Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan hat ez most és a...

Hogyan hat ez most és a későbbiekben a gyerekre?

Figyelt kérdés

Már tettem fel egy kérdést, de egy részére nemigen kaptam választ.

Mennyire visel meg egy egyévest, most és hogy hat rá később ha az apa mellett nő fel, az anya is részt vesz az életében, de az apánál él.


2016. ápr. 18. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De kaptál választ. Leírták, hogy az egyévesnek az anya mellett a helye. Megviseli, igen, most egyéves, ahogy nő, ugyanúgy szüksége lesz rád. Most veled van többet, ez nyilván megváltozna, ha nem élnél vele. Fizikai lehetetlenség, hogy másképp legyen. A gyerekek elég bonyolultak, még ha úgy tűnne is, hogy nem rossz neki, később látnád az eredményt. Megéri?
2016. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Bőven kaptál rá választ!Minden részére kiterjedően!Szerintem....

2016. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam az előző kérdést és az összes választ is.

Valószínűleg le fognak pontozni a korábbi válaszolók, de szerintem nem olyan borzalmasan szörnyű az, hogy ilyen helyzetben, mikor azért tanulsz, hogy később is meg tudd teremteni a megélhetéshez szükséges anyagi hátteret, addig a gyerek saját, vérszerinti édesapjánál legyen, aki szereti és örömmel vigyáz rá és neveli.

A gyereknek pedig az a fontos, hogy biztonságos stabil szerető és támogató környezetben legyen, és az anya sem tűnik el nyomtalanul az életéből. Úgyhogy nem igazán értem a felháborodást és a fikahullámot, amit a kérdező kapott.

2016. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Semmi ilyesmit nem kapott, pusztán nem értettünk egyet vele. Pl. A bölcsi nem játszik egyáltalán, gyakorlatilag ő már el is döntötte, holott írtak a válaszolók egyéb lehetőségeket. Senki nem ítélte el. A kérdés így felesleges is.

Kérdező! Ha menni akarsz, menj, de ne innen várj megerősítést. Vagy ha azt szeretnél, fogalmazz másképp.

2016. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3. válaszoló.Szerintem nem kapott "fikahullámot",egész egyszerűen csak megírták,hogy mire számíthat.Nem tudom Neked hány gyereked van,de ha csak egy is,Te is tudod,hogy az első 3 év-a kötődés szempontjából-a legfontosabb!Egyszeri és megismételhetetlen.Ha akkor-úgymond-elengedi a kezét,sokban befolyásolhatja kettejük jövőjét.Nekünk 2 gyerekünk van,a Férjem februárba ment ki Németországba egy jó állásba dolgozni.A kisebbik-3 éves múlt-eddig is inkább anyásabb volt,de azóta,mondhatni tapad rám.Pedig 3 hetente itthon van,és naponta skype-on,telefon-on beszélünk.A nagyobb-8 éves-már másként kezeli.Ő jobban kezdett ragaszkodni Hozzá.Ebből is látszik,hogy egy olyan pici ember,mint a kérdezőé,hogyan is fog erre reagálni.Még 1x írom,senki nem fikázta le,csak a tényeket írta.Még ha fájó is,de ez van!
2016. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem megerősítést várok, hanem válaszokat.

Láttál e már gyereket akiknek váltak/szakítottak a szülei

Mennyiben volt neki más az élete, mennyire szenvedte meg a válást, hogyan hatott ez rá később például a párkapcsolataiban stb

2016. ápr. 18. 19:21
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, láttam. Minden gyerek más és másképp dolgozza fel, de mindegyiket megviseli, ez az igazság.

De igen, megerősítést vársz, hogy írja valaki, meg se kottyan neki. Ha megkapod azt a választ, akkor nyugodtabban mész el? Menj el egy gyermek pszichológushoz inkább és kérj tanácsot, tippeket, hogyan lehetne segíteni ezt a folyamatot. Ne idegen emberek véleményére adj, főleg, hogy egy kivétellel mindenki ugyanazt válaszolta. Itt többnyire anyukák vannak, mit vársz?

2016. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha valaki azt írná hogy meg se kottyan neki, azt biztos hogy nem hinném el.

Kérlek tisztelj meg fiatal korom ellenére is azzal hogy nem adsz a számba olyat amit nem mondtam.


Mint írtam nincs kapcsolatom a családommal, így a gyerekem ezért talán még fontosabb és értékesebb, hisz nincs "vérem" rajta kívül.

De ha az elkövetkező időszakot nézem gyerek nélkül is stresszesek az egyetemi befejező évek, vizsgák szakdoga államvizsga, emellett el kell tartanom magam, ami nem olyan vészes hisz kiveszek egy szobát és ennyi.

Gyerekkel viszont más, a suli miatti követelmény és stressz marad, de mellette fenn kell tartanom egy albérletet, dolgoznom kell és mivel másra nem vesznek fel marad a diákmunka, plusz ugye felelek a gyerekem fejlődéséért, gondozom őt.

Nem kivitelezhetetlen, de versenyezhet ez azzal amit az apa adhat? A biztonságos háttérrel? (nem, nem tudom a választ)


Semmi sincs eldöntve, hisz még együtt élünk csak jelenleg ezek vannak mérlegen.

igazából olyat olvastam volna mint az ötödik válasz vége, az hogy hogyan viselkedett a lánya miután az apa külföldön dolgozott, kb ilyet vártam úgy hogy a szülők váltak, ugyanis nincs elvált szülők gyereke kategóriájú ismerősöm, akinél nem arról volt szó hogy apa lelép és csak gyt-t fizet, de látni nem akar.

2016. ápr. 18. 19:52
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Akkor fiatal korodra való tekintettel elárulok valamit: a felsőoktatás stresszes. A munkahely is az lesz, és bizony olykor a család is az. Képzeld, mindenkinek stresszes az élete. 3 diplomám van, ebből csak egyet csináltam a gyerekek előtt, a többit munka és család mellett, nem verseny ugyan, de szerintem kicsit nehezebb volt, mint most neked. Nem volt segítségem. Több ezren csinálják rajtad kívül, kifogások nélkül, mert meg akarják oldani. Ott vannak anyósodék, van bölcsőde, lenne segítséged. Neked viszont valószínűleg kötődési problémád lehet, nézz utána. Többször említetted, hogy nincs semmi kapcsolatod a családoddal, ne örökítsd át ezt a gyerekedre.
2016. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én ismerek ilyet családot.

Az anya nem akarta feladni a munkáját (egy elitebb kocsmában volt pincérlány, de nagyon szerette azt a pörgős életet), így az apa maradt otthon vele a kezdetektől, ő feladta a munkáját.

A gyerek nem volt még 3 éves, amikor a nő talált magának egy pénzesebb pasast (az apa spórolt pénze ekkor már fogyóban volt), akivel nyaralni indult 3 hétre. Az apa a szüleihez költözött, ott nevelte tovább a kislányt.

A lányka már 14 éves, évente 2x látja az anyját, nem hiányolja, semmilyen kötődés nem alakult ki vele. Szerencsére az apja 4 éve újra szerelmes lett, és azóta + 2 gyerekkel élik a boldog életüket.

2016. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!