Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti maradnátok otthon ha nem...

Ti maradnátok otthon ha nem lennétek rászorulva anyagilag, hogy menni kellene neked is dolgozni?

Figyelt kérdés
Van két ovis gyermekem, 4 és 6 évesek. jelenleg 7-13 ig dolgozom, részmunka idöben!Ha beteg valamelyik gyermekem, nem engednek el táppénzre, mert nincs a helyemre senki. van nagyi, de ö már 70 éves. éppen ellátja öket, de ha komolyabb a betegség, nemszivesen hagyom rá. más megoldás nincs. férjem vállalkozásba dolgozik. ha ö marad otthon, akkor nagyobb bevételtöl esünk el, mint amit én keresek.Ö azt mondja, mivel nem vagyunk anyagilag rászorulva, keres annyit, azt akarja, én hozzam- vigyem a gyerekeket. napközben eltudok bármit intézni, házimunka, egyéb...nyugodtan. szeptembertöl kétfele kell majd vinni, ovi-iskola.ne menjek dolgozni.Ti mit tennétek a helyemben?
2016. ápr. 13. 17:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát....igazábol nehéz kérdés. tanulni már nem szeretnék..nem vagyok az a tipus. nincs tul nagy végzettségem, csak több éves munka tapasztalat. diplomával nem rendelkezem. viszont nincs rossz munkahelyem, csak nincs táppénz!!!!gyerek mellett sem!A mi nagyink 70 évesen már sajnos nem olyan fitt. inkább olyan komotos nagyi.játszira, fürdö nem viszi öket. sajnos sokszor még ebédet sem adott a gyerekeknek, mire fél 14 re oda értem értük, ha pl. nálluk voltak a gyerekek.
2016. ápr. 13. 18:52
 12/24 A kérdező kommentje:
a legjobb mindenkinek az lenne ha maradnék otthon, én sem lennék ideges ha beteg az egyik gyerek, mert vele vagyok. De!!!Csak attol félek, mindig is dolgozo nö voltam,és ahogy telnek az évek, befásulok! És akkor nem biztos, hogy vissza kapom a helyem, ott ahol most dolgozok.meg az ember csak idösebb, és lehet nehezebb lessz elhelyezkedni, akár 17 éves munkatapasztalattal.
2016. ápr. 13. 18:56
 13/24 anonim ***** válasza:
38%
Harmadik opcióként miért nem kezdesz el új munkahelyet keresni, ahol a Munka Törvénykönyvét komolyabban veszik? Amint találsz, felmondasz a jelenlegin és átmész az új helyre. Így nem fogsz két szék között a pad alá ülni.
2016. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
mert olyan munkaidö beosztást, hogy 7-13 ig a délután és a hétvége szabad, nem hiszem, hogy kisgyerekes anyaként találjak.meg nyáron 1 és fél honap szabadság(igaz, nem fizetett)Hol van ilyen? akkor is a gyerekeimmel vagyok. meg karácsonykor is két hetet.(nem akarom felfedni a munkahely nevét)
2016. ápr. 13. 19:01
 15/24 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem kezdesz el keresni, nem fog kiderülni.

Mivel nem írod le, hogy milyen munkakörben dolgozol, így a kérdésedre sem tudok válaszolni.


De ha egy ilyen van, akkor miért ne lenne több?

2016. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

Akkor is mennék dolgozni.

Teljes szívemből szeretem a kisfiamat, foglalkozom vele, amúgy is terveztem, hogy 3 évet itthon leszek vele mindenképpen és utána megyek csak vissza dolgozni, de az élet úgy hozta, hogy 4 évet voltam itthon és utána tudtam csak elhelyezkedni és mondom, bármennyire is szeretem a fiamat, örülök, hogy nap, mint nap felnőtt emberek között vagyok és hogy nem csak a 4 fal között vagyok egész nap, hanem közösségben, hasznos munkát végzek és én is hozzáteszek a családi kasszához.

Én nem tudnék egész nap otthon ülni és háztartást vezetni. Én ettől többre vágyom a család mellett.

Viszont nekem nagyon jó munkahelyem van, nagyon szeretem, tehát nem váltanék, viszont ha olyan munkahelyem lenne, amit nem szeretek vagy nem lenne jó és úgy állnánk, hogy nekem nem lenne muszáj dolgoznom, akkor viszont lenne módon válogatni és akkor keresnék egy olyan munkahelyet, ahol rugalmasabbak a gyerekeket illetően.

2016. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell próbálni keresgélni, és kiderül. Én is a munkahely váltásban látnék elsőre megoldást. Lehet, hogy a hétvégéd szabadok, meg van nyáron 1,5 hónap szabid, de azért az nem fizetett, ez sem túl fair...

Lehet, hogy más munkahelyen nem lesz fél nyár kimenőd, sőt valószínű, de cserébe normálisan fizetett szabadságod lesz (ez sem mindegy), és tudsz menni táppénzre szükség esetén.

Én annyira nem pártolom, hogy otthon maradj. Ok, jelenleg anyagilag nem lenne probléma, de az idők változnak, bármi lehet, és akkor nagyon rosszul fog jönni, hogy kiestél a munkából. Meg azért ebbe a háztartásbeliségbe bele lehet fásulni.

Szóval én is azt mondom, hogy nézelődj más munkahely után. Lehet, hogy a mostaninak is megvannak az előnyei, de a hátrányai is. Meg kell próbálni.

2016. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
21:03 nak nagyon hasznos választ adtál. köszönöm.Igen,majd látom, hogy döntök, de nem akarok én életem végéig otthon maradni, csak amig kisebbek a gyerekek. amikor már nagyobbak, önállobbak, akkor nyilván keres az ember másik munkahelyet.
2016. ápr. 14. 17:11
 19/24 A kérdező kommentje:

22:38 nak is köszönöm a választ. és természetesen a többieknek is.Majd látom mitévö legyek. abban igazad van, az otthon léttöl belehet fásulni.Azzal is tisztába vagyok, hogy bármit hozhat az élet.

Jó magam sem tudom, mitévö legyek, a férjem az azt szeretné ha maradnék otthon.Ezért is tettem fel a kérdést, hogy ki hogyan döntene a helyemben. Természetesen a döntés az enyém, de azért kiváncsi vagyok.

2016. ápr. 14. 17:15
 20/24 anonim ***** válasza:

Visszamennék, de én imádom a munkám, ugyanúgy része az életemnek, mint a gyerekem lenne (még nincs). Terveim szerint eleve fél, max egy év után el is kezdek újra dolgozni, mert olyan munkám van, ahol nem eshetek ki évekre a gyakorlatból. De szeretem, nekem erre szükségem van, mindig is ilyen voltam és akkor is így tennék, ha a lottót nyerném meg. Akit nem elégít ki a munkája, aki nem szeret dolgozni, azt megértem, hogy otthon marad, de bennem ilyenkor rögtön felmerül az a kérdés, hogy miért választott az ilyen ember olyan végzettséget, amit nem is szeret? De ez csak költői kérdés persze.


Egy korábbi válaszra reflektálva, én is ismerek olyat, ahol minden tökéletesen alakult a párkapcsolatban, majd pár év után mégis csak válás lett a vége. De nem is kell ide válás, elég egy váratlan baleset, rokkantság, ne adj isten halál, de egyszerűbb példa, ha a férj elveszíti az állását. Nekem ez az otthon maradás kicsit olyan, mintha ezen emberek a tűzzel játszanának. De ezt én gondolom így és nyilván nem nekem kell megfelelni.

2016. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!