Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vágyom saját gyerekre, de más...

Vágyom saját gyerekre, de más gyereke csöppet sem érdekel. Ezért meg kell szólni?

Figyelt kérdés

Jó fél év próbálkozás után végre sikerült teherbe esnem. Nagyon örülök neki, várom meg minden, és igyekszem majd jó anya lenni.

De a családban, ismeretségi körben előforduló babákkal, kisgyerekekkel továbbra sem tudok mit kezdeni, és nem is akarok. Nem vagyok képes ellágyulva, csöpögős tekintettel figyelni őket, sőt, falra mászom más félrenevelt (vagy csak simán "eleven"...) csemetéjétől. Ha jobban megismerném őket, valószínűleg meg is kedvelném, de míg csak kis szirénák számomra, akik a családi ebédeken az asztal alatt mászkálnak, ezt nem érzem kellő alapnak a barátságra. Erre kapom a csípős megjegyzéseket, hogy belém aztán nem sok anyai ösztön szorult.


Én a gyerekeket nem valami kiváltságos, felsőbbrendű fajnak tekintem, mint sokan, hanem egyszerűen fiatal embereknek. A felnőtteket sem szeretem feltétel nélkül, hanem ki kell érdemelniük a bizalmamat, a megbecsülésemet. Aki hülye, annak nem keresem a társaságát, ennyi. Nem vagyok mizantróp, csak tartózkodó és (talán túl) igényes a kapcsolataimra. A saját gyerekemet természetesen szeretni fogom, akármilyen lesz, de miért várja el a társadalom, hogy az idegen gyerekeket is feltétel nélkül imádjam csak azért, mert nő vagyok?

Nektek van ilyen tapasztalatotok?


2016. jan. 23. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Én sem vagyok az a más gyerekével babázós fajta, egyszerűen nem találom a hangot velük (van azért pár kivétel), de alapból nem tudok mit kezdeni velük. A saját gyerekem imádom és nagyon jól eljátszunk, nem mindenki ilyen babázós-óvónős habitusú, szerintem ezzel nuncs gond.
2016. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ugyan így éreztem én is. Álltam nagy hasal a sok visító, rohangászó gyerek közt és a rémülettől szólni sem bírtam.

Persze a sajátom az más.

2016. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak kétségeim, hasonló okok miatt. Általában csípem a gyerekeket, az se baj, ha eleven, csak ne legyen idegesítő.

Ha barátok, rokonok körében született egy baba, kíváncsi voltam rá, de valahogy sose remegtem érte, hogy foglalkozzak vele. Felnőttekkel sem vagyok valami kezdeményező, ugyanígy egy kisgyerekre se szeretem rátukmálni magam.

Mindettől függetlenül szeretnék saját gyereket. Csak mindig bennem volt, hogy más nők odaadó rajongással viseltetnek a gyerekekért, én viszont nem, akkor jó szülő lennék-e.

2016. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Én mindig túlzónak éreztem, ha valaki más gyerekére is "ráveti magát", meg fotózgatja, meg gagyog neki órákig. Természetes, hogy a saját gyereked jobban érdekel, vagy csak ő érdekel igazán, hiszen ő a te véred, őt ismered. Hiába kisbaba, ha másé, akkor idegen, ismeretlen, és semmi furcsa nincs abban, ha akként is bánsz vele. A Szex és New York-ban mondta Miranda, hogy "nem szeretem senki gyerekét, csak a sajátomat". :) Ez teljesen normális, és amíg a te gyerekedet odaadással tudod szeretni és mindent megadni neki, addig semmi baj nincs. Mások felé nincs ilyen kötelezettséged és senki nem is várja el.
2016. jan. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De épp ez az, hogy mintha elvárnák, hogy feltétel nélkül imádjam, de minimum csodáljam a más gyerekét is. Elsősorban az idősebb generációról beszélek, de nem kizárólag.


Egyszer egy rokonom látogatóba jött családostul, és ahogy tessékeltem őket befelé, kikapta a féléves gyerekét a mózeskosárból és szó nélkül a kezembe nyomta. Közben leste, milyen képet vágok. Köpni-nyelni nem tudtam. Hallott ez már a privát szféráról?! Nem borulok a nyakába egy vadidegennek se, basszus.

(Amúgy semmi bajom a kissráccal most, hogy már jobban ismerem, mielőtt máglyára vetnétek.)


Tegyük hozzá, hogy tuti behúzok egyet annak, aki elkezdi simogatni a hasamat a terhesség alatt...

2016. jan. 23. 09:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Nekem pont fordítva volt. Én amíg vágytam saját gyerekre, minden kis gyerekre "rávetettem" magam, ahogy egy előző válaszoló fogalmazott. :-)

Amióta vannak gyerekeim azóta másé hidegen hagy. Kivétel persze azok a gyerekek, akik valamiaért közel állnak hozzám, de a babusgatás, ajnározás már rég nincsen.


Szerintem ne törödj mással! Nem vagyunk egyformák, és ez így van jól. Majd a sajátoddal más lesz, az biztos!

2016. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos,én a bölcsiben,oviban is falramászom más gyerekétől,főként bizonyos gyerekektől és szüleiktől. Mondjuk alapja is van,hisz a köszönni nem tudás és saját taknyuk szívogatása kifújás helyett(és itt most szülőkről beszélek) nálam eleve bukó helyzet (a gyerekeiket sem épp az eleven jelzővel szokták illetni)!

A többivel elvagyunk, de nem ugrálok értük. Van neki anyja,apja,majd az ugrál nekik!

Egy idegen gyerek mindig más! A sajátodat viszont imádni fogod,minden csínytevésével,szirénázásával együtt!

2016. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez kb olyan, mint amikor 23 évesen beszóltak nekem, hogy ha most ilyen arcokat vágok a kaki szagára/látványára, akkor mi lesz velem, ha anya leszek?

Mi lenne? Basszus a saját gyerekemről beszélünk, azt azért ne hasonlítsuk már össze más produktumával a retyóban... Vagy minden nő kamaszkortól kezdve könnybe lábad egy kakis pelenka látványától?!

Na kb ez a véleményem, gondolom értetted, hogy neked adok igazat :D

2016. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jah,az meg a másik kedvecem volt mikor terhesként "gyakorolj!"felkiáltással hozzámvágták a gyerekeiket!

Én visszadtam és mondtam,hogy kössz,de lesz kin gyakorolnom...

Társadalmi elvárás,hogy szeresd őket,nem kötelező neki megfelelni,de a sajátodat azért érdemes szeretni! ;-)

2016. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Világ életemben nem csíptem a gyerekeket. Még gyerek koromban se :D Sosem értettem mi a cuki egy újszülötten. Most 26 hetes terhes vagyok, még mindig nem hoz lázba más gyerek, sőt 80%-a idegesít. (most 24 éves vagyok). Ne foglalkozz mások véleményével, már miért kéne mindenkinek mindenkit szeretni? A gyerek ugyanolyan ember, csak fiatalabb. Majd a sajátodat szeretni fogod. Nem mindenki egyforma
2016. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!