleg nem volt előjele.

2016. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Én megkattannék, ha annyi lenne a dolgom, hogy főzzek és takarítsak.
2016. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ha megtehetném, nem dolgoznék.
2016. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

2 évet voltam így itthon. Nekünk megfelelt. A férjem akkor indította a vállalkozását, neki besegítettem, de ez nagyon minimális volt. Viszont minden délutánunk és hétvégénk szabad volt, nagyon sok családi programunk volt.


Tanultam otthon nyelvet (ezzel találtam később munkát) és újra lett időm azokra a hobbikra, amik a gyerekek születése miatt háttérbe szorultak.

2016. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
jelenleg 2 éve dolgozom, mert elötte 5 évig otthon voltam a két gyerekkel. elötte 15 éves munka viszonyom volt. év után, mikor a kisebb is 3 éves lett, én választottam a munkát, de csak részmunka idöben!Mert elegem lett az állandó "mókuskerékböl"!Ahogy vissza mentem dolgozni, ugyéreztem, mint egy hervadt virág, aki kihajtott!! Nem tudom,lehet érteni? Viszont most igy két gyerek mellett nehéz hogy velük is foglalkozzak, meg a házimunkát is rendbe tegyem! Alig van idöm elmenni bárhová is.
2016. ápr. 13. 18:24
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi lenne a helyes döntés?Ugyérzem, kicsit jo lenne a nyugodtabb minden napok, elintézni valók, otthoni házimunka, mire megyek a gyerekekért, rendben minden, és csak velük foglalkozom. Vagy! Otthagyom a munkahelyem, és utánna már nembiztos, hogy vissza vesznek, és nemtalálok ilyen munkaidö beosztással magamnak munkát, ha esetleg ugy döntök, hogy csak nem jo hosszu távon otthon.
2016. ápr. 13. 18:27
 8/24 A kérdező kommentje:
Csak mint irtam, a nagyi 70 éves, ha nagyon beteg lenne a gyerek, és egész éjszaka én sem alszom... (bár ritka, de elöfordulhat)megéri e az áldozat, hogy kb. 60-70 ezer forintért inkább "lemondjak" a gyerekröl, hogy nem én vagyok vele?
2016. ápr. 13. 18:30
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

Én nem vagyok rászorulva-a 3 gyerekünk közül a két kisebb 8 és 4 évesek-így leginkább itthon vagyok.Az igaz,hogy saját vállalkozást viszek-mellesleg a Férjem is,de másikat-de mi is megegyeztünk,hogy ha bármi van,én vagyok itthon,intézem a dolgokat,hozom-viszem Őket.Másként nem is működne,a Párom generál kivitelező,nem hagyhatja csak úgy ott a munkát.Ráadásul sokszor vidéken van,illetve külföldön.

Azt csak zárójelben jegyzem meg,hogy attól,hogy a Nagyi "már" 70 éves,nem öreg.Legalább is az én Anyukám 68 éves,még melózik-szépségszalonban-fitt,bármire képes a gyerekekért meg aztán pláne.Apósom 72 éves múlt,reggeltől estig képes a gyereknek ugrálni.Ha kell játszóterezik Velük órákat,a kertben vannak akár egész nap,Ő jön értük kocsival,strandra bárhova viszi Őket.Szívesen rábízom a kicsiket,maximálisan megbízható,szellemileg,testileg 100%-os ember.

2016. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

5-ös vagyok: igen, ez volt nekünk is a dilemma. Én úgy voltam, hogy 8 év munka után született a lányunk. 2 éves korában visszamentem, munkahelyet váltottam. 3 évvel később született a fiunk, az ő 5 éves korában találtam meg a mostani helyem.


Mi nem bántuk meg, jó döntés volt.


Nincs olyan, amit szívesen tanulnál, amivel később könnyebben el tudsz helyezkedni?

2016. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!