Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te és a párod mennyire követit...

Te és a párod mennyire követitek az otthon tapasztalt nevelési mintákat?

Figyelt kérdés
Mennyire szándékos ez? Krízis helyzetekben mennyire sikerül máshogy csinálni? Mi az amit akaratotok ellenére sem sikerült jobban kezelni? Milyen nevelésbeli konfliktusaitok voltak a párotokkal?

2016. ápr. 12. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Velem elég szigorúak voltak gyerekkoromban, ami sok gátlást okozott nálam, amiket a mai napig nem sikerült levetkőznöm.

Ezért elhatároztam, hogy én ennél lazább szülő leszek. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem nevelem, meg ráhagyok dolgokat. De olyanokért nem fenyítem be, amik nem is rossz dolgok.

A férjem is szerencsére hasonlóan gondolkodik a gyereknevelésről, mint én.

Vannak szabályok, vannak dolgok, amiket meg kell tanulni, de nem kell mindent halál komolyan venni és hagyni kell a gyereket gyereknek lenni.

2016. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel félárva vagyok, és egy borzalmas anya jutott nekem (akit 17 évesen elhagytam 15 évvel ezelőtt) így én igyekszem nem követni a nevelési példát. Az egyetlen jó volt a nevelésemben, hogy sosem ütött, mindig büntetett (ezt majd később fogom alkalmazni, amikor már jól felfogja az ok-okozati következményeket).


Férjem egy "terrorista" apával nőtt fel, aki mára már megszelidült, és nagyon jó nagypapa. Így ő inkább csak azzal küzd, hogy a mérgét ne agresszióval fejezze ki. (pl ha hisztizik: "adj neki 2 pofont, akkor abbahagyja".)

Nem bántja a fiunkat, ezt csak mondogatja, sikerül "legyőznie" magában a kapott mintát.


3 éves a fiunk, jó alaptermészetű, így könnyű dolgunk van vele. Eddig úgy néz ki, jól neveljük. A későbbiekben majd bebizonyosodik.

2016. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az otthonrol hozott minta tudat alatt is atragad az emberre, hiaba probalja ellentetesen csinalni a dolgokat. Engem pl eleg szigoruan neveltek, viszont kovetkezetesen, igy mar altalanos iskolatol kezdve nagyon onallo voltam es megvolt a napirend, amit kovettem: delelott iskola, utana hazifeladat megirasa, aztan pedig vmilyen kulonora. A paromat pedig csak ugy hagytak, kicsit mint a gazt, h hadd noljon. Mondjuk, ok 4-en vannak testverek, igy a szuloknek ideje sem nagyon volt mindegyikkel aprolekosan foglalkozni.

A nevelesben tobbnyire az ebbol fakado ellentetek utzkonek ki: en kovetkezetes napirendet tartok az ikreinkkel - ha a parom dolgozik. Ha velem vannak, hozza is vannak ehhez szokva es tudjak, h mikor mi kovetkezik. Ha a parom van veluk, akkor csak az alvasido van betartva, mivel egy idoben faradnak el, de sem az etkezes, se semmi egyeb nem ugy van, ahogy en szoktam. Persze, nincs nagy elteres, de a parom azert sokkal lazabb. En eleg rendszereto vagyok, az ikrek ruhai teljesen rendben vannak, amikor en vagyok veluk. A parom nem ilyen, hanem ebben kicsit trehanyabb. Tobbnyire ezekbol az aprobb dolgokbol vannak kisebb vitak.

Ertekrendet illetoen nagyjabol megegyezik a hozzaallasunk.

Ami az en szuleimet illeti, nekem az erzelmi zsarolassal volt gondom (pl. "latod, h mennyi dolgom van, Te meg csak itt ulsz es hagyod anyadat megszakadni" tipusu kommentek) es megfogadtam, h ezt soha nem teszem az en gyerekeimmel. Egyebkent sem vagyok egy erzelgos, plane nem zsarolos szemelyiseg, ugyh ezt nem nehez betartani.

2016. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ösztönösen követem, a tudatommal viszont próbálok elleállni.
2016. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám mindig azt mondta: mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának. Igyekszem azokat a dolgokat kikerülni, meg máshogy csinálni, amiket anno annak idején láttam, és rossz volt. Jóval többet törődök, foglalkozok, a gyerekemmel, mint pl. anno az anyós, vagy az én apám. Igyekszem mindig ott lenni, ha szükséges, figyelni, venni a jeleket. Remélem ez később is így lesz.
2016. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!