Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondanád meg a gyereked...

Hogyan mondanád meg a gyerekednek, hogy nem telik arra, hogy tovább tanuljon és el kell mennie dolgozni?

Figyelt kérdés
A "Mindent megtennék,hogy tanulhasson..." típusú válaszok nem érdekelnek,a valódi világban élünk,a realitások talaján!

2016. ápr. 20. 17:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Fősuli mellett lehet dolgozni. Szakközép pedig úgy tudom még beleesik a tanköteles korba, nem?
2016. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Erre a valódi világban élünk szövegre tudnék mit mondani, de nem szeretném nagyon szét offolni a kérdést.

Hát mondjuk talán eleve úgy nevelném a gyerekemet, hogy ne érje meglepetés, mikor már felvették szerencsétlent olyan szakra, ami mellett nem lehet dolgozni (csak hogy maradjunk a realitás talaján...). Ha így nevelted, ha tisztában van vele, hogy számolnotok kell a kifli végeket is, akkor így készül majd a jövőére.

A legtöbb egyetem semmivel nem drágább, mint a középiskola (ha középsulira van pénz, akkor nem értem, hogy egyetemre miért nincs - mindegy), ha tényleg szegények vagytok, akkor jár a szoctám, abból már egy kolit, meg némi élelmet ki lehet fizetni. A maradék meg még mindig az a pénz, amit a kölök 18 éves koráig amúgy is rendszeresen költöttél (kaja, ruházkodás, bérlet). Szal ennyi... Sztem ez az "egyetemre nincs pénz" duma inkább azoknál van, akiknél 28 gyerek van és omladozó putriban élnek. Aki viszont ilyen körülmények között él, annak értelemszerűen nincs internet hozzáférése ;)

Ennyi... De ha a gyermeked tisztában van az anyagi helyzetetekkel, akkor nincs mit megmondani neki. Ha nincs tisztában, akkor viszont felmerül a kérdés, hogy azért csak-csak jut mindenre.

2016. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Nappali képzés mellett is lehet dolgozni, de rosszabb esetben levelezőre is járhat. Szerintem nincs ezzel semmi gond, dolgoztam én is fősuli, majd később egyetem mellett is.
2016. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Dolgozzon suli mellett.

Nem értem ezt igy.

2016. ápr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Az a gond, hogy nem minden szak mellett lehet dolgozni. Ezeknek többsége ráadásul - érthető okokból - nem indul levelezőn, csak nappali tagozaton. Persze ez csak néhány szak, hátha nem ilyen irányban tervez a gyerek.
2016. ápr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Amennyiben te nem tudod támogatni, akkor dolgozzon mellette, kolesz, szoc. támogatás. Meg lehet oldani.

Ha viszont a fizetése a családi kasszába kell, akkor sajnálom szegényt, mert vagy hátat fordít nektek és a saját eletét éli lelkiismeretfurdalással, vagy eltartja a családját és semmire nem viszi az életben.

2016. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

"A "Mindent megtennék,hogy tanulhasson..." típusú válaszok nem érdekelnek,a valódi világban élünk,a realitások talaján!"


Ezt olvasva inkább nem írok semmit. Felesleges.

2016. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, hány éves.
2016. ápr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Ha ugyanúgy otthon lakna, és csak más helyre kell járnia akkor ugyanúgy lehet finanszírozni mint eddig. Nincsenek ott sem extra költségek.

Ha más város, akkor kollégium az egyik alternatíva. Emellett összehúznám a nadrágszíjat, és minimum havonta 10-20e Ft-al támogatnám.

Emellett elmegy diákmunkázni, vagy DIÁKHITEL! és megvan a nagyon szegényes, kb. semmi luxus dologra nem telik, de élhető élet az egyetemi évek alatt.


Ez egy befektetés. Ha elvégzi, és jó szakot választ akkor megfog térülni. S neki már nem kell majd ezzel szenvedjen, hogy a gyermekét nem tudja egyetemre járatni.

(Diákhitel opcióval, semmi kifogásotok nem lehet. Ha bízik magában, és eléri a céljait, akkor megéri hitelt felvenni. Megfog térülni, és nevetve fizeti vissza)


Ha mégse jó nektek semmi, kis hitűek vagytok, akkor mennie kell dolgozni, nincs kec-mec. Szépen előhoznám a témát, hogy ez van. Döntsd el Te mit szeretnél. Elmész egyetemre, biztos elvégzed? Igen? Akkor diákhitel.

Ha nem, akkor elkell menni dolgozni.

Ha sima érettségije van akkor nem sok helyre mehet.


Illetve II. lehetőségként ott van az OKJ (választani kívánt egyetem képzéssel megfelelő képesítést válasszon).

Úgy elmehet dolgozni, és közben nyomhatja majd levelezőn is.

2016. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a valódi világban élve is úgy tanultam, hogy az a szüleimnek nem került pénzébe. Államilag támogatott képzésen tanultam, diákhitelből és ösztöndíjakból éltem, mellette alkalmi munkáim voltak.
2016. ápr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!