Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, vagy...

Van köztetek olyan, vagy ismertek olyan családot, ahol a gyerek CSAK az anya vezetéknevét kapta?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt is.

Az egyiknél apuka még arra is lusta volt, hogy apasági nyilatkozatot tegyen, így mind a 4 gyerek anyuka nevén van.

A másiknál az anyukának csodaszép történelmi neve van, apának meg amolyan tizenkettő egy tucat. A férj vette fel a felesége családi nevét, és a gyerekek is azt kapták.

2016. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy munkatársaméknál van így. Szintén apukának tucatneve volt (Kiss/Nagy/Szabó vonalon), anyukának meg elég ritka neve.
2016. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Pl az ocsem csak anyum mevet kapta, mert az apja szepen otthagyta terhesen 6 ev hazassag utan
2016. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Igen...de olyat is ismerek aki nem az apukája nevét kapta hanem az anyukája volt férjének a vezetéknevét...mivel a gyermek 10 éves koráig azt sem tudta ki az apukája (az anyukával értek egyet,hogy miért nm mondta el) ezért a testvére vezetéknevét kapta,mivel az előző férjtől lett egy gyermek iss...és csak ők ketten tudták hogy ki is az apja (anyuka-apuka)
2016. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Jah és azt hozzá teszem hogy az anyuka ugye nem szerette volna ha az ő nevét kapná ezért megkérdte a volt férjt (akivel elég jó kapcsolata volt) és ő ugye megengedte...
2016. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Jelen!Anyukának gyönyörű,nemesi neve van,így nem is volt kérdés.Ettől függetlenül Anyuka felvette a Férje vezetéknevét,de csak a kezdőbetű erejéig (példaként Kovács N. Gréta),de a házasságkötéskor úgy nyilatkoztak,hogy a születendő gyermek(ek) vezetékneve az Anyuka vezetékneve lesz.
2016. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

7. ezt így nem lehet, személyiében biztos nem N. (vagyis egy betű-pont rövidítés van), én is akartam így, de nem lehet


Férjem szintén 'tucatnevű' Kis/Nagy/Kovács/Szabó stb., nekem szintén ősi nemesi nevem van, nálunk kötőjellel fogja kapni a nevet, így tartom korrektnek.


(jegyzem meg, tettem fel itt kérdést, h mi a vélemény róla, ha anyuka nevét IS kapja, jó nagy veszekedés lett belőle...)

2016. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Igen, barátnőméknél.
2016. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Húha! Akkor megnyugodtam, hogy úgymond nem "tabu" dolog, ha a gyerek csak az anya nevét kapja. Nekem egy nővérem van, rajtunk és apánkon kívül senkinek nincs ilyen vezetékneve Magyarországon ami nekünk, én is nagyon ragaszkodnék hozzá. Ugyan még nincs baba, de már esett szó erről a párommal, biztos, ami biztos alapon (sok férfit nagyon rosszul érintene, ha nem az ő nevét kapná a gyerek) és nem óckodott tőle, hogy az én nevemet kapja majd a születendő gyerek és esetleg ő is felvenné. Neki "közepesen" tucat neve van. Tehát nem Nagy/Kis/Szabó/Kovács/Németh/Fülöp stb., de elég sok van itthon belőle itthon. Köszönöm a válaszokat egyébként :) ja, és sajnálom azt a pár szomorú történetet. :(
2016. ápr. 15. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!